Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika

Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

15.08.2013 11:03
Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam

Malatya TSO Başkanı Erkoç: "Katliamları yapanları şiddetle kınıyoruz"

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Mısır'da darbe karşıtlarına yönelik katliamları yapanları şiddetle kınadıklarını bildirdi.

Erkoç, yaptığı yazılı açıklamada, Mısır'da güvenlik güçlerince sivil ve barış yanlısı gösterilere karşı başlatılan kanlı müdahalede halihazırda yüzlerce insanın hayatını kaybetmesinden ve binlerce kişinin yaralanmasından büyük üzüntü ve kaygı duyduklarını belirtti.

Bu kanlı müdahalenin kardeş Mısır halkının kapsayıcı bir geçiş süreci sonucunda demokrasiye yeniden dönüşü yönündeki ümitlere ciddi bir darbe vurduğunu kaydeden Erkoç, yönetimin kendi halkının iradesine saygı çerçevesinde olaylara derhal son vermesi gerektiğine dikkat çekerek, "Mısır'da halkın özgür iradesine dayalı, anayasal meşruiyeti esas alan demokratik yönetime bir an önce geçilmesinin bir zorunluluk haline geldiği inancındayız. Geçici yönetimin kendi halkına karşı kanlı eylemlerde bulunmaya son vermesini istiyoruz. 30 Haziran'dan bu yana yaşanan katliamları yapanları şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı. - Malatya

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Mısır'da Darbe Karşıtlarına Yönelik Katliam - Son Dakika


Advertisement