Merinos Halı Yönetim Kurulu Üyesi Erdemoğlu Açıklaması - Son Dakika
Yerel

Merinos Halı Yönetim Kurulu Üyesi Erdemoğlu Açıklaması

Merinos Halı Yönetim Kurulu Üyesi Erdemoğlu Açıklaması

Merinos Halı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Erdemoğlu, Gaziantep'teki halı sanayinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması için gerekli desteği verdiklerini bildirdi.

04.01.2012 11:00
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Merinos Halı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Erdemoğlu, Gaziantep'teki halı sanayinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması için gerekli desteği verdiklerini bildirdi.

Merinos Halı Sanayi ve Ticaret A.Ş'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Merinos ve Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu işbirliğiyle yürütülecek,

"Endüstriyel Dokumacı Yetiştirilmesi" projesiyle sektörün ihtiyacı olan dokumacı ustaları yetiştirilecek.

İlk etapta 25 kişinin katılacağı kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek ve kursiyerler Merinos Halı'da çalışma imkanına kavuşacak.

Merinos Halı Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Erdemoğlu, Gaziantep'teki halı sanayinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması için gerekli tüm desteği verdiklerini belirtti.

Projeyle halı sektörünün kalifiye eleman sorununun çözümü için önemli bir adım attıklarını dile getiren Erdemoğlu, şunları kaydetti:

"Bu kursa katılacaklar 1.5 ay teorik eğitim gördükten sonra 1.5 ay da tesislerimizde pratik eğitim görecek. Başarılı olan arkadaşlarımız Merinos'ta işbaşı yapacak. Bu tür projeleri devam ettirerek Gaziantep'in kalifiye eleman açığını kapatmayı hedefliyoruz. Merinos olarak Gaziantep'teki halı sanayinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması için gerekli tüm desteği veriyoruz."

Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Mehmet Civan ise projenin üniversite-sanayi işbirliği açısından güzel bir örnek olduğunu vurguladı.

Bu arada, kursa katılmak isteyenlerin Merinos Halı Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye ya da Naci Topçuoğlu Meslek Yüksek Okulu'na müracaat etmesi gerektiği kaydedildi.

- GAZİANTEP

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Merinos Halı Yönetim Kurulu Üyesi Erdemoğlu Açıklaması - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  23 Şub Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor
  23 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyon bizim de canımızı yakıyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu. Gündemine yerel seçimleri ve hayat pahalılığını alan Erdoğan, "Dünyanın başının belası olan enflasyon bizim de canımızı yakıyor. Amacımız Türkiye Yüzyılı rotamızı koruyarak bu fırtınalı küresel iklimden ülkemizi sağ selamet çıkarmaktır." ifadelerini kullandı.


Advertisement