Muş'ta "Gülen Yüzlü Çocuklar" Projesi - Son Dakika

Muş'ta "Gülen Yüzlü Çocuklar" Projesi

22.11.2012 14:21
Muş'ta "Gülen Yüzlü Çocuklar" Projesi

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce, "Gülen Yüzlü Çocuklar" projesinin hazırlık çalışmalarına başlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce, "Gülen Yüzlü Çocuklar" projesinin hazırlık çalışmalarına başlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hamdullah Karasu, yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hazırlanan projeyle, 80. Yıl Çocuk Yuvası'nda yaşayan çocuklara için kütüphanenin eksikliklerinin giderileceğini belirtti.

Yeniden düzenlenecek olan kütüphaneye 300 yeni kitap alarak çocukların hizmetine sunacaklarını kaydeden Karasu, şunları ifade etti:

"Proje kapsamında yuvada 15 bilgisayar alarak, bilgisayar laboratuvarı kuracağız. Ayrıca 2 yazıcı alarak, internet ağı da sağlayacağız. Bu çocukların okul başarısında büyük katkısı sunacak. Çünkü çocuklar ödevlerinin rahat bir şekilde yapma imkanı bulacak. Ayrıca çocuk bölümüne yeni perdeler, oturma grubu, sehpa, elektrik süpürgesi, çamaşır makineleri, ütü, ütü masası alınacak. Çocuklar aile ortamına uygun şartlarda büyüyecek."

Öte yandan, mevcut halı sahadan daha etkin yararlanmak için değişik sportif turnuvalar düzenleyeceklerini ifade eden Karasu, çocukların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlayarak, zararlı alışkanlıklar edinmelerini önleyeceklerini söyledi.

Karasu, "Ayrıca 'Gülen Yüzlü Çocuklar' projesine Valimiz Ali Çınar'ın katkılarıyla ek bir ödenek daha aktarıldı. Bununla yuvamızda bir semt sahası daha yapacağız" dedi.

Muhabir: Sabri Yıldırım/ Şener Toktaş

Yayıncı: Levent Harman - MUŞ

YORUMLAR
500
Muş'ta bilim fuarı düzenlendi Muş'ta bilim fuarı düzenlendi Muş'ta etkili olan toz taşınımı yaşamı olumsuz etkiliyor Muş'ta etkili olan toz taşınımı yaşamı olumsuz etkiliyor SULTAN ALPARSLAN'IN SU KABAĞINA İŞLENEN PORTRESİNE TALEBE YETİŞEMİYORLAR SULTAN ALPARSLAN'IN SU KABAĞINA İŞLENEN PORTRESİNE TALEBE YETİŞEMİYORLAR
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Muş'ta 'Gülen Yüzlü Çocuklar' Projesi - Son Dakika


Advertisement