Tatı'yı Göreve Çağırdı - Son Dakika

Tatı'yı Göreve Çağırdı

10.02.2012 18:49
Tatı'yı Göreve Çağırdı

Buca Belediyesi AK Parti Meclis grubu, Başkan Ercan Tatı'nın sözleşmeli vekil memur Tayfun Emre'yi Başkan Yardımcılığı görevinden almaması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Buca Belediyesi AK Parti Meclis grubu, Başkan Ercan Tatı'nın sözleşmeli vekil memur Tayfun Emre'yi Başkan Yardımcılığı görevinden almaması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Arslan, ' Başkan Tatı, suç işlemektedir. 657 sayılı yasaya göre Tayfun Emre, Başkan Yardımcılığı şartlarını taşımamaktadır. Aldığı karar ve attığı imzalar meşru değildir. Zaten yanlış kararları sebebiyle belediyeyi zor duruma sokmaktadır' dedi.

Buca Belediyesi Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Grubu, Belediye Başkanı Ercan Tatı'nın, başkan yardımcılığı şartlarını taşımayan birini görevde tutarak suç işlediğini ileri sürdü ve ' Görevden almazsa mahkemeye gideceğiz' açıklamasında bulundu. Grup Başkan Vekili Mustafa Arslan, ' Tatı'yı göreve çağırıyoruz. Yoksa savcılığa suç duyurusunda bulunacağız' dedi. Buca Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Emre hakkında daha önce İçişleri Bakanlığı'na şikayette bulunulduğunu hatırlatan Mustafa Arslan, 'Mülkiye Müfettişlerinin bu konuyla ilgili 2011/434 sayılı, 29.09.2011 tarihli bir kararı oldu. Tatı hakkında soruşturma açılmasına izin verildiği belirtiliyor. Belediye Başkanı buna rağmen hala Tayfun Emre'yi görevde tutmakta ısrar ediyor. Müfettiş kararını hiçe sayan biri, görevini ihmal etmektedir ' diye konuştu. 'Asilde aranan vekilde de aranır' hükmünden hareketle, 22.11.2010 tarihinde Belediye Başkanı Ercan tarafından sözleşmeli vekil memur olarak Belediye Başkan Yardımcılığına getirilen Tayfun Emre'nin 657 sayılı Devlet Memurlar Kanunu 68/b'ye göre görev yapamayacağını savunan Arslan, şöyle dedi: ' Ortada hükümler gayet açık. Usülsüz bir işlem yapılmaktadır. Bu kişi, belediye başkan yardımcısı olamaz. Aldığı karar ve attığı imzalar mevzuata aykırıdır ve geçersizidir. Belediyeyi zarara sokmakta, Buca halkını mağdur etmektedir. Son mecliste de bu şahsın önemli bir belgeyi 40 gün gizlemekte olduğu ortaya çıkmış ve tutanak tutulduğu açıklanmıştır. Meclisi birbirine düşürmek isteyen girişimleri de bardağı taşıran son damla olmuştur. Belediye Başkanı Tatı'yı göreve çağırıyoruz. İnatla bu kişiyi görevde tutmasına bir anlam veremiyoruz. Tatı suç işlemektedir. Görevi ihmal, kötüye kullanma, yasaya muhalefet ve suçta tekerrür gibi suçları işlemektedir. Tayfun Emre'yi görevden almazsa, Tatı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız. Başkan'ın cezalandırılmasını isteyeceğiz. AK Parti meclis grubu olarak dilekçemiz hazır, Tatı'nın yanlıştan dönmesini bekliyoruz. Sabrımızı test etmesin, çok da beklemeyeceğiz.'

(AH-)

10.02.2012 18: 29 TSİ

NNNN - İZMİR

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Tatı'yı Göreve Çağırdı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement