Kahramanmaraş İçin Çevre Platformu Projesi - Son Dakika

Kahramanmaraş İçin Çevre Platformu Projesi

16.04.2011 15:42
Kahramanmaraş İçin Çevre Platformu Projesi

AB Yerel Düzeyde Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Hibe Programı çerçevesinde 15 sivil toplum kuruluşunun katılımı ile "Kahramanmaraş İçin Çevre Platformu" projesi hazırlandı.

Avrupa Birliği (AB) Yerel Düzeyde Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Hibe Programı çerçevesinde 15 sivil toplum kuruluşunun katılımı ile "Kahramanmaraş İçin Çevre Platformu" projesi hazırlandı.

Proje koordinatörü Mehmet Köşk, yaptığı açıklamada, AB tarafından desteklenen projenin amacının sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin geliştirilerek ulusal düzeyde karar sürecine katılmasını sağlamak olduğunu bildirdi. "Kahramanmaraş İçin Çevre Platformu" projesinin, Bilgi İletişim Sanat Eğitim ve Kültür Gençlik Kulübü Derneği (BİLSEK) tarafından yürütüldüğünü hatırlatan Köşk, "Projeye ilde bulunan 15 sivil toplum kuruluşunun yanı sıra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Aşık Mahzuni Şerif Ticaret Meslek Lisesi ve Kız Teknik Meslek Lisesi de destek veriyor. Projenin toplam bütçesi de yaklaşık 11 bin avro" dedi.

Kahramanmaraş'ın hızla büyüyen ve ihracatı artan illerin başında geldiğini kaydeden Köşk, şöyle konuştu:

"Bu büyüme çevre sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Şehrimiz doğal kaynaklar ve tarihi değerler açısından da oldukça zengin. Yeraltı suları, ormanları, akarsuları, bitki çeşitleri ve yaban hayatı bakımında oldukça zengin ve nadide coğrafyalardan biri. ve maalesef bugün bu hızlı kentleşme ve sanayileşme topraklarımızı, doğamızı tehdit eder hale gelmiştir. Bu tehdidin farkına varan yöneticilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve halkımız acil tedbirlerin alınması gerektiğinin farkında, buna yönelik çeşitli gayretlerde bulunmakta ancak, çevrenin korunmasına yardımcı olacak tesislerin ve uygulamaların yüksek maliyetler getirmesinden dolayı bir türlü öncelikler sırasındaki yeri hep gerilerde kalmaktadır. Bu da maalesef ilimizi, özellikle yeraltı ve yer üstü sularımızda ve tarım arazilerimizde çevre felaketine doğru sürüklemektedir. "

Projenin amacının çevreye karşı duyarlılık gösteren kurumları bir araya getirmek olduğunun altını çizen Köşk, proje kapsamında farkındalık yaratmayı planladıklarını kaydetti.

- KAHRAMANMARAŞ

YORUMLAR
500
İİSTANBUL - 'Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi' tanıtıldı İİSTANBUL - 'Mevsimlik Tarımda Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi Projesi' tanıtıldı Korkuteli'nde 'Güvenli Düğün Projesi' toplantısı Korkuteli'nde 'Güvenli Düğün Projesi' toplantısı Yenişehir Belediyesi'nin sosyal kart ile ücretsiz alışveriş projesi devam ediyor Yenişehir Belediyesi'nin sosyal kart ile ücretsiz alışveriş projesi devam ediyor
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kahramanmaraş İçin Çevre Platformu Projesi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement