Siirt'te Doğalgaz Çalışması - Son Dakika

Siirt'te Doğalgaz Çalışması

10.03.2012 11:40
Siirt'te Doğalgaz Çalışması

AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt doğalgaz çalışmaları ile ilgili EPDK ve doğalgaz altyapısını yapan SİBADAŞ yetkilileri ile görüştü.

AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt doğalgaz çalışmaları ile ilgili EPDK ve doğalgaz altyapısını yapan SİBADAŞ yetkilileri ile görüştü.

Demirkıran, yaptığı yazılı açıklamada, yapılan doğalgaz çalışmaları sonucunda Kooperatif Mahallesinde 230, Bahçelievler Mahallesinde de 135 binaya servis kutusu konulduğunu, 365 binanın doğalgaz kullanmaya hazır olduğunu belirterek, bu durumda 2011 yılında 3 bin abonenin altyapı işinin tamamlandığını bildirdi.

Mevsim şartlarının çalışmaya uygun hale gelmesiyle mahallelerdeki çalışmalara devam edileceğini kaydeden Demirkıran, açıklamasında, şunlara yer verdi:

"BOTAŞ tarafından doğalgaz ana nakil hattının geçici kabul işlemi gerçekleştirilmiş, SİBADAŞ da basınç düşürme istasyonunun inşaat ve montajını nisan ayı sonuna kadar tamamlamayı planlamıştır. İlkbahar döneminde gaz verilmesi öngörülmüş, sokağından gaz hattı geçen bütün vatandaşlarımız, abonelik işlemlerini gerçekleştirdiği takdirde evlerinde doğalgaz kullanmaya başlayabilecektir."

- SİİRT

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Asgari ücret zammıyla ilgili iktidar kanadından umutlandıran açıklama: Herkes mutlu olacak Asgari ücret zammıyla ilgili iktidar kanadından umutlandıran açıklama: Herkes mutlu olacak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için yeniden uyarlandı 'Çırpınırdı Karadeniz' şarkısı Cumhurbaşkanı Erdoğan için yeniden uyarlandı

Son Dakika Yerel Siirt'te Doğalgaz Çalışması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement