TİHEK, Bursa Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerine ziyaret gerçekleştirdi - Son Dakika

TİHEK, Bursa Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerine ziyaret gerçekleştirdi

TİHEK, Bursa Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerine ziyaret gerçekleştirdi
Son Güncelleme: 17.05.2023 11:27

TİHEK heyeti, Bursa Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerine habersiz bir ziyaret gerçekleştirerek tutulanların muamele ve barınma şartlarını inceledi. Yapılan incelemeler sonucunda hazırlanan rapor kamuoyu ile paylaşılacak.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK), Bursa Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerine bir ziyaret gerçekleştirdi. Kurum Üyesi Mehmet Emin Genç, denetime dair raporun önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi. Kurum üyelerinden Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerine tam not geldi.

Kurul Üyesi Mehmet Emin Genç başkanlığındaki TİHEK heyeti; ulusal önleme mekanizması görevi çerçevesinde Bursa İl Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerine habersiz bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, tutulanlara yönelik muamele ve barınma şartları, ulusal ve uluslararası standartlar bağlamında incelendi. Ziyaret ve görüşmeler neticesinde yapılan incelemelere ilişkin tespit ve tavsiyeleri içeren rapor hazırlanarak ilgili kurumlar ve kamuoyu ile paylaşılacak. Denetim sonrası heyet Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Aslan'ı da makamında ziyaret etti. - BURSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel TİHEK, Bursa Emniyet Müdürlüğü nezarethanelerine ziyaret gerçekleştirdi - Son Dakika


Advertisement