Sanko Sanat Galerisinde Resim Sergisi Açıldı - Son Dakika
Yerel

Sanko Sanat Galerisinde Resim Sergisi Açıldı

Sanko Sanat Galerisinde Resim Sergisi Açıldı

Ressam Hakan Esmer, Sanko Sanat Galerisinde 'Heyamola' serisinden oluşan kişisel resim sergisini açtı.

03.05.2014 09:48  Güncelleme: 10:05

Ressam Hakan Esmer, Sanko Sanat Galerisi'nde 'Heyamola' serisinden oluşan kişisel resim sergisini açtı.

Esmer'in akrilik boya ile yaptığı 18 eserinin yer aldığı serginin açılışı, Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, Sanko Park AVM Müdürü Niyazi Büyükaksu, Sanko Park AVM Yatırımcı Temsilcisi Taner Neng, Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen ve sanatseverin katılımıyla yapıldı. Sanko Holding'in sosyal sorumluluğunun pir parçası olarak Sanko Sanat Galerisi'ni açtığını, hem Gaziantep'in tanıtımına katkı sağladığını hem de değerli sanatçıların ağırlandığını belirten Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, burada sergi açarak kendilerini onure eden ressam Hakan Esmer'e teşekkür etti. Atatürk'ün "Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından birisi kopmuştur" sözlerini hatırlatan Köylüoğlu, bir eğitimci olarak sanata çok önem ve değer verdiklerini, özellikle gençlere bu konuda yol gösterici olduklarını söyledi.

Gaziantep'te sergi açmaktan duyduğu mutluluğu paylaşan ressam Hakan Esmer de yaptığı her yolculuğun kendisini sanatsal yönden beslediğini ifade ederken "Gaziantep'in dokusu, rengi, havası ve ilişkilerinin bundan sonraki resim serüvenime olumlu yönde etkisi olacak" diye konuştu.

Sanko Sanat Galerisi'nde açtığı serginin 'Heyamola' serinden oluştuğunu, denizin ve balıkçılığın Karadeniz için çok önemli bir yeri bulunduğunu anlatan Esmer, bu sergisinde ayrıca ön çalışmalarını yaptığı 'Paris kafeleri' serisinden eserler de bulunduğunu kaydetti. Daha sonra Niyazi Büyükaksu, Sanko Holding sponsorluğunda bastırılan "Belkıs Zeugma ve Mozaikleri" adlı kitabı sanatçıya takdim etti. Esmer'in, Sanko Park Alışveri ş Merkezi 3'üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi'nde açılan sergisi, 16 Mayıs'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

SANATÇI

1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim İş Eğitimi Bölümü'nden mezun olan sanatçı Esmer, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans programını tamamladı. 1996 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Hakan Esmer, aynı bölümde sırasıyla temel sanat eğitimi, duvar resmi teknikleri, vitray ve resim derslerini yürüttü. 38 kişisel sergi açan sanatçının, aralarında Eczacılar Birliği Resim Yarışması, Tekel Resim Yarışması, Şefik Bursalı Resim Yarışması, Antalya Resim Festivali, Talens Resim Yarışması, Tunus/Monastir Uluslararası Plastik Sanatlar Festivali "Büyük Ödülü"nün de bulunduğu toplam 15 ödülü bulunmaktadır. Ressam Esmer'in, Dışişleri Bakanl ığı bünyesinde gerçekleştirilen proje kapsamında eserleri; Berlin (Almanya), Abuja (Nijerya) ve Nahçıvan Özerk Bölgesi T.C. Büyükelçilik koleksiyonlarına dahil edilmiştir. 2012 yılının Ocak ayında üniversitedeki görevinden ayrılan Esmer, çalışmalarını halen Eskişehir'deki atölyesinde sürdürmektedir.

SANKO SANAT GALERİSİ

Gaziantep'te 2004 yılında sanatseverlerin kullanımına sunulan ve sergi açmak için yurtiçi ve yurtdışından gelenlerin büyük beğenisini kazanan Sanko Sanat Galerisi, kent kültür ve sanat etkinliklerine önemli kazanımlar sağladı. Kurulduğu tarihten bu yana, aralarında iki defa uluslararası ressamlar buluşması, Salvador Dali ve Joan Miro sergilerinin de bulunduğu 176 sergiye evsahipliği yapan Sanko Sanat Galerisi, 4 yıl önce taşındığı Sanko Park AVM'ye de farklı bir anlam kazandırdı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sanko Sanat Galerisinde Resim Sergisi Açıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement