Bekir Kaya'ya 8 Yıl 3 Ay Hapis Cezası - Son Dakika
3.Sayfa

Bekir Kaya'ya 8 Yıl 3 Ay Hapis Cezası

Bekir Kaya'ya 8 yıl 3 ay hapis cezasıVAN - Van Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Bekir Kaya'ya 'örgüt üyeliği' suçundan 8 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

18.10.2018 19:39
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Bekir Kaya'ya 8 yıl 3 ay hapis cezası

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Bekir Kaya'ya 'örgüt üyeliği' suçundan 8 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan ve Van 4. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Van Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Kaya ile dönemin bazı belediye görevlileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 9 kişi hakkında "Silahlı terör örgütüne üye olmak", "Terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek", "Kanuna aykırı toplantı ve yürüyüşlere silahsız katılarak ihtara rağmen kendiliğinden dağılmama" suçlarından 18 yıla kadar hapis cezası talep edilmişti. Dava kapsamında bugün Van 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Bekir Kaya, tutuklu bulunduğu Silivri Kapalı Cezaevinde 'Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi yöntemiyle üzerinde katıldı. Sanık avukatlarının savunma yapmasının ardında mahkeme heyeti kararını açıkladı. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin de takip ettiği davanın karar duruşmasında Bekir Kaya'ya 'örgüt üyeliği' suçundan 8 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Aynı davada yargılanan Çetin Çiftçi, Cuma Köylüoğlu ve Bekir Kıran 1 yıl 13 ay, Neriman Urar ve İdris Şaybak ise 6 yıl 3 ay hapis cezası alırken, Zalal Tanlı, Can Taylan Akdemir ve Mehmet Yalım Eryiğit ise beraat ettiler.

Bekir Kaya\'ya 8 Yıl 3 Ay Hapis Cezası
Kaynak: İHA

Son Dakika 3.Sayfa Bekir Kaya'ya 8 Yıl 3 Ay Hapis Cezası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement