Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi - Son Dakika
Yerel

Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi

Sanko Sanat Galerisi\'nde Sergi

Öğretmen ressam Ömer Faruk Yaltirik, SANKO Sanat Galerisi’nde 5. Kişisel sergisini açtı.

04.07.2015 10:18

Öğretmen ressam Ömer Faruk Yaltirik, SANKO Sanat Galerisi'nde 5. Kişisel sergisini açtı.

Serginin açılışında konuşan Yaltirik, çalışmalarında ağırlıklı olarak dağlar ve doğa konusunu renk ve ışıkla yorumladığını söyledi.

İslahiye İbni Sina Anadolu Lisesi'nde görev yaptığını kaydeden Yaltirik, şimdiye kadar 4 kişisel, 6 karma sergide resimlerinin yer aldığını, bugün 5. kişisel sergisini açtığına vurgu yaptı.

"Sanat; barıştır, kardeşliktir ve güzelliktir. ve insanın güzeli yakalama çabası ile de sanatta ilerleme kaydediliyor" diyen Yaltirik, sanatla uğraşan toplumların bilimde, demokraside hatta özgürlükte dünyada daha ileri seviyelerde yer aldığına dikkati çekti.

Yaltirik, "Bizlerin de toplumumuza sanatı ve sanatçıyı sevdirmemiz gerekiyor. Sanatın amacı da güzelliği yakalamaktır" diye konuştu.

SANKO Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen ise, "SANKO Sanat Galerisi, sanatçıları hiçbir zaman göz ardı etmemektedir ve her zaman sanat ve sanatçıların yanındadır" ifadelerini kullandı.

İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Mehmet Aykanat'ın da katıldığı törende, konuşmaların ardından SANKO Holding'in sponsorluğunda bastırılan ve Gaziantep Arkeoloji Müzesi'nin bilimsel yayını olan 'Belkıs Zeugma ve Mozaikleri' kitabı sanatçıya hediye edildi.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan sergi, 24 Temmuz'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arası gezilebilecek.

ÖMER FARUK YALTİRİK

Gaziantep'in İslahiye İlçesi'nde 1960 yılında doğan Yaltirik, 1979'da Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'ne girdi.

Söbütay Özer, Hasan Pekmezci ve eğitim sonrası Zahit Büyükişleyen atölyesinde iki yıl resim ana sanat dalı üzerine eğitim alan Yaltirik, 1983 yılında mezun oldu.

Çalışmalarında ağırlıklı olarak dağlar ve doğa konusunu renk ve ışıkla yorumlayan ve halen İslahiye İbni Sina Anadolu Lisesi'nde görev yapan Yaltirik, şimdiye kadar 5 kişisel sergi açtı, 6 karma sergiye katıldı. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sanko Sanat Galerisi'nde Sergi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement