Yazar Şule Köklü Öğrencilerle Buluştu - Son Dakika
Yerel

Yazar Şule Köklü Öğrencilerle Buluştu

Yazar Şule Köklü Öğrencilerle Buluştu

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı, ’Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor’ projesi kapsamında Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ve Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde söyleşi programı düzenlendi.

28.04.2016 11:11

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı, 'Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor' projesi kapsamında Şehit Muhammet Onur Demir Anadolu Lisesi ve Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde söyleşi programı düzenlendi.

Programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, "Biz Sivas Yazarlarıyla Buluşuyor Projesi'ni başlattığımızda bu kadar Sivaslı yazarımız olduğunu tahmin etmiyorduk. Bu projeyi bu sene başlattık ve birkaç sene daha devam edecek gibi görünüyor. Çünkü Sivaslı olup eli kalem tutan çok sayıda yazarımız var. Bu yazarlarımızın pek çoğu ile iletişime geçtik ve onları sizlerle buluşturmaya çalışacağız."dedi.

Projenin amacının geleceğin mimarı olan gençlere yeni ufuklar açmak ve özgüven aşılamak olduğunu belirten Altınsoy, "Sizin aranızdan çıkıp, Sivas'ta okuyup, bu toprakta yetişmiş insanların belli yerlere geldiklerini, gelebileceklerini, sizlerin de onları örnek alarak çok önemli yerlere gelebileceğinizi anlatmak için bu projeyi başlattık. Biz, sizlere özgüven aşılamaya çalışıyoruz. Yazmanızı, denemenizi hemşerilerinizi takip etmenizi, tanımanızı istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yazar Şule Köklü ise kitap okumanın kendi hayatında çok önemli bir yerinin olduğunu belirterek, çocukluğunun geçtiği Zara'daki eski kütüphanenin kapısında kitap okuyabilmek için beklediği zamanları anlattı. Öğrencilere, çok kitap okumalarını, sürekli araştırmalarını ve kendilerini geliştirmelerini tavsiye eden Köklü, kitabı 'Yanık Maske' hakkında da öğrencilere bilgi verdi. Köklü, daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Programın sonunda Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Yazar Şule Köklü'ye çiçek ve plaket takdim etti. - SİVAS

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yazar Şule Köklü Öğrencilerle Buluştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement