İstanbul Sanayi Odası İnebolu'yu Ziyaret Etti - Son Dakika

İstanbul Sanayi Odası İnebolu'yu Ziyaret Etti

15.06.2014 11:18
İstanbul Sanayi Odası İnebolu'yu Ziyaret Etti

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan geçmişin tüm birikimlerini fazlasıyla yaşayan İnebolu'nun 21. yüzyıl gençlerine anlatılması gerektiğini söyledi.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan geçmişin tüm birikimlerini fazlasıyla yaşayan İnebolu'nun 21. yüzyıl gençlerine anlatılması gerektiğini söyledi.

İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay, eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İMES Sanayi Sitesi Başkanı ve Kızılay Genel Başkanı Kemal Akar, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Selçuk Arslan, Meclis Başkanı Kadir Yüksel Tonbul, oda üyeleri ile 80 kişilik iş adamları heyeti İnebolu'yu ziyaret etti.

İlk olarak İnebolu'da faaliyet gösteren İkinci Bahar Tekstil fabrikasını ziyaret eden İSO Başkanı Erdal Bahçıvan ve beraberindekiler burada fabrika sahibi Kerim Aydoğan'dan üretim ile ilgili bilgiler aldı. Daha sonra İnebolu Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ile birlikte tarihi Türk Ocağı binasını gezen heyet duygulu anlar yaşadı. Kurtuluş Savaşı'nın lojistik üssü İstiklal Madalyalı tek ilçe İnebolu'da Atatürk'ün şapka inkılabını gerçekleştirdiği binayı gezen ve bal mumu heykelini gören Bahçıvan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Türk Ocağı binası sorumlusu Nurhayat Ergün'ün sunumu sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Bahçıvan, geçmişin tüm birikimlerini fazlasıyla yaşayan İnebolu'nun 21. yüzyıl gençlerine anlatılması gerektiğini vurguladı ve şöyle konuştu:

'Bugünün değerini bilmenin yolu buraları iyi anlamaktan ve buralarda çekilen zahmetlerin ve verilen mücadelelerin, bu toprakların hangi şartlar altında hangi emeklerle kazanıldığını anlamaktan geçiyor. Gönül istiyor ki buradaki her bir hatıra her bir zahmet burada dökülen her bir ter gençlerimiz tarafından çok daha iyi anlaşılsın. Bu toprakların değeri, bu bayrağın değeri bu bağımsızlığın değeri o zaman çok daha iyi anlaşılacak. İnşallah geçmişteki gücünü geçmişteki değerini bu topraklar tekrar yeni baştan alacaktır. Anadolu'nun her bir köşesi aynı boyutta öneme ve zenginliğe sahip olursa İstanbul rahat eder, tüm Türkiye daha rahat eder. Buralar mutlu olmadıkça İstanbul'da mutlu olması mümkün değil. Bizde bugün İstanbul Sanayi Odası olarak bu mutluluğun eşit payda dağıtılabilmesi aynı refaha ulaşabilmesi noktasında hissiyatı gerçekleştiriyoruz."

Bahçıvan daha sonra İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti. Burada anıt defterini imzaladı. İnebolu TSO Başkanı Şakir İşeri tarafından kendisine İstiklal Madalyası rölyefi hediye edilen Bahçıvan'da İşeri'ye günün anısına plaket takdim etti. - KASTAMONU

YORUMLAR
500
Kastamonu'da tezgahtan 80 kilogram sarımsak çalan zanlı yakalandı Kastamonu'da tezgahtan 80 kilogram sarımsak çalan zanlı yakalandı Kastamonu'da uygulanacak proje ile gönüllülere arama kurtarma eğitimi verilecek Kastamonu'da uygulanacak proje ile gönüllülere arama kurtarma eğitimi verilecek MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, Kastamonu'da konuştu Açıklaması MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya, Kastamonu'da konuştu Açıklaması
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İstanbul Sanayi Odası İnebolu'yu Ziyaret Etti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement