Namaz Kılmanın Önemi Kitap Fuarı'nda Anlatıldı - Son Dakika
Yerel

Namaz Kılmanın Önemi Kitap Fuarı'nda Anlatıldı

Namaz Kılmanın Önemi Kitap Fuarı\'nda Anlatıldı

8. Kocaeli Kitap Fuarı’na konuşmadı olarak katılan eski Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, namazı farklı açıdan değerlendirdiği söyleşisi ile kitapseverlerle buluştu.

21.05.2016 15:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

8. Kocaeli Kitap Fuarı'na konuşmadı olarak katılan eski Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, namazı farklı açıdan değerlendirdiği söyleşisi ile kitapseverlerle buluştu.

Eski Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, 8. Kocaeli Kitap Fuarı'na konuk oldu. Düzenlenen söyleşide kitapseverlerle buluşan Sönmezoğlu kişisel, toplum ve aile huzurunun yegane ilacının namaz olduğunun altını çizerek namazın önemine değindi.

Mehmet Sönmezoğlu'nun konferansı, Kazakistan uyruklu öğrencinin Yerkebulan Baigabylov'un kuran tilavetiyle başladı. Aynı zamanda Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Müdürü olan eski Kocaeli Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu'nun konuşmasından önce Kocaeli Müftü Yardımcısı İlyas Öztel, namaz hakkında ayet ve hadislerle bilgiler verdi.

Namazın cennetin anahtarı, cehennemin de kilidi olduğunu ifade eden Sönmezoğlu, "Bizde iman ile birlikte namaz olduktan sonra gerisi kolaylaşıyor. Müslüman coğrafyasında problemlerimiz bulunmakta. Şeytanların çoğaldığı kişilerin ve ailelerin içine girdiği dönemdeyiz. Şu fani dünyada peygamberler yaşadılar, hepsi ayrı ayrı imtihanlar yaşadı. Bu hayatın sonunda dua edip Müslüman olarak yaşat ve öldür demiştir. Müslüman olarak yaşamın yegane yolu, bizim farkımızı gösteren tek ölçü namazdır" dedi.

Sönmezoğlu'nun ardından 8. Kocaeli Kitap Fuarı'na konuk olan Beşir Ayvazoğlu kitapseverlere biyografi yazmanın inceliklerini anlattı. Biyografi yazımıyla ilgili bilgiler veren Ayvazoğlu, "Biyografi aynı zamanda tarih yazmaktır. Biyografi yazarken hayatı, aslında kendi kendinizi inşa edersiniz. Biyografi yazarken, yazılacak kişinin kimliğine dikkat etmek gerekir. Örneğin sanatçılar alıngandırlar. Yakınları hayatta olmasa bile mümkün olduğunca aleyhine dokunacak abartılı konulardan kaçınmak gerekir" diye konuştu. - KOCAELİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Namaz Kılmanın Önemi Kitap Fuarı'nda Anlatıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement