Samsun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları yapıldı - Son Dakika

Samsun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları yapıldı

01.07.2022 12:19
Samsun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları yapıldı

Samsun'da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Samsun'da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Samsun Bölge Liman Başkanlığı tarafından Büyükşehir Belediyesi Samsunum 1 Gemisi'nde düzenlenen etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Samsunum 1 Gemisi ile Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığı, Samsun Bölge Liman Başkanlığı, Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi ve Samsun Gümrükler Muhafaza Müdürlüğüne ait tekneler denize açıldı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Garnizon Komutanı Albay İbrahim Camcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Samsun Bölge Liman Başkan Vekili Hasan Özer, deniz şehitleri anısına denize çelenk bıraktı.

Dağlı, burada yaptığı açıklamada, Kabotaj Bayramı'nın son derece önemli olduğunu söyledi.

Kabotajın ticaret haklarının alınması ve denizlere tam hakim olunması anlamında önem taşıdığını belirten Dağlı, "Denizlerimize daha fazla sahip çıkmakla yükümlüyüz. Denizlerimizi hem maddi hem de içindeki kullanım alanı itibarıyla son derece iyi savunmak durumundayız. Deniz ticaretini geliştirmek durumundayız." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Demir ise vatanın sadece kara topraklarından oluşmadığını, denizlerin de vatan bölgesi olduğunu vurguladı.

Vali Dağlı, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında gemide bulunan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

YORUMLAR
500
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı hakkında Bakan Özer'e çağrı: Gelin birlikte çözelim bu işi CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı hakkında Bakan Özer'e çağrı: Gelin birlikte çözelim bu işi Savcı Sayan'ın Ekrem İmamoğlu hakkındaki sözleri spiker Fulya Kalfa'yı bunalttı! O anlar sosyal medyada gündem oldu Savcı Sayan'ın Ekrem İmamoğlu hakkındaki sözleri spiker Fulya Kalfa'yı bunalttı! O anlar sosyal medyada gündem oldu Futbol dünyası bu görüntüyü konuşuyor! Antonio Conte ile Thomas Tuchel birbirine girdi Futbol dünyası bu görüntüyü konuşuyor! Antonio Conte ile Thomas Tuchel birbirine girdi
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Samsun'da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları yapıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement