Polatlı'da Mevsimlik İşçilerin Ankara Çayı'na Düşmesi - Son Dakika

Polatlı'da Mevsimlik İşçilerin Ankara Çayı'na Düşmesi

31.05.2011 18:01
Polatlı'da Mevsimlik İşçilerin Ankara Çayı'na Düşmesi

Ankara'nın Polatlı ilçesinde dün geçtikleri köprünün halatının şiddetli yağış nedeniyle kopması üzerine Ankara Çayı'na düşen 4 mevsimlik işçiden 2'sinin bulunması için arama çalışmaları devam ediyor.

Ankara'nın Polatlı ilçesinde dün geçtikleri köprünün halatının şiddetli yağış nedeniyle kopması üzerine Ankara Çayı'na düşen 4 mevsimlik işçiden 2'sinin bulunması için arama çalışmaları devam ediyor.

Köprünün halatının kopması sonucu Müslüm köyü Kocabük mevkisinde Ankara Çayı'na düşen Derya Çelik (12) ve Mehmet Karaçay'ı (20) arama çalışmaları sürerken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Zahteroğulları, Ankara Vali Yardımcısı Şentürk Uzun, Polatlı Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Belediye Başkanı Yakup Çelik ve siyasi partilerin temsilcileri olay yerinde incelemelerde bulundular.

Olayda hayatını kaybeden Medine İnançsız'ın yakınlarına taziye ziyaretinde bulunan Müsteşar Yardımcısı Zahteroğulları, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden her yıl 300 bin civarında insanın, mevsimlik tarım işçisi olarak başka illere gittiğini söyledi. Zahteroğulları, şöyle konuştu:

"Bizim beklediğimiz şu, bu vatandaşlarımızı çalıştıranların, işverenlerin, toprak sahiplerinin mevsimlik işçilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamasıdır. Bunun için biz de çaba gösteriyoruz. Bu insanların sorunlarının çözülmesi için Mevsimlik Gezici Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilme Projesi'ni başlattık. Ancak buradaki olay bir tedbirsizlik, dikkatsizlik sonucu meydana gelen bir olay. Eğer ifade edildiği gibi servis şoförünün bir kusuru varsa hukuk onun gereğini yapacaktır. Burası öyle 15-20 kişinin geçeceği bir köprü değil, sadece bir boru bağlantısı var. Devlet olarak buradayız. Cenazelerinin memleketlerine gönderilmesi sağlanacak. "

Bu arada Polatlı Belediyesi Müslüm köyünde tarım işçilerinin kaldığı çadırlara yiyecek ve içecek servisi yaparken, dünkü olayda hayatını kaybeden Medine İnançsız'ın cenazesi, tahsis edilen araçla Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine gönderildi.

- ANKARA

YORUMLAR
500
Otomobilin dere yatağına düşmesi sonucu 28 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti Otomobilin dere yatağına düşmesi sonucu 28 yaşındaki genç kız hayatını kaybetti Müküs Çayı'na düşen hemşireyi arama çalışmaları devam ediyor Müküs Çayı'na düşen hemşireyi arama çalışmaları devam ediyor Müküs Çayı'na düşen hemşireye ulaşılmaya çalışılıyor Müküs Çayı'na düşen hemşireye ulaşılmaya çalışılıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Polatlı'da Mevsimlik İşçilerin Ankara Çayı'na Düşmesi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement