Ticaret Odası'ndan Esnafa Sezon Ziyareti - Son Dakika

Ticaret Odası'ndan Esnafa Sezon Ziyareti

17.04.2015 20:04
Ticaret Odası'ndan Esnafa Sezon Ziyareti

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Kemal Daylan, Meclis Başkan Yardımcısı Tolga Erdem, Yönetim Kurulu Üyeleri Seydi Yıkılmaz ve İrfan Yiğit, sezon öncesi çarşı esnafını ziyaret etti ve sorunlarını dinledi.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Mahmut Öztaş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Namık Kemal Daylan, Meclis Başkan Yardımcısı Tolga Erdem, Yönetim Kurulu Üyeleri Seydi Yıkılmaz ve İrfan Yiğit, sezon öncesi çarşı esnafını ziyaret etti ve sorunlarını dinledi.

Aynı zamanda, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu toplantısında gündeme gelen Kuşadası'nın en işlek yolu olan Atatürk Bulvarı'nda devam eden yol çalışmasının, sezonun açılmasıyla birlikte halen devam etmesinin ve gemilerin de gelmeye başlamasıyla, özellikle liman bölgesinde yarattığı sorunlar, görüntü kirliliği, trafik sıkışıklığının esnafa zarar vermesi ve Kuşadası'nı şantiyeye çevirmesi, esnafın da bu durumdan rahatsız olması üzerine, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Divanı çarşı ziyaretlerinde, bu konuda da esnafı dinledi ve çalışmalarla ilgili yerinde incelemelerde bulundu.

Ziyaretlerde çarşı esnafı, geçtiğimiz aylarda Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Ticaret Odası ve Esnaf Odası yetkililerinin katılımları ile Kuşadası Ticaret Odası'nda yapılan toplantı sonucunda esnafa tebliğ edilen kurallar doğrultusunda, sıfır işgaliye ve vitrin düzeni uygulamalarından genelde memnun olduklarını, uygulamalara çarşıda herkesin uyması ve çalışmalarını biran önce bitirmeleri gerektiğini söylediler ve bazı işletmeler için ise bu kurallarda esneklik gösterilmesinin faydalı olacağını belirttiler.

Çarşı esnafının Kuşadası Ticaret Odası Yönetimine ilettiği sorunlar arasında seyyar satıcılar, sahte parfümcüler ve trafiğe kapalı alanlardan geçen motosiklet ve araçların çevreye verdiği rahatsızlıklar yer alırken, bazı alanların belli saatlerde trafiğe kapatılması gerektiği konuları da ele alındı. Çarşının genel olarak fiziki görünümünün düzenlenmesi ve bir bütünlük taşıması adına da çalışma istediklerini belirten esnaf, böyle bir uygulamaya da destek vereceklerini belirttiler.

Esnafın sorunlarını yerinde dinleyen Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün sahte parfümcüler ve seyyar satıcılar konusunda duyarlı olduğunu ve konuyu çözeceklerini belirtirken, kendilerine iletilen sorunlarla ilgili de yetkililerle temaslarda bulunmaya başladı.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan'da yerli ve yabancı turistlerin rahatsız olmaması ve ilçemizden memnun ayrılması için kötü görüntü oluşturulmaması gerektiğini, dükkan önlerinde oturmalar ve bunun gibi göze hoş gelmeyecek görüntülerden kaçınılması adına esnafa da çok iş düştüğünü söyledi.

YOL ÇALIŞMALARI BİRAN ÖNCE BİTİRİLMELİ

Çarşı esnafının devam eden yol çalışmaları ile ilgili sıkıntılarını da dinleyen ve yerinde incelemelerde bulunan Kuşadası Ticaret Odası Yönetimi yetkililerden çalışmaların bir an önce bitirilmesi istediler.

Kuşadası Ticaret Odası Meclis Başkan Yardımcısı Tolga Erdem'in ısrarla üzerinde durduğu konu hakkında açıklama yapan Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; devam eden yol ve asfalt çalışmaları ile ilgili çalışmalar bittiğinde sonuçlarının güzel olacağını, ama çalışmaların gecikmesi nedeniyle esnafın mağduriyet yaşadığını söyleyerek, bir an önce bitirilmesi gerektiğini belirtti. Akdoğan, ayrıca Atatürk Bulvarı ve Liman caddesinde, yolun yarısında bulunan parke taşlarının sökülerek asfalt yapılacağının öğrenilmesi üzerine de "Başlayacak sıcaklarla birlikte asfaltın erime yapabileceğini, yolun parke taşı olmasının daha uygun olacağını" sözlerine ekledi.

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan ve Yönetim Kurulu üyeleri, yetkililerden çalışmaların, çevre düzenlemesiyle birlikte bir an önce bitirilerek esnafın mağduriyetinin giderilmesini istedi. Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Divanının ziyaretlerinden dolayı son derece memnuniyet duyduklarını ifade eden çarşı esnafı, sorunlarını birebir kendilerine iletme fırsatı verdiklerinden dolayı teşekkür ettiler. - AYDIN

YORUMLAR
500
Aydın'da mısır tarlalarına zarar veren 250 kiloluk dev domuz avcılar tarafından öldürüldü Aydın'da mısır tarlalarına zarar veren 250 kiloluk dev domuz avcılar tarafından öldürüldü Aydın'da ormanlık alanlara girişler yasaklandı Aydın'da ormanlık alanlara girişler yasaklandı Rektör Turgut, Milletvekili Aydın ile bir araya geldi Rektör Turgut, Milletvekili Aydın ile bir araya geldi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ticaret Odası'ndan Esnafa Sezon Ziyareti - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement