Ticaret Borsası'ndan "Elimden Tutar Mısın?" Projesine Destek - Son Dakika

Ticaret Borsası'ndan "Elimden Tutar Mısın?" Projesine Destek

08.06.2014 16:28
Ticaret Borsası'ndan "Elimden Tutar Mısın?" Projesine Destek

Kastamonu Ticaret Borsası, Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi Mobilya bölümü öğrencileri için hazırlanan “Elimden Tutar Mısın?

Kastamonu Ticaret Borsası, Kastamonu Endüstri Meslek Lisesi Mobilya bölümü öğrencileri için hazırlanan "Elimden Tutar Mısın?" projesine destek verdi.

Kastamonu Ağaç İşleri Odası Başkanı Ergün Can, Kastamonu Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri'yi ziyaret ederek, ahşap sektörünün daha da geliştirilmesi için hayata geçirilen 'Elimden Tutar mısın?' adlı eğitimi projesi için destek istedi.

Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, "Borsa olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya hazırız. Kastamonu'nun ahşabın merkezi olması için bizde 2011 yılından itibaren Sanayi Evsaflı Orman Ürünleri Ortak İşleme Entegre Tesisi kurulumu 8 milyon 567 bin avro maliyetindeki proje çalışmalarında nihai sona yaklaştık. Proje şu anda ihale aşamasında... 2015 yılında fabrikanın faaliyete geçmesini bekliyoruz. Bu yatırım için 50 kalifiye elemana ihtiyacımız olacak. Taş Mektep'in Mobilya ve İç Mekan Tasarım alanını bitiren öğrencilerin istihdamında öncelik tanıyacağız. Proje, insan kaynaklarının eleman ihtiyacı sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu anlamda proje ekibi adına Oda Başkanı ve Proje ortağı Ergün Can'a teşekkür ediyoruz" dedi.

Oda Başkanı Ergün Can ise, 'Elimden Tutar mısın?' özel sektör destekli nitelikli ara eleman yetiştirme projesinin her kesimden olumlu tepki almasının, proje ekibinin çalışmalarını olumlu yönde etkilediğini söyledi. Kastamonu Ticaret Borsası'nın projeye sahip çıkmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Can, el birliğiyle Kastamonu'yu dünyada ahşabın merkezi yapmak için her türlü çalışmada yer alacaklarını açıkladı. - KASTAMONU

YORUMLAR
500
Kastamonu'da zincirleme kaza! 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı Kastamonu'da zincirleme kaza! 3 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı Dört aracın karıştığı trafik kazasında 3 kişi öldü, 5 kişi yaralandı Dört aracın karıştığı trafik kazasında 3 kişi öldü, 5 kişi yaralandı Devrekani Belediyesine hibe edilen kamyon hizmete alındı Devrekani Belediyesine hibe edilen kamyon hizmete alındı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ticaret Borsası'ndan 'Elimden Tutar Mısın?' Projesine Destek - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement