Samsat'ta Kermes - Son Dakika

Samsat'ta Kermes

09.04.2012 15:09
Samsat'ta Kermes

Türkiye Diyanet Vakfı Samsat Temsilciliği tarafından, Kur'an-ı Kerim kursları ve camilere destek olmak amacıyla kermes düzenlendi.80.Yıl Sosyal Tesislerinde düzenlenen kermesin açılışını Samsat Kaymakamı Recai Karal yaptı.

Türkiye Diyanet Vakfı Samsat Temsilciliği tarafından, Kur'an-ı Kerim kursları ve camilere destek olmak amacıyla kermes düzenlendi.

80. Yıl Sosyal Tesislerinde düzenlenen kermesin açılışını Samsat Kaymakamı Recai Karal yaptı. Giyim, süs ve çeyiz eşyaları, kitap, yiyecek ve içeceklerin yer aldığı kermesin açılışına Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İlçe Müftüsü Kamil Ruhi Albayrak, din görevlileri ile vatandaşlar katıldı.

Samsat Müftüsü Kamil Ruhi Albayrak yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Programı etkinlikleri kapsamında, Samsat ilçesindeki Kur'an kursları ve camilerin çeşitli ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kermes düzenlediklerini ve kermesin dört gün açık olacağını ifade ederek kermese katılan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaymakam Recai Karal ise yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Bu tür sosyal faaliyetler birlik ve beraberliği pekiştiren çalışmalardır. Elde edilecek gelirlerin kamu yararına harcanacak olması da güzel bir davranış. Kermesin hayırlı uğurlu olması temennisiyle, emeği geçenlere teşekkür ediyorum."

- ADIYAMAN

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Samsat'ta Kermes - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement