Kuklalara Can Verdiler - Son Dakika

Kuklalara Can Verdiler

08.05.2012 17:15
Kuklalara Can Verdiler

Belediye Kültür Sarayı'nda şiir dinletisi gerçekleştirdi.

Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri, Kütahya E Tipi Kapalı Cezaevi'nde ve

Belediye Kültür Sarayı'nda şiir dinletisi gerçekleştirdi.

Cezaevindeki programa Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Çınar, Cezaevi Müdürü Necati Karacık, Mehmet Çelik, Cezaevi çalışanları ve mahkumlar katıldı.

Başsavcı Çınar, program sonrası yaptığı konuşmada, "Ben buraya gelirken sıradan bir dinletiye geldiğimi düşünmüştüm ama, gördüm ki mükemmel bir gösteri hazırlamışsınız. Farklı bir tasarımla çok güzel bir sunum gerçekleştirdiniz. Bu öğrencileri böyle bir orijinal gösteriye hazırlayan öğretmenleri kutluyorum" dedi.

Çınar, Okul Müdürü Mehmet Zorlu'ya çini tabak, Cezaevi Müdürü Necati Karacık'ta programı hazırlayan öğretmenler Yeşim Çelik ve Şenay Uslu'ya çini tablo hediye etti.

Belediye Kültür Sarayındaki geceye ise Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve çok sayıda misafir katıldı. Bir marangoz ve kuklalarını şiire dönüştüren geceyi herkes ilgiyle izledi.

"Şair Damlayı bilmez, Şiir Deryayı bilir" sloganıyla çıkılan yolda Türk Edebiyatının seçkin şairlerinin isimlere yazdıkları şiirlere yer verilirken, Fahriye Abla, Abbas, Pia, Liliyar gibi 16 şiirin seslendirildiği gecede Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencileri de müzikleriyle şiirlere eşlik ettiler.

Programda şiirlere bağlı olarak Elfida, Fabrika Kızı gibi şarkı ve türkülere de yer verildi. - KÜTAHYA

YORUMLAR
500
Karakaya: 'Amacımız servis şoförlerini tek çatı altında toplamak' Karakaya: 'Amacımız servis şoförlerini tek çatı altında toplamak' Kütahya Hanımeli Derneği'nden İstanbul, Bilecik, Söğüt ve Domaniç gezisi Kütahya Hanımeli Derneği'nden İstanbul, Bilecik, Söğüt ve Domaniç gezisi Tavşanlılı güreşçiler tarihi Domaniç güreşlerine hazır Tavşanlılı güreşçiler tarihi Domaniç güreşlerine hazır
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kuklalara Can Verdiler - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement