Mem Çırak Öğrenci Kayıtları Başlıyor - Son Dakika

Mem Çırak Öğrenci Kayıtları Başlıyor

09.01.2012 10:20
Mem Çırak Öğrenci Kayıtları Başlıyor

Mesleki Eğitim Merkezi (MEM) çırak öğrenci kayıtlarının 16 Ocak'ta başlayacağı bildirildi.

Mesleki Eğitim Merkezi (MEM) çırak öğrenci kayıtlarının 16 Ocak'ta başlayacağı bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nihat Büyükbaş, yazılı açıklamasında, 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında bulunan 167 meslek dalında, 14 yaşını doldurmuş ve 19 yaşından gün almış olup askerlikle ilişiği olmayan, en az ilköğretim okulu mezunu, sağlık durumunun gireceği mesleğin gerektirdiği işleri yapmaya uygun olduğunu belgeleyenlerin çırak öğrenci olabileceklerini belirtti.

Kanun kapsamındaki meslek dallarından birinde çalışan çırak öğrencilerin kayıtlarının 16 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında Mesleki Eğitim Merkezi'nde yapılacağını kaydeden Büyükbaş, "Ancak 19 yaşından gün almış olanlardan daha önce çıraklık eğitiminden geçmemiş olanlar, yaşlarına ve eğitim seviyelerine uygun olarak düzenlenecek mesleki eğitim programlarına göre çıraklık eğitimine alınabileceklerdir. Kayıtlar ile ilgili açıklayıcı bilgi Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nden alınabilecektir" ifadelerini kullandı.

- ELAZIĞ

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Depremzede çocuklar Sivas'ın tarihi yerlerini gezdi Depremzede çocuklar Sivas'ın tarihi yerlerini gezdi Sakarya İl Milli Eğitim, bin 113 personeli için banka promosyonu ihalesine çıkıyor Sakarya İl Milli Eğitim, bin 113 personeli için banka promosyonu ihalesine çıkıyor

Son Dakika Yerel Mem Çırak Öğrenci Kayıtları Başlıyor - Son Dakika


Advertisement