"Yüreği Sevgi Dolu Nesiller Yetiştirmeliyiz" - Son Dakika

"Yüreği Sevgi Dolu Nesiller Yetiştirmeliyiz"

18.04.2016 16:14
"Yüreği Sevgi Dolu Nesiller Yetiştirmeliyiz"

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bağlar'da bir okulda tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Bağlar İlçesi Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı. Burada konuşan Aslan, "Yüreği ve gönlü sevgi dolu bir nesil yetiştirmeliyiz" dedi.

Bağlar Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleşen etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan'ın yanı sıra İl Maarif Müfettişleri Başkanı Eyyup Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Aslan Özdemir ve Hüsamettin Atlı, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Aslan, "Resulullah'ın Hayatını Gençlerimize Örnek Almalıyız"

Okul Müdürü Yavuz Özgün'ün teşekkür konuşmalarının ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, "Üstad Necip Fazıl şöyle der; Bir gençlik, bir gençlik, bir gençlik…/ İşte bütün meselem, her meselenin başı,/ Ben bir genç arıyorum, gençlikle köprübaşı… Bugün burada Yüce Rabbimizin, 'Sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım' iltifatına mazhar olan ve zülüm ile küfrün haddi aştığı dönemde tüm âlemlerin üzerine güneş gibi doğan Allah Resulünün doğumunu kutlamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bugün yaşadığımız dünya bir ıstırapsa ve insanlık toplumda ıstırap taşıyorsa bunun en önemli sebebi insanların Allah Resulünün sünnetinden gün geçtikçe uzaklaşmasından kaynaklanıyor. Bugün bütün dünyanın ıstırabının giderilmesinin en önemli sebeplerinden birisi, bütün âlemlere rahmet olarak gönderilen Allah Resulünün hayatını yetiştirdiğimiz bütün evlatlarımıza ve bütün gençlerimize model olarak, örnek olarak anlatmaktan geçmektedir. Eğer bir toplum, Allah Resulünün 'İman etmedikçe Cennete gidemezsiniz, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş sayılmazsınız' düsturunu yaşarsa; o toplumda ne bir kavga olur, ne bir cinayet işlenir. Yine toplum gençlerinin, kendisi için istemediğini mümin kardeşi içinde istememesiyle hakiki anlamda mümin olabilir. Hakiki anlamda güzel insan olabilirsiniz. Toplumun refaha, mutluluğa kavuşması ancak bununla mümkündür" dedi.

Aslan, "Yüreği ve Gönlü Sevgi Dolu Nesiller Yetiştirmeliyiz"

Öğrenci ve öğretmenlere hitaben konuşmasını sürdüren Aslan sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

"1979 yılında İmam Hatip Okuluna ilk başladığım yılları hatırlıyorum. Sizleri gördüğüm zaman öğrencilik yıllarım aklıma geliyor. Hangi makam ve mevkide olursanız olun, hangi meslekte olursanız olun, hangi ortamda olursanız olun eğer yüreğiniz insan sevgisiyle doluysa; o zaman gerçek anlamda mesut yaşamış olursunuz. Değerli öğretmen arkadaşlarım, Diyarbakır sınırlarında yaşayan tüm öğretmenlerimiz; geleceğimiz elinizdeki bu yavrularımıza emanet. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimiz sizlere emanet. Şunu hiçbir zaman unutmayın ki; sevginizi veremediğiniz öğrencilere bilginizi asla veremezsiniz. Biz çocuklarımıza her şeyden önce insanı sevmeyi öğretmeliyiz. Yüreği ve gönlü sevgi dolu bir nesil yetiştirmeliyiz. Bunun yolu da bu yavrularımızı, bu gençlerimizi sevmekten onlara hoşgörülü yaklaşmaktan geçmektedir. Sınıfa girdiğinizde okulun bahçesinden içeri girdiğinizde bir öğrenciyle göz göze geldiğinizde, bir öğrencinin omuzuna elinizi koyduğunuzda Allah rızası için insanlık namına kendi öz kardeşiniz için, kendi yavrularınız için neyi hayal ediyorsanız, nerede olmasını hayal ediyorsanız bu çocuklarımızın da orada olmasını hayal ettiğimiz sürece gerçek anlamda görevinizi yapmış olursunuz. Kendi kardeşlerinize ve yavrularınıza gösterdiğiniz sevgi ve hoşgörüyü bu çocuklarımıza verdiğiniz zaman gerçek görevinizi yerine getirmiş olursunuz. Bu vesile ile bütün öğretmenlerimizin, velilerimizin bu yavrularımızı gelecekte en güzel yerlerde görmesini Yüce Allah'tan diliyorum"

Konuşmaların ardından Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulu Öğrencisi Hafız Abdürrahim Almat, Ahzab Suresinden Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ile ilgili ayetleri okudu. Etkinlik, okul öğrencilerinden oluşan ilahi grubunun birbirinden güzel ezgileri seslendirmesiyle son buldu.

YORUMLAR
500
Son dakika haber: Diyarbakır'da çıkan taşlı sopalı kavgada 1'i ağır 13 kişi yaralandı Son dakika haber: Diyarbakır'da çıkan taşlı sopalı kavgada 1'i ağır 13 kişi yaralandı Eşini vurup bacağının kesilmesine neden olan kocaya 13 yıl 6 ay hapis Eşini vurup bacağının kesilmesine neden olan kocaya 13 yıl 6 ay hapis Çağlayan'daki 116'ncı 'Adalet Nöbeti'Ne Basın Mensupları da Katıldı: 'Gazetecilerin Kalemi Susturulamaz' Çağlayan'daki 116'ncı 'Adalet Nöbeti'Ne Basın Mensupları da Katıldı: 'Gazetecilerin Kalemi Susturulamaz'
Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel 'Yüreği Sevgi Dolu Nesiller Yetiştirmeliyiz' - Son Dakika

Bu haber Temsilci tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Temsilci tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Temsilci kurumudur.

Advertisement