Şehitkamil'de Mesnevi Sohbetleri Düzenlendi - Son Dakika

Şehitkamil'de Mesnevi Sohbetleri Düzenlendi

03.04.2013 10:38
Şehitkamil'de Mesnevi Sohbetleri Düzenlendi

Şehitkamil'de düzenlenen 'Mesnevi Sohbetleri' programında Yazar ve Mesnevihan Mehmet Fatih Çıtlak, Mesnevi hakkında geniş bilgiler verdi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen 'Mesnevi Sohbetleri' programında vatandaşlar ile bir araya gelen Araştırmacı Yazar ve Mesnevihan Mehmet Fatih Çıtlak, Mesnevi hakkında geniş bilgiler verdi.

Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde (ŞKM) düzenlenen 'Mesnevi Sohbetleri' programına, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Abdülcebbar Özkara ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Araştırmacı Yazar ve Mesnevihan Mehmet Fatih Çıtlak, Mesnevi'nin yazılış hikayesinin, kim tarafından kaleme alındığını ve her beyite yüklenen anlam ve ifadeleri dinleyenler ile paylaştı. Kuran'ı Kerim de ki bazı ayetlerden de örnek veren Çıtlak, Mesnevi'nin ilk söylendiği anın tazeliğini halen insanların kalbinde hissettiğini vurguladı.

Yaklaşık bir buçuk saat süren programda Mesnevi hakkında geniş bilgiler veren Çıtlak'a teşekkür eden Şehitkamil Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdülcebbar Özkara, program sonunda çiçek takdiminde bulundu.

Şehitkamil Belediyesi tarafından düzenlenen programdan çok memnun olduklarını dile getiren vatandaşlar "Belediyemiz sürekli sosyal ve kültürel programlar düzenleyerek bizlerin sosyalleşmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra dini programları da düzenlemesi bizleri gerçekten çok memnun ediyor. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu'na, bu programları düzenlediği için teşekkür ediyor ve bu gibi programların sürekli olarak düzenlenmesini istiyoruz" dediler. - GAZİANTEP

Şehitkamil'de Mesnevi Sohbetleri Düzenlendi
Şehitkamil'de Mesnevi Sohbetleri Düzenlendi
Şehitkamil'de Mesnevi Sohbetleri Düzenlendi

YORUMLAR
500
Uzaya gönderilen kebap ile fotoğraf çektirme kuyruğu Uzaya gönderilen kebap ile fotoğraf çektirme kuyruğu Yaşam alanları azalan oluklu kertenkelelerine dikkat çekildi Yaşam alanları azalan oluklu kertenkelelerine dikkat çekildi Kuşadası'nda kazada 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti Kuşadası'nda kazada 4 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Şehitkamil'de Mesnevi Sohbetleri Düzenlendi - Son Dakika


Advertisement