Kartepe'de Çanakkale Ezgileri - Son Dakika

Kartepe'de Çanakkale Ezgileri

20.03.2014 17:07
Kartepe'de Çanakkale Ezgileri

Kartepe Belediyesi, “Okullar Hayat Bulsun” projesi kapsamında kültür sanat etkinliklerini ilçenin farklı okullarında düzenliyor.

Kartepe Belediyesi, "Okullar Hayat Bulsun" projesi kapsamında kültür sanat etkinliklerini ilçenin farklı okullarında düzenliyor. 18 Mart Şehitler Haftası ve Çanakkale Zaferi'nin 99. yıldönümü nedeniyle sanatçı Harun Beyaz, "Çanakkale Ezgileri"nden oluşan konser programında Kartepe İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Kartepe'de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası etkinlikleri çerçevesinde Çanakkale Ezgileri Harun Beyaz'ın yorumuyla Kartepe İmam Hatip Lisesi öğrencilerine sunuldu. Okulun konferans salonunda öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Nurettin Çevik, "Okullar Hayat Bulsun" projesi hakkında bilgi aktardı. Önemli gün ve haftaları okullarda gerçekleştirerek kültürel değerlere daha çok sahip çıkmayı hedeflediklerini belirten Çevik, "Çanakkale Zaferi'nin 99. Yıldönümü Anma etkinliklerimize bugün, kahramanlık türkülerinin yer aldığı ezgilerden oluşan konser programı ile devam ediyoruz. Şanlı tarihimizde önemli bir yer tutan bu zaferin ve Çanakkale ruhunun gelecek nesillere aktarılmasında bu ezgiler de önemli yer tutmaktadır" dedi.

Yüreklere hitap eden sanatçı Harun Beyaz'ın yorumladığı ezgilere öğrenciler de zaman zaman eşlik etti. - KOCAELİ

YORUMLAR
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kartepe'de Çanakkale Ezgileri - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement