Ressamlar Baharda Dalyan'ı Resmedecek - Son Dakika
Yerel

Ressamlar Baharda Dalyan'ı Resmedecek

Ressamlar Baharda Dalyan\'ı Resmedecek

2. Dalyan Açık Hava Resim Çalıştayı’nın hazırlıklarına önümüzdeki günlerde başlanacağı açıklandı.

19.07.2017 14:40
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

2. Dalyan Açık Hava Resim Çalıştayı'nın hazırlıklarına önümüzdeki günlerde başlanacağı açıklandı.

Dalyan Resim Çalıştayı'na katılan ressamlar 8-9 Temmuz tarihlerinde İstanbul'da Caferağa Medresesi'nde buluştu. Çalışılan eserlerin Caferağa Medresesi sergi salonunda bir hafta sergilendikten sonra medrese bünyesindeki odalarda sürekli asılı kalacağı bildirildi.

Organizasyonu Mimar- Ressam Fevzi Yavuz ile birlikte hazırladıklarının bilgisini veren ressam Saba Sakarya, "İstanbul'da Yaşayan Tarihi Yarımada resim çalıştayına, Ayfer Altuntaş, Aziz Özdemir (Seramik sanatçısı), Emine Alışık, Mehmet Boztaş, Mürvet Keyik, Salih Mustafa Çizel, Teymur Ağalıoğlu, Timur Taştekin ve Yücel Öztemur'un aralarında bulunduğu 11 ressam katıldı. birbirinden değerli 20 resim Türk Kültürüne Hizmet Vakfı (TKHV) Caferağa Medresesinde sergilendi" diye konuştu.

'2. Dalyan Açık Hava Resim Çalıştayı'

Dalyan'da 2'nci resim çalıştayını yapmayı planladıklarını söyleyen Sakarya, "Eylül ayından itibaren çalışmalara başlayacağız. Bahar ayında Dalyan ve bölgesinin güzelliklerini tuvallere yansıtacağız. Bizlere destek veren ve Dalyan Açık Hava Resim Çalıştayının düzenlenmesini sağlayan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik'e bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ressamlar Baharda Dalyan'ı Resmedecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement