Son dakika haberi: Şehitlerin isimleri Balıkesir Üniversitesinde yaşatılıyor - Son Dakika

Son dakika haberi: Şehitlerin isimleri Balıkesir Üniversitesinde yaşatılıyor

22.04.2022 16:32
Son dakika haberi: Şehitlerin isimleri Balıkesir Üniversitesinde yaşatılıyor

Son dakika gelişmesine göre Balıkesir Üniversitesinde (BAÜN) yeni açılan ya da var olan konferans salonlarına aziz şehitlerin isimleri veriliyor.

Balıkesir Üniversitesinde (BAÜN) yeni açılan ya da var olan konferans salonlarına aziz şehitlerin isimleri veriliyor.

Üniversite bünyesinde Fen- Edebiyat Fakültesi Konferans Salonuna Şehit Ömer Halisdemir'in, Tıp Fakültesi Konferans Salonuna Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonuna Şehit Mammadagha Safarov'un, Necatibey Eğitim Fakültesi Konferans Salonuna Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın, Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonuna Şehit Polis Fethi Sekin'in, Mehmet Akif Ersoy Merkez Kütüphanesi Konferans Salonuna 15 Temmuz Şehitleri, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Konferans Salonuna Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın, Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonuna Şehit Eren Bülbül'ün ismi verilirken, son olarak da BAÜN Hastanesi Konferans Salonuna Şehit Deniz Göçkün'ün ismi verildi.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, milli ve manevi duyguları diri tutmak ve şehitler ile kıymetli ailelerine vefa göstermek amacıyla üniversite bünyesinde farklı birimlerde yer alan konferans salonlarına şehitlerin isimlerini verdiklerini belirtti. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş; "Millet olarak, şehitlerimize çok şey borçluyuz. Biz de Balıkesir Üniversitesi olarak, gözünü kırpmadan aziz vatanımız için can veren kahramanlarımıza vefamızı göstermek ve onların aziz hatıralarını yaşatabilmek için, üniversitemizdeki konferans salonlarına şehitlerimizin isimlerini vermeyi kararlaştırdık. Bu vesileyle bir kez daha aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. - BALIKESİR

YORUMLAR
500
Balıkesir'de 3,2 büyüklüğünde deprem Balıkesir'de 3,2 büyüklüğünde deprem CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KİTAP SAYISINI KISA SÜREDE 3 KAT ARTTIRARAK 70 MİLYONA ÇIKARDIK (1) CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KİTAP SAYISINI KISA SÜREDE 3 KAT ARTTIRARAK 70 MİLYONA ÇIKARDIK (1) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Bu yıl sonuna kadar inşallah o da bitiyor, İstanbul'da Rami Kışlası'nı çok daha büyük bir kütüphaneye... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: 'Bu yıl sonuna kadar inşallah o da bitiyor, İstanbul'da Rami Kışlası'nı çok daha büyük bir kütüphaneye...
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Son dakika haberi: Şehitlerin isimleri Balıkesir Üniversitesinde yaşatılıyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement