Japonya'daki açık artırmada kar yengecine 427 bin liralık rekor fiyat - Son Dakika

Japonya'daki açık artırmada kar yengecine 427 bin liralık rekor fiyat

07.11.2021 11:06
Japonya'daki açık artırmada kar yengecine 427 bin liralık rekor fiyat

Japonya'da düzenlenen bir açık artırmada rekor fiyata alıcı bulan kar yengeci, 5 milyon yene (yaklaşık 427 bin liraya) satıldı.

Japonya'da düzenlenen bir açık artırmada rekor fiyata alıcı bulan kar yengeci, 5 milyon yene (yaklaşık 427 bin liraya) satıldı.

Japonya'da başlayan kar yengeci avı sezonunun ardından Ishikawa eyaletinde her yıl düzenlenen geleneksel açık artırma Kanazawa limanında gerçekleştirildi. Katılımcılar eyalet yönetiminin özenle seçerek satışa sunduğu birinci kalite yengeçleri alabilmek için kıyasıya yarıştı. 58 tonluk avdan yalnızca bir kar yengeci 1.5 kilogram ağırlığı ile tüm kriterleri karşılayarak açık artırmaya çıkarılırken, söz konusu erkek yengeç 5 milyon yenlik (yaklaşık 427 bin lira) rekor fiyata alıcı buldu. Kaplıca otelleri işleten bir şirketin yengecin sahibi olduğu öğrenilirken, rekor fiyatın Covid-19 pandemisinden kaynaklanan ekonomik sıkıntılara rağmen balıkçılara olan minnettarlığı ifade etmek için ödendiği ifade edildi.

Japonya'daki Tottori eyaletinde 2019 yılında gerçekleştirilen açık artırmada yine bir kar yengeci 5 milyon yenlik rekor fiyata alıcı bulmuştu. Son açık artırmada en yüksek fiyat rekoru bir kez daha tekrarlanmış oldu. - TOKYO

YORUMLAR
500
Japonya'da ilgi çekici anlar! Göktaşı ateş topuna dönüştü Japonya'da ilgi çekici anlar! Göktaşı ateş topuna dönüştü Japonya'da ateş topu şeklinde göktaşı görüldü Japonya'da ateş topu şeklinde göktaşı görüldü PÜİS'ten akaryakıt sektöründe şeffaflık çağrısı PÜİS'ten akaryakıt sektöründe şeffaflık çağrısı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Japonya'daki açık artırmada kar yengecine 427 bin liralık rekor fiyat - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement