Rabia Bulvarına Destek Büyüyor - Son Dakika
Yerel

Rabia Bulvarına Destek Büyüyor

Rabia Bulvarına Destek Büyüyor

Adana'da 12 Eylül Askeri Darbesi'ni hatırlatan isimlerin kaldırılması için imza kampanyası başlatan 'Adana Darbe Karşıtları'na STK'lardan büyük destek var.

07.09.2013 10:04

Adana'da 12 Eylül Askeri Darbesi'ni hatırlatan isimlerin kaldırılması için imza kampanyası başlatan 'Adana Darbe Karşıtları'na STK'lardan büyük destek var.

Aralarında binlerce üyesi olan sendikalardan güçlü sivil toplum kuruluşlarına, internet medyasından basılı medyaya kadar geniş yelpazede destek bulan 'Kenan Evren Bulvarı'nın ismi Rabia Bulvarı olsun' imza kampanyasına şu an itibarıyla 50 kurum destek açıklaması yaparken bu sayının daha da artması bekleniyor.

Konuyla ilgili ikinci istişare toplantısı gerçekleştiren Adana Darbe Karşıtları, yapılan ve yapılacak faaliyetleri masaya yatırdı. Siyasilere yapılan ziyaretler, kampanyanın duyurulması için basılı medya, radyo ve TV'lerde yapılan çalışmalar ile imza kampanyasının son durumu detaylı bir şekilde ele alındı.

RABİA BULVARI NURS VE BARIŞ FM'DE GÜNDEME TAŞINDI

'Kenan Evren Bulvarı'nın ismi Rabia Bulvarı olsun' imza kampanyasıyla alakalı Eğitim Bir Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer ve Asımın Nesli Derneği Başkanı Av. Hüseyin Turgut Bahar'ın Radyo Nurs'ta katıldığı programda kampanyaya büyük destek olduğu kaydedildi.

Programa canlı bağlanan Ak Parti Adana Büyük Şehir Meclis Üyesi Abdullah Doğru, kampanyaya destek verdiğini açıkladı. Diğer canlı yayın konuğu CHP Adana Büyük Şehir Meclis Üyesi Bekir Sıtkı Özer ise Kenan Evren Bulvarı'nın isminin değişmesini desteklediklerini ancak bulvarın isminin Demokrasi Bulvarı olarak değişmesi yönünde parti olarak önerge verdiklerini kaydetti. Bu yönde darbecilerin isimlerinin kaldırılmasını destekleyeceklerini ifade etti.

Tüm Gazeteciler İnternet Medyası Yayıncılar ve Yazarlar Derneği (TÜGİYAD) Başkanı Hacı Ali Doğan ve İnsan ve Medeniyet Hareketi Yetkilisi Adem Pınar'ın imza kampanyasını anlattığı Radyo Barış canlı yayınında 12 Eylül'de yaşanan dramları ve kötü hatırları paylaşarak Kenan Evren İsminin kaldırılmasının önemine vurgu yaptılar. Neden Rabia İsmi? Sorusuna da "Çünkü Rabia özgürlüğün ve darbe karşıtlığın sembolü oldu" dediler. Hacı Ali Doğan ile Adem Pınar vatandaşların Rabia Bulvarı ismine büyük destek verdiği ifade ederek duyarlılıkları için tüm darbe karşıtlarına teşekkür ettiler. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Rabia Bulvarına Destek Büyüyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement