Lapseki'ye Sel Felaketini Önlemek İçin 5 Köprü - Son Dakika

Lapseki'ye Sel Felaketini Önlemek İçin 5 Köprü

11.01.2013 12:39
Lapseki'ye Sel Felaketini Önlemek İçin 5 Köprü

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde üst üste sel felaketleri meydana gelmesinin ardından DSİ harekete geçti.

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde üst üste sel felaketleri meydana gelmesinin ardından DSİ harekete geçti.

DSİ ekipleri, köprü ayaklarına sıkışan ağaç dalları yüzünden suyun akış hızının kesilerek taşkınların meydana geldiğini belirledi. Islah çalışmalarında istinat duvarlarının yükseltilmesi de netice vermeyince Çınarlıdere boyunca bulunan beş köprünün yenilenmesi kararı alındı. Kolin İnşaat tarafından başlatılan çalışmalarla alakalı açıklama yapan Şantiye Şefi Fatih Erciyes, yeni yapılacak köprülerde ayaklar olmayacağını belirtti.

Beş adet köprünün farlı boyutlarda yapılacağını aktaran Erciyes, sondaj çalışmalarının başladığını ifade etti. Yapılacak köprülerin yaklaşık 5 milyon liraya mal olacağını söyleyen Erciyes, tüm finansmanın DSİ tarafından karşılanacağını açıkladı. Erciyes, "Bundan önce sık sık sel felaketleri yaşanıyordu. Sel sonrası yapılan incelemede her defasında aynı şeyi gördük. Sel felaketiyle birlikte sökülen ağaçlar ve dalları dikey olarak duran köprü ayaklarını tıkıyordu. Kendisine yol bulamayan sel suları Gazi Yakup Bey Camii'nin önünden itibaren taşarak Derviş Mahallesi sakinleri için büyük tehlike arz ediyordu. Yapacağımız ayaksız köprülerle sökülen ağaçlar direk denize geçerek herhangi bir taşkına sebebiyet vermeyecek. Beş köprüyü bitirerek bir daha sel felaketi yaşanmamasını temenni ediyoruz. İşe ilk Dervişi Mahallesi köprüsünden başladık" dedi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Lapseki'ye Sel Felaketini Önlemek İçin 5 Köprü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement