Prof. Dr. Teoman Duralı'nın Adının Verildiği Çalışma Salonunun Açılışı Yapıldı - Son Dakika
Yerel

Prof. Dr. Teoman Duralı'nın Adının Verildiği Çalışma Salonunun Açılışı Yapıldı

Prof. Dr. Teoman Duralı\'nın Adının Verildiği Çalışma Salonunun Açılışı Yapıldı

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) yaptığı akademik çalışmaların yanında bilime ve akademiye katkı sunan isimlere tevcih ettiği fahri doktora payeleriyle de dikkat çekiyor.

07.04.2017 14:49

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) yaptığı akademik çalışmaların yanında bilime ve akademiye katkı sunan isimlere tevcih ettiği fahri doktora payeleriyle de dikkat çekiyor. 2012 yılında Alev Alatlı, 2014 yılında Ebubekir Eroğlu, Kudsi Erguner ve Ömer Faruk Tekbilek, 2015 yılında Prof. Dr. Sadettin Ökten ve Hasan Aycın'a doktora payesi tevcih eden Bülent Ecevit Üniversitesi senatosu son olarak 2016 yılında Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı'ya fahri doktora payesi tevcih etti. 28 Nisan 2016 tarihinde tevcih edilen fahri doktora payesi takdim töreni Sezai Karakoç Kültür merkezinde görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. Törene katılan konuklar törenden sonra Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı'nın adını taşıyan çalışma salonuna geçti.

7/24 hizmet veren çalışma salonunun açılışı, Zonguldak Valisi Ali Kaban, Zonguldak Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ve Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Çalışma salonuna kendi adının verilmesiyle büyük mutluluk yaşadığını belirten Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı: "Sayın Rektörümüze ve senatomuza tarafıma tevcih edilen doktora payesi ve çalışma salonuna adımın verilmesinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Sayın rektörümüzü 7/24 yaşayan, öğrencisine sınırsız hizmet sunan bir üniversiteyi hayata geçirdiği için tebrik ediyorum. Ülkemizde bu şekilde hizmet veren bir üniversite az bulunuyor onun için kıymetini bilmemiz gerekir. Ben tekrar sayın rektörümüzün şahsında tüm Bülent Ecevit Üniversitesi ailesine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum" dedi. - ZONGULDAK

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Prof. Dr. Teoman Duralı'nın Adının Verildiği Çalışma Salonunun Açılışı Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement