Kazakistanlı Öğrenciler Hafta Sonunu Bozkurt'ta Geçirdi - Son Dakika
Yerel

Kazakistanlı Öğrenciler Hafta Sonunu Bozkurt'ta Geçirdi

Kazakistanlı Öğrenciler Hafta Sonunu Bozkurt\'ta Geçirdi

Kazakistan Abılayhan Kazak Uluslararası İlişkiler ve Dünya Dilleri Üniversitesi'nden 13 kişilik ekip hafta sonunu Bozkurt ilçesinde geçirdi.

26.08.2013 12:52

Kazakistan Abılayhan Kazak Uluslararası İlişkiler ve Dünya Dilleri Üniversitesi'nden 13 kişilik ekip hafta sonunu Bozkurt ilçesinde geçirdi.

Kazakistan Abılayhan Kazak Uluslararası İlişkiler ve Dünya Dilleri Üniversitesi'nden gelen 10 öğrenci ve 3 Türk Dili Öğretmeni Bozkurt Belediye başkanı engin Canbaz'ın misafiri olarak hafta sonu tatilini Bozkurt'ta geçirdi. Başkan Canbaz'ın misafiri olarak ilçede bulunan kazak öğrenci ve öğretmenlere, misafir öğrencilere ilçe ve ilçe tarihi ile ilgili bilgiler verildi. İlçedeki Türk Tarih Meydanı'nı gezen öğrenciler daha sonra yeni yapılan Enver Paşa Konağını ziyaret etti. Misafir öğretim üyelerinden Türk Dili Öğretmeni Abdikadirova Aytolkin, "Kastamonu Üniversitesi ile yapılan ikili anlaşma gereği, Türkoloji öğrencilerimiz ile 20 günlük staj için Kastamonu'ya geldik. Staj süresince değişik etkinlikler yapıyoruz. Bozkurt ilçesine de bu etkinlikler kapsamında 3 gün misafir olacağız, Denizi ve doğasıyla güzel bir ilçede bizi misafir eden belediye başkanınıza teşekkür ediyoruz" dedi.

Başkan Canbaz ise bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerinden tarihine kadar en iyi şekilde tanıtmaya çalıştıklarını ifade etti. - KASTAMONU

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kazakistanlı Öğrenciler Hafta Sonunu Bozkurt'ta Geçirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement