Son dakika Sezai Temelli haberleri, Sezai Temelli son dakika, son dakika Sezai Temelli

Son Dakika Sezai Temelli Haberleri

 • DEM Parti'li Temelli: İstanbul adayımızı 9 Şubat'ta açıklamayı düşünüyoruz
  07 Şub DEM Parti'li Temelli: İstanbul adayımızı 9 Şubat'ta açıklamayı düşünüyoruz

  DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayını 9 Şubat'ta açıklamayı düşündüklerini söyledi. Temelli, İstanbul adayını 9 Şubat'ta açıklamayı düşündüklerini belirterek, 'Bu konuyla ilgili çalışmalar kurullarımız tarafından yoğun bir şekilde sürdürülüyor' değerlendirmesinde bulundu.

 • DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli: Başak Demirtaş'ın aday olmaması kararı güç verdi
  07 Şub DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli: Başak Demirtaş'ın aday olmaması kararı güç verdi

  Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Grup Başkanvekili Sezai Temelli, eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adayı olmaması kararına ilişkin açıklama yaptı. Temelli, ayrıca Kahramanmaraş depremi ve konut dağılımı konularında da değerlendirmelerde bulundu. İstanbul için belirlenecek adayın 9 Şubat'ta açıklanacağını belirtti.

 • DEM Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayını 9 Şubat'ta açıklayacak
  07 Şub DEM Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayını 9 Şubat'ta açıklayacak

  DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayını 9 Şubat'ta açıklamayı düşündüklerini belirtti. Temelli, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın aday olmayacağını açıkladı ve İstanbul adayının belirlenmesi için kurulların çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

 • DEM Parti'den CHP ile İstanbul'da işbirliği açıklaması: Bütün ihtimaller değerlendiriliyor
  30 Oca DEM Parti'den CHP ile İstanbul'da işbirliği açıklaması: Bütün ihtimaller değerlendiriliyor

  DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, DEM Parti ve CHP'nin İstanbul'da işbirliği yapıp yapmayacağını sorusunu yanıtladı. Temelli, bütün ihtimallerin değerlendirildiğini, güç birliğiyle kazanılabilecek yerler üzerinde bir çalışma olabileceğini ve bunların kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

 • Sezai Temelli: 'Yargı Paketi Getiriyorlarmış, Getirdikleri Her Paket Türkiye'yi Hukuktan Uzaklaştırdı'
  22 Oca Sezai Temelli: "Yargı Paketi Getiriyorlarmış, Getirdikleri Her Paket Türkiye'yi Hukuktan Uzaklaştırdı"

  DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında; “8’inci yargı paketini yargı reformu olarak nitelendiriyorlar. 7 tane paket getirdiler, 8’incisi geliyor. Her paketten sonra Türkiye’de adalet sistemi daha çok çöktü, Türkiye hukuk devletinden daha çok uzaklaştı. Bu gelen pakette de bir reform olasılığı söz konusu değil” dedi. Temelli, eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın belediye başkan adaylığına ilişkin de “Tabii ki Başak Hanımın başvurması bizim için sevindirici bir durum. Değerlendirmeyi komisyonumuz ve MYK’mız yapacaktır” diye konuştu.

 • DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına ilişkin açıklamalarını değerlendirdi
  22 Oca DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Başak Demirtaş'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığına ilişkin açıklamalarını değerlendirdi

  Sezai Temelli, Başak Demirtaş'ın adaylık başvurusunu sevindirici bulduklarını ve herkesin başvurmasını istediklerini belirtti. Ayrıca, Temelli, kayyum rejimine karşı yapılan ön seçimin önemli bir tepki olduğunu vurguladı ve Türkiye'nin hukuk ve adaletten uzaklaştığını savundu. Ekonomi politikaları ve emekli maaşları konusunda da eleştirilerde bulundu.

 • Başak Demirtaş İstanbul için aday olacak mı? DEM Parti'den ilk açıklama
  22 Oca Başak Demirtaş İstanbul için aday olacak mı? DEM Parti'den ilk açıklama

  DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, İBB için aday olma isteğini bildiren Başak Demirtaş hakkında konuştu. Temelli, kararın kendisi için sürpriz olduğunu belirterek adaylıkla ilgili değerlendirmenin parti komisyonları ve MYK tarafından yapılacağını söyledi.

 • DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli: Yerel seçimlerde kentsel haklar mı, kentsel rantlar mı tercih ediliyor?
  09 Oca DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli: Yerel seçimlerde kentsel haklar mı, kentsel rantlar mı tercih ediliyor?

  DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek, iktidarın kentsel rantlara olan düşkünlüğünün devam ettiğini belirtti. Temelli, ayrıca Türkiye'deki basın özgürlüğü sorununa ve Kürt sorununun çözümüne de değindi.

 • Sezai Temelli: Yargıtay'ın kararı durdurulmalı
  09 Oca Sezai Temelli: Yargıtay'ın kararı durdurulmalı

  DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Yargıtay'ın Gezi Parkı davası hükümlüsü TİP Milletvekili Can Atalay hakkındaki kararına ilişkin Meclis'in ortak iradesiyle bir girişimde bulunulması gerektiğini söyledi. Temelli ayrıca basın özgürlüğünün engellendiğini, Kürt sorununun çözümü için bölücü terör örgütü elebaşıyla görüşmeler yapılması gerektiğini ve cezaevlerindeki hasta hükümlülerin tahliye edilmesi gerektiğini belirtti.

 • HEDEP Milletvekili Sezai Temelli: Kamu-özel iş birliği projeleri büyük maliyetlere yol açıyor
  24 Kas HEDEP Milletvekili Sezai Temelli: Kamu-özel iş birliği projeleri büyük maliyetlere yol açıyor

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde kamu-özel iş birliği projelerinin büyük maliyetlere yol açtığını belirtti. Temelli, yanlış projelendirmelerin finansal ve toplumsal maliyetleri derinleştirdiğini ifade etti.

 • Sezai Temelli, Bakanı iklim krizine karşı uyardı
  10 Kas Sezai Temelli, Bakanı iklim krizine karşı uyardı

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde Bakan Mehmet Özhaseki'yi iklim krizine karşı uyardı. Temelli, kapitalizmin iklim krizine yol açtığını ve dünyanın hızla tüketildiğini belirterek, son 4 dakikaya girildiğini ve bu süre içinde ne yapılacaksa yapılması gerektiğini söyledi.

 • Muş Milletvekili Sezai Temelli, Tarım Teknolojilerinin Önemini Vurguladı
  07 Kas Muş Milletvekili Sezai Temelli, Tarım Teknolojilerinin Önemini Vurguladı

  Muş Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2024 bütçesinin görüşmelerinde tarım teknolojilerinin önemine dikkat çekti. Tarım alanlarının hızla yok olduğu bir ülkede teknolojik atılımın ve sanayi ile barışık bir tarım politikasının büyük önem taşıdığını belirten Temelli, özel sektörün önceliğinin kar olduğunu ve AR-GE'nin bir kamu politikası olarak düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

 • Sezai Temelli'den Hüda Kaya ve Tolga Şardan'ın Tutuklanmasına Tepki: 'Dünyada Tutuklu Gazeteciler Sıralamasında 2'inci Ülkeyiz'
  02 Kas Sezai Temelli'den Hüda Kaya ve Tolga Şardan'ın Tutuklanmasına Tepki: "Dünyada Tutuklu Gazeteciler Sıralamasında 2'inci Ülkeyiz"

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2024 bütçe teklifi görüşmelerinde, eski HDP Milletvekili Hüda Kaya ile gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Temelli, “Şu anda dünyada tutuklu gazeteciler sıralamasında 2'nci ülkeyiz; 1'inci ülke Çin, 2'nci ülke Türkiye” dedi.

 • Sezai Temelli: 'Enflasyonun Kaynağı Emekçiler Değil. Onların Hayatını Daha Fazla Zehir Etmeyin.
  31 Eki Sezai Temelli: "Enflasyonun Kaynağı Emekçiler Değil. Onların Hayatını Daha Fazla Zehir Etmeyin.

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, “Mali disiplin dediğiniz şey bütçeden başlıyor. Siz bütçede bu kadar disiplinsiz olduğunuz bir yerde disiplini nereden sağlamaya çalışıyorsunuz? Disiplini insanlara yapmış olduğunuz, aslında enflasyon aracılığıyla hayatı zehir ettiğiniz zamlardan başlıyorsunuz. Dolaylı vergilerden başlıyorsunuz. İnsanların satın alma gücünü düşürerek disiplin sağlayacağınızı düşünüyorsunuz. Böyle bir şey mümkün değil. Çünkü enflasyonun kaynağı emekçiler, işçiler, yoksul halklar değil. Bu yüzden onların hayatını daha fazla zehir etmeyin. Bu vergi anlayışından, bu zam politikasından, bu türden bir istikrar anlayışından vazgeçin” dedi.

 • Sezai Temelli: 'Yapısal Hiçbir Soruna Çözüm Üreten Bir Plan Yok Karşımızda'
  30 Eki Sezai Temelli: "Yapısal Hiçbir Soruna Çözüm Üreten Bir Plan Yok Karşımızda"

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, 12. Kalkınma Planı’nın görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda, “Yapısal hiçbir soruna çözüm üreten bir plan yok karşımızda; ne Kürt sorununa ne yoksulluk sorununa ne de herhangi başka yapısal bir sorunumuza sağlıklı, nitelikli bir çözüm ürettiğini söylemek çok mümkün değil. Plana baktığımızda ne görüyoruz? Teknokratik bir akılla ama orada da çarpık bir büyüme anlayışıyla tasarlandığını görüyoruz planın” dedi.

 • HEDEP Milletvekili Sezai Temelli, 12. Kalkınma Planı'nın yapısal sorunlara çözüm üretmediğini söyledi
  30 Eki HEDEP Milletvekili Sezai Temelli, 12. Kalkınma Planı'nın yapısal sorunlara çözüm üretmediğini söyledi

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, 12. Kalkınma Planı'nın yapısal sorunlara çözüm üretmediğini belirtti. Türkiye'nin demokratik cumhuriyetten uzak olduğunu vurgulayan Temelli, ülkenin demokrasi, basın özgürlüğü, hukukun üstünlüğü ve cinsiyet eşitliği endekslerinde düşük sıralamalarda yer aldığını ifade etti. Ayrıca, Türkiye'nin ekonomik, siyasi ve toplumsal krizlerle boğuştuğunu ve 12. Kalkınma Planı'nın çarpık büyüme anlayışına odaklandığını söyledi.

 • HEDEP Milletvekili Sezai Temelli: 'Demokratik anayasa için bir misaka ihtiyacımız var'
  27 Eki HEDEP Milletvekili Sezai Temelli: 'Demokratik anayasa için bir misaka ihtiyacımız var'

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, 2024 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada, demokratik anayasa ve cumhuriyetin demokratikleşmesi konusunda bir misaka ihtiyaç olduğunu belirtti. Temelli, toplumsal barışın inşa edilmesi için hep birlikte bir misak yaratılması gerektiğini vurguladı.

 • HEDEP Milletvekili Sezai Temelli: 2024 bütçesi toplumsal ihtiyaçları değil sermayeyi düşünüyor
  26 Eki HEDEP Milletvekili Sezai Temelli: 2024 bütçesi toplumsal ihtiyaçları değil sermayeyi düşünüyor

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 2024 yılı bütçe teklifine ilişkin yaptığı konuşmada, bütçenin toplumsal ihtiyaçları gözetmek yerine sermayeyi düşündüğünü ve bütçe hakkının ihlal edildiğini belirtti. Ayrıca, denetim hakkının da ihlal edildiği ve bütçenin yoksulluk ekonomisini kalıcılaştırdığına dikkat çekti.

 • HEDEP Milletvekili Sezai Temelli: Kalkınma Planı Temennilerden Oluşmuş, Hayali Rakamlar Var
  24 Eki HEDEP Milletvekili Sezai Temelli: Kalkınma Planı Temennilerden Oluşmuş, Hayali Rakamlar Var

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı konuşmada, 12'inci Kalkınma Planı'nın temennilerden oluştuğunu ve hayali rakamlar içerdiğini belirtti. Temelli, Türkiye'nin demokrasi sorununu çözmeden ekonomik krizleri çözme şansının olmadığını ifade etti.

 • HEDEP Milletvekili Temelli: 12. Kalkınma Planı temennilerden öteye geçmiyor
  20 Eki HEDEP Milletvekili Temelli: 12. Kalkınma Planı temennilerden öteye geçmiyor

  HEDEP Muş Milletvekili Sezai Temelli, 12. Kalkınma Planı'nın temennilerden öteye geçmediğini söyledi. Temelli, planın içeriğindeki tutarsızlıkları ve gerçeklikten kopuk olduğunu savundu. Ayrıca, hükümetin daha önce belirlediği hedeflere ulaşamadığını ve yeni planın da temenni sınırları içinde kaldığını ifade etti.

 • Yeşil Sol Parti Milletvekili Sezai Temelli Hakkında Soruşturma Başlatıldı
  06 Eki Yeşil Sol Parti Milletvekili Sezai Temelli Hakkında Soruşturma Başlatıldı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Yeşil Sol Parti (YSP) Muş Milletvekili Sezai Temelli hakkında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin açıklamaları nedeniyle resen soruşturma başlattı. TCK'nın 301. maddesi kapsamında suç unsuru içerdiği değerlendirilen açıklamalar sebebiyle soruşturma başlatıldı.

 • Yeşil Sol Parti Milletvekili Sezai Temelli Hakkında Soruşturma Başlatıldı
  06 Eki Yeşil Sol Parti Milletvekili Sezai Temelli Hakkında Soruşturma Başlatıldı

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütlerine yönelik operasyonlarına ilişkin açıklamaları suç unsuru içerdiği gerekçesiyle Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sezai Temelli hakkında resen soruşturma başlattı.

 • Son Dakika: YSP milletvekili Sezai Temelli hakkında TSK'nın terör operasyonlarına ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlatıldı
  06 Eki Son Dakika: YSP milletvekili Sezai Temelli hakkında TSK'nın terör operasyonlarına ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlatıldı

  Son dakika: TSK'nın terör operasyonlarıyla ilgili ''Savaştan beslenen bir zihniyet her türlü saldırıyı ısrarlı bir şekilde sürdürüyor. Olan Kürt halkına, Kürt çocuklarına oluyor çünkü hedef Irak ve Suriye Kürdistan'ıdır'' diye konuşan YSP milletvekili Sezai Temelli hakkında soruşturma başlatıldı.

 • Yeşil Sol Parti Milletvekili Sezai Temelli ve diğer 2 milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılmak üzere fezlekeler sunuldu
  02 Eki Yeşil Sol Parti Milletvekili Sezai Temelli ve diğer 2 milletvekilinin dokunulmazlığı kaldırılmak üzere fezlekeler sunuldu

  Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sezai Temelli, MHP İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak'a ait dokunulmazlığın kaldırılmasına ilişkin fezlekeler, TBMM Başkanlığına sunuldu. Fezlekeler, Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri olarak Meclis Başkanlığınca Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyona havale edildi.

 • Sezai Temelli'den Cevdet Yılmaz'a: 'Malazgirt Zaferi'nin 952. Yıl Dönümü Nedeniyle Bu Yıl Kamu Bütçesinden Toplam Ne Kadar Harcama Yapılmıştır?'
  29 Ağu Sezai Temelli'den Cevdet Yılmaz'a: "Malazgirt Zaferi'nin 952. Yıl Dönümü Nedeniyle Bu Yıl Kamu Bütçesinden Toplam Ne Kadar Harcama Yapılmıştır?"

  Yeşiller ve Sol Gelecek (Yeşil Sol) Partisi Muş Milletvekili Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a, “Malazgirt Zaferi´nin 952. yıl dönümü nedeniyle bu yıl kamu bütçesinden toplam ne kadar harcama yapılmıştır? Harcama kalemleri nelerdir? İl Özel İdare bütçesinden Malazgirt tören alanı için ne kadar harcama yapılmıştır? İl Özel İdare’nin araç, gereç ve teknik personellerinin çalıştırıldığı iddiaları doğru mu? Doğruysa hangi yasal mevzuata göre çalıştırılmıştır” diye sordu.

 • TBMM'de Milletvekili Dokunulmazlık Dosyası Sayısı 692'ye Düştü
  25 Tem TBMM'de Milletvekili Dokunulmazlık Dosyası Sayısı 692'ye Düştü

  TBMM Adalet Anayasa Karma Komisyonu, yeni dönemde seçilemeyen milletvekillerine ait 1190 dokunulmazlık dosyasını Cumhurbaşkanlığına iade etti. Bu durumla birlikte, bu dönemdeki milletvekili dokunulmazlık dosyası sayısı 692'ye düştü. En fazla dokunulmazlık dosyası DBP Mardin Milletvekili Salihe Aydeniz ve YSP Muş Milletvekili Sezai Temelli'ye ait.

 • Yeşil Sol Parti Milletvekili Sezai Temelli: Ekonomi büyüyor ama sorunlar büyüyor
  14 Tem Yeşil Sol Parti Milletvekili Sezai Temelli: Ekonomi büyüyor ama sorunlar büyüyor

  Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, ekonominin büyümesinin sorunları çözmediğini ve krizlerin derinleştiğini, yoksulluğun arttığını, çevre felaketlerinin devam ettiğini ve kadınların yoksullaştığını belirtti. Temelli, adaletsiz vergilendirme yöntemiyle toplumda tahribatın ve yoksullaşmanın daha da derinleştiğini iddia etti.

 • Sezai Temelli: Seyyanen zam, zaman içinde eriyecektir
  07 Tem Sezai Temelli: Seyyanen zam, zaman içinde eriyecektir

  Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sezai Temelli, memur maaşlarına yapılacak seyyanen zamma ilişkin, 'Seyyanen vermiş olduğunuz o zam, zaman içinde eriyecektir. Bir sonraki ücret düzenlemelerinde bir temel oluşturmayacaktır.' dedi. Temelli, Meclis'te düzenlendiği basın toplantısında, memur maaşlarında yapılacak artış ve vergi düzenlemelerini içeren kanun teklifini değerlendirdi. Plan ve Bütçe Komisyonunda da bugün görüşmelerine başlanacak teklifin dayanışma paketinden uzak olduğunu savunan Temelli, son yapılan düzenlemelerle birlikte vergi alanında adaletsizliklerin yaşandığını ileri sürdü.

 • Sezai Temelli: Asla oyumuzu ve sandığımızı terk etmeyeceğiz
  09 May Sezai Temelli: Asla oyumuzu ve sandığımızı terk etmeyeceğiz

  HDP eski Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Yeşil Sol Parti'nin düzenlediği Bingöl Halk Buluşması'nda yaptığı konuşmada, oyuna sahip çıkacaklarını ve Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceklerini belirtti. Temelli, asla oyumuzu ve sandığımızı terk etmeyeceğiz, oyumuz kaderimizdir geleceğimizdir dedi.

 • Sezai Temelli: 'Asla oyumuzu ve sandığımızı terk etmeyeceğiz'
  09 May Sezai Temelli: 'Asla oyumuzu ve sandığımızı terk etmeyeceğiz'

  HDP eski Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Yeşil Sol Parti'nin düzenlediği Bingöl Halk Buluşması'nda yaptığı konuşmada, sandığa sahip çıkacaklarını ve oy verecekleri partileri açıkladı.

 • Aydemir: 'Millete hizmet eden herkes gönlümüzdedir'
  14 Mar Aydemir: 'Millete hizmet eden herkes gönlümüzdedir'

  Milletvekili Aydemir, altılı masanın HDP'ye yaklaşımına "Hem HDP'li Milletvekili Sezai Temelli hem terör örgütü elebaşlarından Cemil Bayık 'AK Parti'ye karşıyız. CHP ile İYİ Parti'nin yanındayız.' diyor.

 • HDP'li milletvekili Sezai Temelli'den skandal paylaşım: Paris yanıyor, bırakın yansın
  25 Ara HDP'li milletvekili Sezai Temelli'den skandal paylaşım: Paris yanıyor, bırakın yansın

  Fransa'nın başkenti Paris'te 3 kişinin öldüğü saldırının ardından PKK yanlısı göstericiler sokakları savaş alanına çevirirken HDP Milletvekili Sezai Temelli'nin konuyla alakalı skandal paylaşımı tepki çekti. "Paris yanıyor, bırakın yansın" paylaşımında bulunan Temelli, gelen tepkiler üzerine paylaşımı kaldırarak, "Paris twitimi sildim. Duygular bazen istemeden de olsa başka gerilimlere neden olabiliyor. Katliamdan dolayı çok üzgünüm. Demokratik protesto hakkını savunmaya devam ediyorum" dedi.

 • Sezai Temelli: Bugün Yaşanan, Artık Bir Ekonomik Kriz Değil, Onun da Ötesinde Ekonomik Yıkımdır. Bugünkü Tablo, 20 Yıllık Birikimin Sonucudur
  13 Ara Sezai Temelli: Bugün Yaşanan, Artık Bir Ekonomik Kriz Değil, Onun da Ötesinde Ekonomik Yıkımdır. Bugünkü Tablo, 20 Yıllık Birikimin Sonucudur

  HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, TBMM Genel Kurulu’nda, “Bugün yaşanan, artık bir ekonomik kriz değil, onun da ötesinde ekonomik yıkımdır. Ve bu yıkım bir günde ortaya çıkmadı. Bugünkü tablo, 20 yıllık birikimin sonucudur. İşçilerle, kadınlarla, yoksullarla kavganızın sonucudur. Yaptığınız tüm bütçelerde, siyaset anlayışınızın değişmez karakteri olan otoriterlik aslında hep vardı. Siyasi özgürlükler ve demokrasi meselesi sizin için hep bir araçtı. Tıpkı bugün getirdiğiniz başörtüsü meselesinde olduğu gibi, yine bu meseleyi de amacınız açısından araca çevirme peşindesiniz. O da faşizmin kurumsallaştırdığı bir sistemde otoriter şefçi bir yönetimi hayata geçirmekti” dedi.

 • Sezai Temelli: 'Diyanet İşleri Başkanlığı, Bugün Sistemin İdeolojik Aygıtı; Çünkü Sistemin Fetvaya İhtiyacı Var, Fetva Olmadan Ayakta Kalamayacağını...
  25 Kas Sezai Temelli: "Diyanet İşleri Başkanlığı, Bugün Sistemin İdeolojik Aygıtı; Çünkü Sistemin Fetvaya İhtiyacı Var, Fetva Olmadan Ayakta Kalamayacağını...

  HDP Milletvekili Sezai Temelli, Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşların bütçe görüşmelerinde; "Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumun tüm inanç kesimlerinin eşit yurttaşlık ilkesi içinde bir arada yaşaması adına inançlar üst kurulu şeklinde yapılandırılması gereken bir kurumdur. Eğer bu dönüşümü sağlayamazsak toplumsal çatışmaları engellemek mümkün olmayacaktır. Oysa bugün Diyanet İşleri Başkanlığı, sistemin ideolojik aygıtı. Neden? Çünkü bu sistemin fetvaya ihtiyacı var. Fetva olmadan bu sistemin ayakta kalamayacağını biliyorsunuz, bu yüzden de bu kurumu bu şekilde işletmeye çalışıyorsunuz. Neden? Çünkü bu sistemin meşruluğu ile ilgili sizin de kaygılarınız var" dedi.

 • HDP'li Sezai Temelli, PKK'lı ve HDP'li Semra Güzel'in tutuklanması sonrası haddini aştı: Bu memleketi başınıza mutlaka yıkacağız
  04 Eyl HDP'li Sezai Temelli, PKK'lı ve HDP'li Semra Güzel'in tutuklanması sonrası haddini aştı: Bu memleketi başınıza mutlaka yıkacağız

  HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, HDP'live PKK'lı Semra Güzel'in yurt dışına kaçarken MİT ve Emniyet'in ortak operasyonuyla yakalanıp "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklanmasına tepki gösterdi. Teröristlerle aynı dili kullanan Temelli, "Bir babanın başına Diyarbakır'ı yıktınız; Diyarbakır vekilimizi de zulümle gözaltına alarak düşmanlığınızı bir kez daha gösterdiniz. Diyarbakır'ın size sözü olsun, bu memleketi başınıza mutlaka yıkacağız" sözlerini sarf etti.

 • Sezai Temelli'den üniversite öğrencilerine 'Öcalan'ın tezlerini mutlaka okumalısınız' dedi!
  29 Kas Sezai Temelli'den üniversite öğrencilerine "Öcalan'ın tezlerini mutlaka okumalısınız" dedi!

  Eski HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, üniversite öğrencileriyle buluştuğu programda skandal bir çağrıda bulundu. "HDP özgür bir üniversitedir, rektörü de bellidir. Kıymetini bilmesek de adını fazla zikretmesek de bize sunduğu tezler var" diyen Temelli, bu tezlerin terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın tezleri olduğunu ve gençliğin bunu okuması gerektiğini söyledi.

 • Kılıçdaroğlu'nun 'HDP meşrudur' yorumuna İmralı'yı adres gösteren HDP'li Temelli, geri adım attı
  21 Eyl Kılıçdaroğlu'nun "HDP meşrudur" yorumuna İmralı'yı adres gösteren HDP'li Temelli, geri adım attı

  CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun "HDP meşrudur" yorumuna "Çözümün adresi ve asıl muhatabı İmralı'dır" yanıtını veren HDP'li Temelli, geri adım attı. Attığı tweet'in partinin değil, kendi görüşü olduğunu belirten Temelli, "Kılıçdaroğlu'na yanıt vermek amacıyla atılmış bir tweet değildi. Çatışmayı önleme ve demokratik bir çözüm bağlamına dikkat çektim. Meşru muhatap elbette HDP'dir" dedi.

 • Bakan Soylu: Pervin Buldan ve Sezai Temelli'ye korumaları ben verdim
  24 May Bakan Soylu: Pervin Buldan ve Sezai Temelli'ye korumaları ben verdim

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin koruma kararıyla ilgili konuştu. Bakan Soylu, "Pervin Buldan'a korumayı ben verdim. O günün eş başkanı Sezai Temelli, ona da korumayı ben verdim" ifadelerini kullandı.

 • 11 milletvekiline ait 14 dokunulmazlık dosyası Meclis'te
  07 Nis 11 milletvekiline ait 14 dokunulmazlık dosyası Meclis'te

  HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz'in de aralarında bulunduğu 11 milletvekili hakkındaki 14 fezleke, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

 • Son dakika haberi! İddianamede siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.
  18 Mar Son dakika haberi! İddianamede siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

  Son dakika gelişmesine göre İddianamede siyasi yasak istenen isimler arasında Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sezai Temelli, Sırrı Süreyya Önder de bulunuyor.

 • HDP'li Sezai Temelli'nin sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı: Askeri hareketlilik iktidar politikası, kaza diyemezler
  05 Mar HDP'li Sezai Temelli'nin sözlerine sosyal medyadan tepki yağdı: Askeri hareketlilik iktidar politikası, kaza diyemezler

  Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere havalanan askeri helikopterin düşmesi sonucu 11 askerimiz şehit oldu, 2 askerimiz yaralandı. Tüm Türkiye şehitlerine ağlarken, televizyon programına katılan HDP'li Sezai Temelli, "Askeri hareketlilik bir iktidar politikası. Bu nedenle de hata deyip bir kenara çekilemezler" sözleriyle sosyal medyada tepki topladı.

 • TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşülüyor
  15 Ara TBMM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşülüyor

  HDP Van Milletvekili Sezai Temelli, "İktidar, aşırı ve haksız zenginleşmeyi azaltmak, bu adaletsizliğin kaynağını kurutmak yerine asgari ücretle emekçilere asgari yaşamı dayatmaya devam ediyor.

 • Son dakika: HDP'de Sezai Temelli'nin yerine Mithat Sancar eş başkan seçildi
  23 Şub Son dakika: HDP'de Sezai Temelli'nin yerine Mithat Sancar eş başkan seçildi

  Son dakika: HDP 4. Olağan Kongresi'nde Sezai Temelli'nin yerine Mithat Sancar, eş başkan seçildi. Sancar, eş başkanlık görevini Pervin Buldan ile beraber yürütecek.

 • HDP, Almanya'daki ırkçı terör saldırısını kınadı
  20 Şub HDP, Almanya'daki ırkçı terör saldırısını kınadı

  HDP, Almanya'nın Hanau kentinde gerçekleştirilen ırkçı terör saldırısını kınadı.

 • HDP 4. Olağan Kongreye gidiyor
  19 Şub HDP 4. Olağan Kongreye gidiyor

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) 4. Olağan Kongresi, 23 Şubat'ta Ankara Arena Spor Salonu'nda yapılacak.

 • HDP Grup Toplantısı (3) - TBMM
  04 Şub HDP Grup Toplantısı (3) - TBMM

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planına ilişkin, "Açıklamada Filistinliler yok. O açıklama ile sizin 100 yıllık bir barışı var etmeniz mümkün değil. Orada Filistin halkı ve temsilcileri olmadan ortaya koyduğunuz çözüme çözüm denmez." dedi.

 • HDP Grup Toplantısı (1)
  04 Şub HDP Grup Toplantısı (1)

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planına ilişkin, "Açıklamada Filistinliler yok. O açıklama ile sizin 100 yıllık bir barışı var etmeniz mümkün değil. Orada Filistin halkı ve temsilcileri olmadan ortaya koyduğunuz çözüme çözüm denmez." dedi.

 • HDP Grup Toplantısı (2) - TBMM
  04 Şub HDP Grup Toplantısı (2) - TBMM

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planına ilişkin, "Açıklamada Filistinliler yok. O açıklama ile sizin 100 yıllık bir barışı var etmeniz mümkün değil. Orada Filistin halkı ve temsilcileri olmadan ortaya koyduğunuz çözüme çözüm denmez." dedi.

 • HDP TBMM Grup Toplantısı
  04 Şub HDP TBMM Grup Toplantısı

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ABD'nin sözde Orta Doğu barış planına ilişkin, "Açıklamada Filistinliler yok. O açıklama ile sizin 100 yıllık bir barışı var etmeniz mümkün değil. Orada Filistin halkı ve temsilcileri olmadan ortaya koyduğunuz çözüme çözüm denmez." dedi.

 • HDP'nin 3. Olağan Büyük Konferansı başladı
  24 Oca HDP'nin 3. Olağan Büyük Konferansı başladı

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) 3. Olağan Büyük Konferansı, Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin katılımıyla yapılıyor.

 • HDP'nin 3. Olağan Büyük Konferansı başladı
  24 Oca HDP'nin 3. Olağan Büyük Konferansı başladı

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) 3. Olağan Büyük Konferansı, Eş Genel Başkanlar Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin katılımıyla yapılıyor.

 • HDP Eş Genel Başkanı Temelli, 'Erken seçim' istedi
  11 Oca HDP Eş Genel Başkanı Temelli, "Erken seçim" istedi

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Şimdi hodri meydan deme zamanıdır, şimdi erken seçim zamanıdır.

 • HDP Eş Genel Başkanı Temelli, 'Erken seçim' istedi
  11 Oca HDP Eş Genel Başkanı Temelli, "Erken seçim" istedi

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Şimdi hodri meydan deme zamanıdır, şimdi erken seçim zamanıdır.

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ağrı'da konuştu Açıklaması
  09 Oca HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Ağrı'da konuştu Açıklaması

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, geleceğin, halkların ve toplumun tükenmesini istemediklerini, bu yüzden ülkenin bir an önce erken seçime gitmesi gerektiğini savundu.

 • HDP Eş Genel Başkanı Temelli: 'Kanal İstanbul yanlış projedir'
  04 Oca HDP Eş Genel Başkanı Temelli: "Kanal İstanbul yanlış projedir"

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Kanal İstanbul külliyen hatalı yanlış bir politikadır, yanlış bir projedir.

 • HDP Eş Genel Başkanı Temelli: 'Kanal İstanbul yanlış projedir'
  04 Oca HDP Eş Genel Başkanı Temelli: "Kanal İstanbul yanlış projedir"

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Kanal İstanbul külliyen hatalı yanlış bir politikadır, yanlış bir projedir.

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'den yerli otomobil eleştirisi: İtalya'da yaptırıp getirmişler
  29 Ara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'den yerli otomobil eleştirisi: İtalya'da yaptırıp getirmişler

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla tanıtımı yapılan yerli otomobil ile ilgili açıklamada bulundu. Temelli, "İtalya'da yaptırıp getirmişler. Bir pilli araba yaptılar. Bunu öyle bir anlatıyor ki mucize" şeklinde konuştu.

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Batman'da
  29 Ara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Batman'da

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye'nin Otomobili'ne ilişkin, "Araba daha ortada yok, ne zaman üretileceği belli değil. Motoru ise zaten yok ama bu yerli ve milli. Kafayı yerli ve milliye takmışlar.

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Açıklaması
  29 Ara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Açıklaması

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Türkiye'nin Otomobili'ne ilişkin, "Araba daha ortada yok, ne zaman üretileceği belli değil. Motoru ise zaten yok ama bu yerli ve milli. Kafayı yerli ve milliye takmışlar.

 • HDP Parti Meclisi toplantısı
  24 Ara HDP Parti Meclisi toplantısı

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM'de kabul edilen 2020 bütçesine ilişkin "Bütçe mevcut krizleri aşmaya yönelik değil, tam tersine bu krizleri derinleştirecek, kalıcılaştıracak ve yıkımı büyütecektir.

 • HDP Parti Meclisi toplantısı
  24 Ara HDP Parti Meclisi toplantısı

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM'de kabul edilen 2020 bütçesine ilişkin "Bütçe mevcut krizleri aşmaya yönelik değil, tam tersine bu krizleri derinleştirecek, kalıcılaştıracak ve yıkımı büyütecektir.

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: 'Bütçe hakkına sahip çıkmalıyız'
  14 Ara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: "Bütçe hakkına sahip çıkmalıyız"

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM Genel Kurulunda devam eden 2020 Yılı Bütçesi görüşmelerine ilişkin, "Bütçe hakkına sahip çıkmalıyız. Bütçe bizimdir.

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: 'Bütçe hakkına sahip çıkmalıyız'
  14 Ara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: "Bütçe hakkına sahip çıkmalıyız"

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, TBMM Genel Kurulunda devam eden 2020 Yılı Bütçesi görüşmelerine ilişkin, "Bütçe hakkına sahip çıkmalıyız. Bütçe bizimdir.

 • Demirtaş'ı ziyarete giden ailesi kaza geçirdi: 8 yaralı (3)
  06 Ara Demirtaş'ı ziyarete giden ailesi kaza geçirdi: 8 yaralı (3)

  BULDAN: YARALILARIN DURUMU İYİHDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, yaralıları hastanede ziyaret edip, durumları hakkında doktorlardan bilgi aldı.

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'den, erken seçim çağrısı
  01 Ara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'den, erken seçim çağrısı

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Tunceli İl Başkanlığının 3. Olağan İl Kongresine katıldı.

 • HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'den, erken seçim çağrısı
  01 Ara HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'den, erken seçim çağrısı

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Tunceli İl Başkanlığının 3. Olağan İl Kongresine katıldı.

 • HDP'li Temelli, terörist başı Öcalan için 'sayın' ifadesini kullandı
  01 Ara HDP'li Temelli, terörist başı Öcalan için 'sayın' ifadesini kullandı

  Tunceli'de konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'a bir kez daha 'sayın' diye hitap etti.

 • HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Temelli, DBP Kongresi'ne katıldı
  30 Kas HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Temelli, DBP Kongresi'ne katıldı

  HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Demokratik Bölgeler Partisinin (DBP) 5. Olağan Kongresi'ne katıldı.

 • Meclis'e dokunulmazlıkların kaldırılması talebiyle 45 yeni fezleke gönderildi
  22 Kas Meclis'e dokunulmazlıkların kaldırılması talebiyle 45 yeni fezleke gönderildi

  HDP Eş Genel Başkan Sezai Temelli ve HDP'nin 9 milletvekili hakkında, dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle 45 yeni fezleke Meclis'e gönderildi.

 • HDP Mersin İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi
  17 Kas HDP Mersin İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Emekçilerin, kadınların, gençlerin, halkların, tüm farklı inançların bir arada yaşayabileceği demokratik bir ülke için birlikte hareket edelim." dedi.

 • HDP Mersin İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi
  17 Kas HDP Mersin İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Emekçilerin, kadınların, gençlerin, halkların, tüm farklı inançların bir arada yaşayabileceği demokratik bir ülke için birlikte hareket edelim." dedi.

 • HDP Grup toplantısı
  12 Kas HDP Grup toplantısı

  HDP Grup toplantısı HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli: "Cumhuriyetin demokratikleşmesi ve halklarla buluşması artık kaçınılmaz bir ödev olarak önümüzde duruyor" "Demokrasi ittifakını şimdi genişletmeliyiz"ANKARA - Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli,...

 • HDP Grup toplantısı
  12 Kas HDP Grup toplantısı

  Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Cumhuriyetin demokratikleşmesi ve halklarla buluşması artık kaçınılmaz bir ödev olarak önümüzde duruyor.

 • HDP Grup toplantısı
  12 Kas HDP Grup toplantısı

  Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Cumhuriyetin demokratikleşmesi ve halklarla buluşması artık kaçınılmaz bir ödev olarak önümüzde duruyor.

 • HDP'li Temelli: Kayyum hukuksuzluktur, anayasa ihlalidir
  12 Kas HDP'li Temelli: Kayyum hukuksuzluktur, anayasa ihlalidir

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Kayyum hukuksuzluktur, anayasa ihlalidir" dedi.

 • HDP'li Temelli: Kayyum hukuksuzluktur, anayasa ihlalidir
  12 Kas HDP'li Temelli: Kayyum hukuksuzluktur, anayasa ihlalidir

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Kayyum hukuksuzluktur, anayasa ihlalidir" dedi.

 • HDP TBMM Grup Toplantısı
  12 Kas HDP TBMM Grup Toplantısı

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "2020 bütçesi, bundan önceki bütçelerde olduğu gibi halkın ihtiyaçlarından çok iktidarın, müteahhitlerin, aile efradının, silah tüccarlarının ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış.

 • HDP Şanlıurfa İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi
  10 Kas HDP Şanlıurfa İl Başkanlığı 3. Olağan Kongresi

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Halklarımız dün olduğu gibi bugün de geleceğine hep birlikte sahip çıkacak.

 • HDP'li Sezai Temelli ve Pervin Buldan hakkında terör soruşturması açıldı
  09 Kas HDP'li Sezai Temelli ve Pervin Buldan hakkında terör soruşturması açıldı

  HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan hakkında, "terör örgütü propagandası yapma" ve "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama" suçlarından soruşturma başlatıldı. Ayrıca, HDP 27. dönem milletvekilleri Gülistan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven ve Berdan Öztürk hakkında da soruşturma başlatıldı.

 • HDP Eş Genel Başkanı Temelli'den CHP'yi zora sokacak İstanbul çıkışı: Ders çıkarmadılar
  26 Eki HDP Eş Genel Başkanı Temelli'den CHP'yi zora sokacak İstanbul çıkışı: Ders çıkarmadılar

  HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İstanbul seçimlerinde CHP'yi desteklediklerini söyleyerek, "Biz AKP-MHP'ye karşı mücadele neyi gerektiriyorsa onu yaptık. CHP bundan ders çıkarmamış olabilir" dedi.

Advertisement