Kaymakam Citer, Çadır Kent Personelini Ödüllendirdi - Son Dakika
Yerel

Kaymakam Citer, Çadır Kent Personelini Ödüllendirdi

Kaymakam Citer, Çadır Kent Personelini Ödüllendirdi

Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, AFAD Viranşehir Çadırkent Konaklama Tesislerinde görev yapan personeli başarı belgesi ile ödüllendirdi.

18.02.2016 15:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, AFAD Viranşehir Çadırkent Konaklama Tesislerinde görev yapan personeli başarı belgesi ile ödüllendirdi.

AFAD Çadırkent Konaklama tesislerinde düzenlenen ödül törenine Viranşehir Kaymakamı Dr. Huzeyfe Citer, Kamp Müdürü Zeki Kaya ve idari personel katıldı. Kaymakam Citer, Viranşehir Çadırkentte uzun süre görev yapan başarılı personeller, Fettah Güngör, Zeki Akgöz, Hacı Çandır, İbrahim Çoban, Eyüp Küçük, İdris Taçar, Hakan Göktaş, Fadime Koca, Osman Bozkoyun, Yasin Zencir, Murat Gülmüş, İsmail Sarıdal, Kahraman Kaya, Necmettin Burun, Ramazan Sarı, İsmail Evdi, Vedat Timur, Hayati Polat, Ahmet Esat Gürbüz, Aziz Yalçın, Abdullah Sezer, Yasin Doğan ve Hasan Çınar'a başarı belgesi verdi. Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Kaymakam Citer, Suriye'de hala süren iç savaşa ve bu iç savaşın neden olduğunu insanlık dramına vurgu yaptı. Türkiye'nin kendilerine sığınan herkese kucak açtığını ve dünyaya insanlık dersi verdiğini anlatan Kaymakam Citer Çadırkentlerde yaşayan Suriyeli Sığınmacılara 4 yıldır Türkiye'nin baktığını da ifade etti. Çadırkent personelinin de büyük fedakarlıklar yaparak görev yaptığını kaydeden Kaymakam Citer emeği geçen herkese teşekkür etti. Çadır kentte, 18 binden fazla Suriyeli Sığınmacının yaşadığını söyleyen Kamp Müdürü Zeki Kaya ise, bu insanların her türlü ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını ifade etti. Çadırkent personelinin Suriyeli Sığınmacılarla yakından ilgilendiklerini ifade eden Kaya, büyük bir sorumluluk bilinci ile hareket ettiklerini sözlerine ekledi. Ödül töreninin ardından Çadırkentteki kadın kurslarını ve ana okullarını ziyaret eden Kaymakam Citer yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çadırkentte yaşayan Suriyeli kadınları istihdama katmak istediklerini söyleyen Kaymakam Citer, üretilen ürünlerin satılması için çaba sarf edeceklerini söyledi. Çadırkent personeli ile hatıra fotoğrafı çeken Kaymakam Citer'in ziyareti yaklaşık 2 saat sürdü. - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kaymakam Citer, Çadır Kent Personelini Ödüllendirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement