Suluova Kaymakamı Sarıfakıoğulları Açıklaması - Son Dakika

Suluova Kaymakamı Sarıfakıoğulları Açıklaması

09.04.2012 14:20
Suluova Kaymakamı Sarıfakıoğulları Açıklaması

"Meslek Yüksek Okuluna daha fazla öğrenci alımı için ek bina ihtiyacını önümüzdeki döneme hazır hale getireceğiz" dedi.

Suluova Kaymakamı Harun Sarıfakıoğulları,

"Meslek Yüksek Okuluna daha fazla öğrenci alımı için ek bina ihtiyacını önümüzdeki döneme hazır hale getireceğiz" dedi.

Suluova Meslek Yüksek Okulu'nda Kaymakam Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda önümüzdeki akademik yıl için yapılması planlanan ek binalarla alakalı görüş alışverişinde bulunuldu.

Değerlendirme sonunda konuşan Kaymakam Sarıfakıoğulları, okulun bu yıl 50 öğrenci kabul ettiğini belirtti.

Üç bölümde eğitim veren okulun önümüzdeki süreçte bölüm sayısını artırması için ek binalara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Sarıfakıoğulları, "Meslek Yüksek Okuluna daha fazla öğrenci alımı için ek bina ihtiyacını önümüzdeki döneme hazır hale getireceğiz. Bununla ilgili çalışmalar devam ediyor" dedi.

Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Yıldırım ise

"önümüzdeki akademik yılda YÖK'ün onayıyla 4 program daha açacağız. Bunun için gerekli akademik kadromuz hazır. İhtiyaç olan ek bina için daha önceden mevcut olan ve atıl durumdaki bir binanın onarım çalışmasına başlanıyor. Binanın gerekli teknik incelemeleri yapıldı. Güçlendirme projesi çizildi. Yarın itibariyle güçlendirme çalışmaları başlıyor. Önümüzdeki eğitim döneminde mevcut 7 sınıfa 9 yeni sınıf daha eklenecek. Öğrenci sayımızda 400'ü geçecektir" diye konuştu.

Toplantıya Belediye Başkanı Mahmut Boz, TSO Başkanı Turgut Aksu, Esnaf Kooperatif Başkanı Serdar Burtaçgiray, ile müteahhit firma yetkilileri katıldı.

- AMASYA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Suluova'da mevsimin ilk karı yağdı Suluova'da mevsimin ilk karı yağdı

Son Dakika Yerel Suluova Kaymakamı Sarıfakıoğulları Açıklaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement