Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun doğum yeri Alaca ilçesi çıktı - Son Dakika
Yerel

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun doğum yeri Alaca ilçesi çıktı

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu\'nun doğum yeri Alaca ilçesi çıktı

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun, merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu olduğu ve doğum yerinin Çorum'un Alaca ilçesi olduğu ortaya çıktı.

17.04.2024 18:58  Güncelleme: 19:01

Tokat'ta belediye başkanlığı seçimlerini kazanarak başkan olan merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun Çorum'un Alaca ilçesinde doğduğu öğrenildi.

Türkiye'de 'Süper Vali' olarak tanınan ve 2003 yılında Denizli Valisi olarak görev yaparken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde yüzde 54,9 oy alarak Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Tokat Belediye Başkanı seçilmişti. 12 Eylül 1980 ihtilalinden önce Çorum'un Alaca ilçesine kaymakam olarak atanan merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun ihtilal sonrasında da bir dönem Alaca'da kaymakamlık yaptığı ve oğlunun da 1982 yılında Alaca'da dünyaya geldiği öğrenildi. Evli ve 1 çocuk babası olan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun doğum yeri Çorum'un Alaca ilçesi olarak kayıtlara geçmiş oldu. - ÇORUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'nun doğum yeri Alaca ilçesi çıktı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement