Son dakika Akdamar Adası haberleri, Akdamar Adası son dakika, son dakika Akdamar Adası

Son Dakika Akdamar Adası Haberleri

 • Van'ın Abalı Kayak Merkezi'nde JAK Timi Güvenliği Sağlıyor
  17 Şub Van'ın Abalı Kayak Merkezi'nde JAK Timi Güvenliği Sağlıyor

  Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan Abalı Kayak Merkezi'ne gelen kayakseverlerin güvenliğini Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timi sağlıyor. Merkezde 7 gün 24 saat görev yapan JAK timi, kar ve arazi araçlarıyla yaralanma, kaybolma ve mahsur kalma gibi durumlara anında müdahale ediyor. Tim, sürekli tatbikatlar gerçekleştirerek tecrübelerini pekiştiriyor. Ayrıca insansız hava araçlarından da etkin bir şekilde yararlanılıyor.

 • Van'da Akdamar Adası Karla Kaplandı
  26 Oca Van'da Akdamar Adası Karla Kaplandı

  Van'da yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Akdamar Adası, son günlerde etkili olan yağışlarla beyaza büründü. Gevaş ilçesi sınırlarında yer alan ada, her mevsim farklı bir manzarayla ziyaretçilerini ağırlıyor. İlkbaharda badem ağaçlarının çiçekleri, yazın da Van Gölü'nün eşsiz maviliğiyle bütünleşen manzarasıyla ziyaretçilerini cezbeden ada ve üzerindeki kilise, son günlerde etkili olan yağışların ardından karla kaplandı. Ziyaretçiler ve fotoğraf tutkunları, beyaza bürünen adayı ve kiliseyi gezerek fotoğraflar çekti. Turistler, adanın güzelliklerini keşfetmek için bölgeye akın etti.

 • Abalı Kayak Merkezi Karne Hediyesi Olarak Kızakla Kaydılar
  21 Oca Abalı Kayak Merkezi Karne Hediyesi Olarak Kızakla Kaydılar

  Van'da bulunan Abalı Kayak Merkezi, yarıyıl tatilinde kayak tutkunlarının ilgisini çekiyor. Kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaştığı merkezde, kayak severler zirveden Süphan Dağı, Van Gölü ve Akdamar Adası manzarasına karşı kayma imkanı buluyor. Kayak merkezi, farklı kategorideki pistleriyle acemi ve profesyonel kayakçılara hizmet veriyor. Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Yalçın Özdemir, Van'da kayak kültürünün geliştiğini ve kayağa olan talebin arttığını belirtti. Aileler ise hafta sonu tatili ve okulların tatil olması nedeniyle Abalı Kayak Merkezi'ne gelerek çocuklarına karne hediyesi olarak kızak kaydırdıklarını söyledi.

 • Van'da Abalı Kayak Merkezi sezonu açtı
  21 Oca Van'da Abalı Kayak Merkezi sezonu açtı

  Van'da geçen hafta etkili olan yağışların ardından sezonu açan Abalı Kayak Merkezi, yarıyıl tatilinde kayak tutkunlarının akınına uğruyor. Kar kalınlığının yeterli seviyeye ulaştığı merkeze gelen kayak tutkunları, 2 buçuk kilometrelik telesiyej hattı sayesinde kolaylıkla ulaştıkları zirveden Süphan Dağı, Van Gölü ve Akdamar Adası manzarasına karşı kaymanın keyfini yaşıyor. Kar kalınlığı, kar kalitesi ve pist uzunluğuyla kayak severlerin tercih ettiği kayak merkezi, farklı kategorideki pistleriyle acemi ve profesyonellere kayak ve snowboard yapma imkanı sunuyor.

 • Van'da Zeve Şehitliği'nde Ermeni katliamı kurbanları için anma programı düzenlendi
  20 Oca Van'da Zeve Şehitliği'nde Ermeni katliamı kurbanları için anma programı düzenlendi

  Van'da, 1915 olayları sırasında Ermeni çeteleri tarafından katledilenler için Zeve Şehitliği'nde anma programı düzenlendi, Van Gölü'ne karanfil bırakıldı.

 • Ermeni çetelerinden kaçarken Van Gölü'nde boğulan 50 kadın anıldı
  20 Oca Ermeni çetelerinden kaçarken Van Gölü'nde boğulan 50 kadın anıldı

  Van'da 1915 yılında Ermeni çetelerinden iffetlerini korumak için kaçarken boğularak hayatını kaybeden 50 kadının anısına Van Gölü'ne karanfil bırakıldı. Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği öncülüğünde düzenlenen programda, Zeve Şehitliği'nde saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Konuşmaların ardından Van Gölü sahiline gidilerek göle karanfil bırakıldı.

 • Van Gölü'ne karanfil bırakılarak 1915'te boğularak hayatını kaybeden 50 kadın anıldı
  20 Oca Van Gölü'ne karanfil bırakılarak 1915'te boğularak hayatını kaybeden 50 kadın anıldı

  Van'da 1915 yılında Ermeni çetelerinden iffetlerini korumak için kaçarken boğularak hayatını kaybeden 50 kadının anısına Van Gölü'ne karanfil bırakıldı. Küresünniler Tarih ve Kültür Araştırma Derneği öncülüğünde düzenlenen programda, katılımcılar Zeve Şehitliği'nde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu. Konuşmaların ardından Van Gölü sahiline gidilerek göle karanfil bırakıldı.

 • Van Büyükşehir Belediyesi Dijital ve Doğa Fotoğrafçılığı Kursu Öğrencileri Akdamar Adası'nı Görüntüledi
  14 Oca Van Büyükşehir Belediyesi Dijital ve Doğa Fotoğrafçılığı Kursu Öğrencileri Akdamar Adası'nı Görüntüledi

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Dijital ve Doğa Fotoğrafçılığı Kursu öğrencileri, karla kaplanan Akdamar Adası'nı fotoğrafladı. Kursiyerlere temel fotoğrafçılık bilgisi ve çekim teknikleri öğretiliyor. Hafta sonları ise kentin tarihi ve doğal güzelliklerine giderek uygulama yapıyorlar. Bu hafta Akdamar Adası'na giden kursiyerler, badem ağaçları ve tarihi kiliseyi beyaz örtüyle kaplanmış halde fotoğrafladılar.

 • TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Van'da İncelemelerini Tamamladı
  31 Ara TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu Van'da İncelemelerini Tamamladı

  TBMM Balıkçılık ve Su Ürünleri Araştırma Komisyonu üyeleri, Van'da gerçekleştirdikleri incelemeleri tamamladı. Komisyon üyeleri, Engil ve Gevaş çaylarını inceledi, balıkçı barınaklarını ziyaret etti ve Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nı gezdi. İnci kefalinin göç yolunu inceleyen komisyon, balıkçıların sorun ve taleplerini dinledi ve sürdürülebilir balıkçılığın önemini vurguladı.

 • Akdamar Adası ve Kilisesi Işıklandırıldı
  26 Ara Akdamar Adası ve Kilisesi Işıklandırıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla, tarihi Akdamar Adası ve üzerinde bulunan tarihi kilise ışıklandırıldı. Ada, yeni görünümüyle ilgi çekti.

 • Akdamar Adası ışıklandırılarak yeni bir görünüme kavuştu
  26 Ara Akdamar Adası ışıklandırılarak yeni bir görünüme kavuştu

  Van Gölü'ndeki Akdamar Adası, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince yapılan çalışmalarla ışıklandırılarak yeni bir görünüme kavuşturuldu. Ada, Güneş Enerjisi Santrali kullanılarak yapılan ışıklandırmayla gece de insanları cezbeden bir görünüme sahip oldu.

 • Akdamar Adası'nda Yürüyüş Yolu ve Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor
  16 Kas Akdamar Adası'nda Yürüyüş Yolu ve Çevre Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

  Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda, Valilik öncülüğünde başlatılan yürüyüş yolu, aydınlatma ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Kentin en önemli tarihi mekanlarından biri olan Akdamar Adası'nda yapılan çalışmaları inceleyen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, kentin kültürüne ve tarihine sahip çıkıldığını belirtti.

 • Akdamar Adası Turizm Sezonuna Hazırlanıyor
  13 Eki Akdamar Adası Turizm Sezonuna Hazırlanıyor

  Van Gölü'ndeki Akdamar Adası, Valilik öncülüğünde başlatılan yürüyüş yolu, ışıklandırma, güneş panellerinin yenilenmesi, paket arıtma tesisinin kurulması ve çevre düzenleme çalışmalarıyla turizm sezonuna hazırlanıyor.

 • Van'da Deniz Polisi Ekipleri 21 Tekneyi Denetledi
  02 Eki Van'da Deniz Polisi Ekipleri 21 Tekneyi Denetledi

  Van Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki deniz polisi ekipleri, Van Gölü'ndeki sorumluluk alanında asayiş ve can güvenliğinin sağlanması ile arama-kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor. Geçen ay yapılan denetimlerde, Edremit bölgesinde faaliyet yürüten 21 tekne incelendi. Ayrıca, Akdamar Adası'ndaki kilisede gerçekleştirilen ayin sırasında güvenlik tedbiri alan polisler, boğulma vakalarına karşı tedbirler ve kurtulma yolları hakkında bilgi verdi.

 • Kapıköy Sınır Kapısı'ndan 1 milyon 226 bin 865 kişi giriş çıkış yaptı
  29 Eyl Kapıköy Sınır Kapısı'ndan 1 milyon 226 bin 865 kişi giriş çıkış yaptı

  Kapıköy Sınır Kapısı'ndan yıl başından 25 Eylül'e kadar büyük bölümü İranlı turistlerden oluşan 1 milyon 226 bin 865 kişi giriş çıkış yaptı. İranlı turistlerin ilgisi ve sınır kapısının açılmasıyla Van'da turizm ve ekonomi canlandı.

 • Van, Yamaç Paraşütü ve Paramotor Tutkunlarının Gözdesi Haline Geliyor
  24 Eyl Van, Yamaç Paraşütü ve Paramotor Tutkunlarının Gözdesi Haline Geliyor

  Van, yüksek rakımlı dağları ve doğal güzellikleriyle yamaç paraşütü ve paramotor tutkunlarının ilgisini çekiyor. Van Gölü'nde su sporları, dağlarda tırmanış ve kayak gibi sporların yapılabildiği Van, düzenlenen şampiyonalarla potansiyelini ortaya koyuyor. Van semalarını renklendiren yamaç paraşütü ve paramotor tutkunları, Van'ın doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını belirtiyor. Van, yamaç paraşütü için inanılmaz güzel bir yer olarak değerlendiriliyor.

 • Beygir gücünden elektrik gücüne: Renault Megane E-Tech
  20 Eyl Beygir gücünden elektrik gücüne: Renault Megane E-Tech

  Renault’nun genişleyen elektrikli model gamının en yeni üyesi Megane E-Tech’i Türkiye lansmanı kapsamında Van’ın eşsiz doğasında inceleme fırsatı buldum.

 • Renault Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli Van'da Tanıtıldı
  18 Eyl Renault Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli Van'da Tanıtıldı

  Renault'un Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli modelinin tanıtımı, tarihi Van Kalesi'nin aynası konumundaki Van Müzesi'nde gerçekleştirildi. Tanıtım etkinliği, bölgenin eşsiz coğrafyasında yapılan test sürüşleri ve özel deneyim alanlarıyla renklendi. Yeni Megane E-Tech Yüzde 100 Elektrikli, yüksek gücü, şarjlanma özellikleri ve yüksek batarya kapasitesiyle segmentinde öne çıkıyor. Renault, elektrikli otomobil satışlarıyla Türkiye'de lider konumda bulunuyor ve Renaulution stratejisiyle elektrikli otomobillerdeki gücünü daha da artırmayı hedefliyor.

 • Van Büyükşehir Belediyesi Kent Meydanı İnşaatı Devam Ediyor
  18 Eyl Van Büyükşehir Belediyesi Kent Meydanı İnşaatı Devam Ediyor

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kent meydanı inşaatı hızla ilerliyor. Meydan, çeşitli etkinlikler için kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

 • Van Gölü'nde 7 tekne denetlendi
  16 Eyl Van Gölü'nde 7 tekne denetlendi

  Van'da, İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki deniz polisi ekipleri, Van Gölü'nde 7 tekneyi denetledi. Ekipler, asayişin ve can güvenliğinin sağlanması ile arama-kurtarma faaliyetlerini sürdürüyor. Ayrıca, boğulma vakalarına karşı tedbirler ve kurtulma yolları hakkında bilgilendirme yapıldı.

 • Van'da düzenlenen Akdamar Cup Uluslararası Tenis Turnuvası sona erdi
  15 Eyl Van'da düzenlenen Akdamar Cup Uluslararası Tenis Turnuvası sona erdi

  Van'da düzenlenen Akdamar Cup Uluslararası Tenis Turnuvası, final müsabakalarıyla tamamlandı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Tenis Federasyonu, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün iş birliğiyle gerçekleştirilen organizasyona 6 ülkeden 80 sporcu katıldı. Turnuvada dereceye giren sporcular ödüllendirildi.

 • Ermeni Hıristiyanlar Akdamar Kilisesi'ne teknelerle taşınıyor
  10 Eyl Ermeni Hıristiyanlar Akdamar Kilisesi'ne teknelerle taşınıyor

  Akdamar Kilisesi'nde yapılacak olan ayin için Van'a gelen Ermeni Hıristiyanlar, teknelerle adaya taşınmaya başladı. Tüm hazırlıkların tamamlandığı adada güvenlik önlemleri de alındı.

 • Akdamar Kilisesi'nde Huzur ve Esenlik İçinde Ayin Gerçekleştirildi
  10 Eyl Akdamar Kilisesi'nde Huzur ve Esenlik İçinde Ayin Gerçekleştirildi

  Tarihi Akdamar Kilisesi'nde gerçekleştirilen ayin, kilise dışında da devam etti. Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Masalyan, ayinin inanç ve ibadet özgürlüğünün güzel bir göstergesi olduğunu belirtti. Ayrıca, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile yapılan görüşmelerde adanın ışıklandırılması ve yollarının yapılması konusunda çalışmaların olduğu ifade edildi.

 • Van'daki Akdamar Adası'nda Ermeni ayini sona erdi
  10 Eyl Van'daki Akdamar Adası'nda Ermeni ayini sona erdi

  Van'daki Akdamar Adası'nda bu sene 11.'si düzenlenen Ermeni ayini sona erdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilen izinle gerçekleştirilen ayin, 85. Türkiye Ermeni Patriği Sahak Maşalyan'ın yönetiminde bir saat sürdü.

 • Akdamar Kilisesi'nde 11'inci ayin yapıldı
  10 Eyl Akdamar Kilisesi'nde 11'inci ayin yapıldı

  Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan 1100 yıllık Akdamar Kilisesi'nde yılda bir kez yapılan ayine yurt içinden ve dışından çok sayıda kişi katıldı. Ayinin başkanlığını Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan yaparken, ayini Rahip Hovagim Seropyan yönetti.

 • Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda 11. kez ayin yapıldı
  10 Eyl Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda 11. kez ayin yapıldı

  Kültür ve Turizm Bakanlığının özel izniyle yılda bir kez ibadete açılan Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan kilisede bu yıl 11.'si yapılan ayin başladı. Ayine katılan din adamları ve ziyaretçiler adaya teknelerle götürüldü. Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan'ın başkanlık yaptığı ayini birçok kişi izledi.

 • Akdamar Kilisesi'nde 11. ayin için hazırlıklar sürüyor
  10 Eyl Akdamar Kilisesi'nde 11. ayin için hazırlıklar sürüyor

  Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan tarihi Ermeni Kilisesi'nde bu yıl 11'incisi yapılacak ayin için hazırlıklar sürüyor. Hıristiyan Ermeniler teknelerle adaya ulaşıyor.

 • Yemek Borusu Kanseri Nedeniyle Kaybettiği Annesinin Anısına Dünya Turuna Çıkan Bisikletçi
  02 Eyl Yemek Borusu Kanseri Nedeniyle Kaybettiği Annesinin Anısına Dünya Turuna Çıkan Bisikletçi

  Yemek borusu kanseri nedeniyle annesini kaybeden Ersin Vural, İstanbul'dan başlayarak dünya turuna çıktı. İpekyolu üzerinden Çin'e gitmeyi hedefleyen Vural, Türkiye'deki turunu Van'da tamamladı. Vural, tarihi İpek Yolu'nu kullanarak seyahatine devam edeceğini belirtti.

 • Akdamar Kilisesi'nde 11. Ayin Hazırlıkları Başladı
  24 Ağu Akdamar Kilisesi'nde 11. Ayin Hazırlıkları Başladı

  Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'ndaki tarihi Akdamar Kilisesi'nde, bu yıl 11'incisi düzenlenecek ayin için hazırlıklara başlandı. Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, yüzlerce kişinin misafir olacağını ve güvenlik tedbirlerinin alındığını belirtti. Kilise, 2007'de anıt müze olarak açıldı ve ilk ayin 2010'da gerçekleştirildi. Bu yılki ayinde daha fazla ilgi ve alaka bekleniyor.

 • İranlı turistlere üstü açık minibüsle şehir turu
  23 Ağu İranlı turistlere üstü açık minibüsle şehir turu

  Van'da Akdamar Turizm ve Taşımacılık, özel yaptırdığı üstü açık minibüs ile İranlı turistlere şehir turu keyfi yaşatıyor.

 • Van Gölü'nde Dalgıçlık Eğitimi Alanlar, Derinliklerdeki Güzellikleri Keşfediyor
  07 Ağu Van Gölü'nde Dalgıçlık Eğitimi Alanlar, Derinliklerdeki Güzellikleri Keşfediyor

  Van'da dalış tutkunlarına eğitim veren Van Diving Dalış Okulu, Van Gölü'nün su altındaki güzelliklerini keşfetmek isteyenlere hizmet veriyor. Okula kayıt yaptıranlar, Akdamar Adası'nın çevresini, Urartu Kalesi'nin su altındaki kalıntılarını, Rus batığını ve mikrobiyalitleri görme fırsatı buluyor. Dalış eğitmeni Serkan Ök, Van Gölü'nün su altındaki zenginliklerini tanıtmayı amaçladıklarını belirtti ve Edremit Belediyesi ile yürüttükleri proje kapsamında yaklaşık 300 kişiye dalış eğitimi verdiklerini söyledi. Buse Aktürk ise eğitim sonrası mikrobiyolitleri görme imkanı bulduğunu ve herkesin bu güzellikleri görmesini istediğini ifade etti.

 • Gençler, Seyahatsever Projesi ile Van'ın güzelliklerini keşfediyor
  06 Ağu Gençler, Seyahatsever Projesi ile Van'ın güzelliklerini keşfediyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Seyahatsever projesi kapsamında, yaz tatilinde gençlere ücretsiz konaklama imkanı sunuluyor. Van'ı tercih eden 498 genç, tarihi ve doğal güzellikleri gezip, tatilin keyfini çıkarıyor. Gençler, program sayesinde ülkenin dört bir yanında tatil yapma imkanı buluyor.

 • Van Gölü'nde Yüzemeyen 61 Kişi Can Simidi İle Kurtarıldı
  23 Tem Van Gölü'nde Yüzemeyen 61 Kişi Can Simidi İle Kurtarıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali'ne katılan sporcular, Gölde yüzemeyen 61 kişi, deniz polisi tarafından can simidi ile kurtarıldı.

 • Van Denizi Yüzme Festivali renkli görüntülerle sona erdi
  23 Tem Van Denizi Yüzme Festivali renkli görüntülerle sona erdi

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali, Akdamar Adası'nda yapılan yüzme etkinliği ile sona erdi. Festivalde, Van Gölü'nü tanıtmak ve turist ilgisini artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Yüzücüler, güvenlik önlemleri altında Van Gölü'ne girerek Akdamar Adası'ndan kıyıya kadar yüzerek ulaştı. Festival, Van'ın tanıtımı ve Van Gölü'ne olan duyarlılığın artırılması adına önemli bir etkinlik olarak değerlendirildi.

 • Van Denizi Yüzme Festivali'nde Sporcular Akdamar Adası'na Ulaştı
  23 Tem Van Denizi Yüzme Festivali'nde Sporcular Akdamar Adası'na Ulaştı

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Van Denizi Yüzme Festivali'ne katılan sporcular, 4 kilometrelik parkuru tamamlayarak Akdamar Adası'na ulaştı. Sahil Güvenlik, itfaiye ve polis dalgıç ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı etkinlikte yüzücüler, Van Gölü'nün güzelliğini ve tabiatını tanıtmak amacıyla sloganlar attı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özvan, Van Gölü'nün temizliği ve turizm potansiyelini önemsediklerini belirtirken, yüzücü İbrahim Akıncı ise Van'ın güzelliklerini keşfetme fırsatı bulduğunu ve herkesin bu güzel kenti görmesi gerektiğini söyledi.

 • Van Denizi Yüzme Festivali'nde Sporcular Akdamar Adası'na Ulaştı
  23 Tem Van Denizi Yüzme Festivali'nde Sporcular Akdamar Adası'na Ulaştı

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali'ne katılan sporcular, 4 kilometrelik bir mesafeyi kulaç atarak Akdamar Adası'na ulaştı. Etkinlikte parkuru tamamlayamayanlar teknelere alınırken, diğer yüzücüler adaya ulaşmayı başardı. Sahil Güvenlik, itfaiye ve polis dalgıç ekipleri de güvenlik önlemi aldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Özvan, Van Gölü'nün temizlenmesi ve tanıtılması için çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Festivalde yer alan yüzücüler, Van Gölü'nün güzelliğini ve doğal zenginliklerini tanıtmayı amaçladıklarını ifade etti.

 • Van Denizi Yüzme Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  23 Tem Van Denizi Yüzme Festivali Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali, yapılan yüzme etkinliği ile sona erdi. Festivalde Van Gölü'nü tanıtmak ve turist ilgisini artırmak amaçlandı. Festivalde mikrobiyalitlere dalış programı, antik yoldan Çarpanak Adası'na yüzme etkinliği, Adır Adası'na yüzme etkinliği, Bitlis Nemrut Krater Gölü'nde yüzme etkinliği ve Akdamar Adası'ndan kıyıya doğru yüzme etkinliği gerçekleştirildi. Yüzücüler, güvenlik önlemleri altında Van Gölü'ne girerek parkuru tamamladı. Festival, Van'ın tanıtımı ve Van Gölü'ne olan duyarlılığın artırılması adına önemli bir etkinlik olarak değerlendirildi.

 • Van Denizi Yüzme Festivali Sona Erdi
  23 Tem Van Denizi Yüzme Festivali Sona Erdi

  Van Gölü'nü tanıtmak ve turizme kazandırmak amacıyla düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali sona erdi. Festival, İstanbul, Ankara, Kayseri, Mersin, Adana, İzmir ve Bitlis'ten gelen sporcular ve doğaseverlerin katılımıyla gerçekleşti. Festivalin son gününde yaklaşık 200 sporcu ve doğasever, Gevaş ilçesinden teknelerle Akdamar Adası'na geldi. Van Gölü'nde 4,5 kilometre kulaç atarak Gevaş'taki Akdamar İskelesi'ne kadar yüzen yüzücüler, zorlu parkuru tamamlayamayanlar ise yardım alarak teknelere alındı. Festivalin amacı Van Gölü'nün güzelliklerini dünyaya tanıtmak ve korumaktır. Festival her yıl düzenlenmeyi planlamaktadır.

 • Van Denizi Yüzme Festivali'nde Nemrut Krater Gölü'nde Yüzme Keyfi
  23 Tem Van Denizi Yüzme Festivali'nde Nemrut Krater Gölü'nde Yüzme Keyfi

  Van Denizi Yüzme Festivali'nin dördüncü gününde, Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan 2 bin 500 rakıllı Nemrut Krater Gölü'ne gelenler buz gibi suda kulaç attı. Van Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen festival, Van Gölü'nü dünyaya tanıtmak ve turist ilgisini artırmak amacıyla düzenleniyor. Festivale katılanlar Nemrut Krater Gölü'nün güzelliği ve doğası karşısında büyülendiklerini belirtti. Festival, Akdamar Adası'nda yapılacak yüzme etkinliği ile son bulacak.

 • Van Denizi Yüzme Festivali'nde Nemrut Krater Gölü'nde Yüzme Keyfi
  23 Tem Van Denizi Yüzme Festivali'nde Nemrut Krater Gölü'nde Yüzme Keyfi

  Van Denizi Yüzme Festivali'nin dördüncü gününde, Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan 2 bin 500 rakıllı Nemrut Krater Gölü'ne gelenler buz gibi suda kulaç attı. Festival, Van Gölü'nü tanıtmak ve turist ilgisini artırmak amacıyla düzenleniyor. Katılımcılar Nemrut Krater Gölü'nün güzelliği ve doğası karşısında büyülendi. Festival, Akdamar Adası'nda yapılacak yüzme etkinliği ile son bulacak.

 • Van Denizi Yüzme Festivali, Nemrut Krater Gölü'nde devam ediyor
  23 Tem Van Denizi Yüzme Festivali, Nemrut Krater Gölü'nde devam ediyor

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali, Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü'nde devam ediyor. Festival kapsamında yüzücüler, gölün serin sularında yüzüyor ve Van Gölü'nün tanıtımına katkı sağlıyor. Doğaseverlerin de katıldığı festival, farkındalık etkinlikleriyle her gün farklı bir noktada gerçekleştiriliyor. Festival, yarın Akdamar Adası'nda yapılacak yüzme etkinliğiyle sona erecek.

 • Yüzücüler Nemrut Krater Gölü'nde yüzdü
  22 Tem Yüzücüler Nemrut Krater Gölü'nde yüzdü

  Bitlis'te düzenlenen '2. Van Denizi Yüzme Festivali' kapsamında yüzücüler, Nemrut Krater Gölü'nde serin suların keyfini çıkardı. Festival, Van Gölü'nün tanıtılması ve turist ilgisini artırmak amacıyla düzenleniyor. Festivalin son etkinliği ise yarın Akdamar Adası'nda yapılacak.

 • Van Denizi Yüzme Festivali Devam Ediyor
  20 Tem Van Denizi Yüzme Festivali Devam Ediyor

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali, ikinci gününde Çarpanak Adası'ndan kıyıya düzenlenen yarışla devam etti. Festival, Van Gölü'nü tanıtmak ve turizme katkı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. Katılımcılara Van Gölü manzarasında kahvaltı verildikten sonra yüzme etkinliği başlamıştır. Yüzücülere sahil güvenlik eşlik etmiş ve tarihi kral yolunda yürüyerek kıyıya ulaşılmıştır. Etkinliğe katılan yüzücüler, Van halkının ilgisi ve Van Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle memnuniyetlerini dile getirmişlerdir. Festival, farklı noktalarda devam edecek ve son etkinlik Akdamar Adası'ndan kıyıya yüzme etkinliği ile sona erecektir.

 • Van Denizi Yüzme Festivali Başladı
  20 Tem Van Denizi Yüzme Festivali Başladı

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali, mikrobiyalitlere dalış programıyla başladı. Festival, Van Gölü'nü tanıtmak ve turizme katkı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir. İstanbul, Ankara, Kayseri, Mersin, Adana, İzmir ve Bitlis gibi illerden 200'ün üzerinde sporcu ve doğasever festivalde yer almaktadır. Festivalin ilk gününde katılımcılar, Edremit ilçesindeki Dalış Okulu'nda bir araya gelerek Van Gölü'ndeki mikrobiyalitlere dalış gerçekleştirdi. Festival, farklı etaplar halinde 5 gün sürecektir ve son etkinlik Akdamar Adası'na yüzme etkinliği olacaktır.

 • Van Denizi Yüzme Festivali Mikrobiyalitlere Dalışla Başladı
  19 Tem Van Denizi Yüzme Festivali Mikrobiyalitlere Dalışla Başladı

  Van Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Van Denizi Yüzme Festivali, mikrobiyalitlere dalış programıyla başladı. Festival, Van Gölü'nü tanıtmak ve turizme katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. İlk gününde 200'ün üzerinde sporcu ve doğaseverin katıldığı festivalde, dalgıçlar eşliğinde Van Gölü'ndeki mikrobiyalitlere dalış gerçekleştirildi. Festival, farklı etkinliklerle 5 gün sürecek ve son gün Akdamar Adası'na yüzme etkinliğiyle sona erecek.

 • Dilkaya deltası doğal güzelliği ile hayran bırakıyor
  18 Tem Dilkaya deltası doğal güzelliği ile hayran bırakıyor

  Van Denizi ve Dağcılık Spor Kulübü üyeleri, Van Gölü sahilinde bulunan ve doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini büyüleyen Dilkaya deltasına kano gezisi düzenledi. Delta, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerden ilgi görüyor. Van bölgesinde doğa ve su sporları ile ilgilenen Van Denizi ve Dağcılık Spor Kulübü üyesi Nurullah Gülaçar, kano turlarının görsel bir şölen eşliğinde yapıldığını belirtti. Etkinliğe katılanlar, gün batımını izlemek ve doğanın güzelliğini keşfetmekten büyük keyif aldıklarını ifade etti. Van Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkan Yardımcısı Muhlis Kaya ise kano sporunun doğal olması ve doğanın korunmasına katkı sağlaması nedeniyle önemli olduğunu vurguladı.

 • Van'da Çobanlar Büyükbaş Hayvanları Van Gölü'nde Yüzdürüyor
  08 Tem Van'da Çobanlar Büyükbaş Hayvanları Van Gölü'nde Yüzdürüyor

  Van'da çobanlar, havanın ısınmasıyla sıcaktan bunalan büyükbaş hayvanları serinletmek için Van Gölü'nde yüzdürüyor. Gevaş ilçesinde çobanlık yapanlar, büyükbaş hayvanlarını göl kıyısındaki bölgelerde otlatıyor. Çobanlar, Akdamar Adası'nın karşı kıyılarında gün boyu besledikleri hayvanların, sıcaklığın arttığı saatlerde de serinlemeleri için Van Gölü'ne girmesini sağlıyor. Bir süre suda kaldıktan sonra gölden çıkarılan hayvanlar, tekrar otlatılarak sahiplerine teslim ediliyor.

 • 2. Van Denizi Yüzme Festivali Başlıyor
  04 Tem 2. Van Denizi Yüzme Festivali Başlıyor

  Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Van Gölü Aktivistleri Derneğinin desteğiyle düzenlenecek olan 2. Van Denizi Yüzme Festivali, Van Gölü'nün tanıtımına ve turizmin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. Festival, 4 gün sürecek olup, katılımcılar etkinliğin düzenleneceği alanda kamp ve çadır kurabilecekler. Festival kapsamında 19 Temmuz'da Kale Atatürk Kültür Parkı'nda kamp, 20 Temmuz'da su altındaki antik yoldan Çarpanak Adası'na yüzme, 21 Temmuz'da Adır Adası'na yüzme, 22 Temmuz'da Bitlis Nemrut Krater Gölü'nde yüzme ve 23 Temmuz'da Akdamar Adası'na yüzme etkinlikleri gerçekleştirilecektir.

 • Van Gölü'nün saklı koyları ziyaretçilerini mest ediyor
  04 Tem Van Gölü'nün saklı koyları ziyaretçilerini mest ediyor

  Van'ın Gevaş ilçesindeki koylar, el değmemiş doğası, masmavi denizi, kumsalı ve yeşiliyle ziyaretçilerini adeta mest ediyor. Van Gölü, dünyanın ve Türkiye'nin en büyük tuzlu ve sodalı gölü olma özelliğini taşıyor. Akdamar Adası, Çarpanak Adası, Muradiye Şelalesi ve Gevaş ilçesine bağlı koylar, görenleri hayran bırakıyor. Van Gölü üzerindeki ada ve yarım adalarda tarihi yapılar da bulunuyor. Eşsiz doğası, masmavi suyu, kumsalı ve yeşiliyle koylar, keşfedilmeyi bekliyor.

 • İshak Paşa Sarayı, Kurban Bayramı tatilinde 40 bin ziyaretçi ağırladı
  03 Tem İshak Paşa Sarayı, Kurban Bayramı tatilinde 40 bin ziyaretçi ağırladı

  Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde bulunan tarihi İshak Paşa Sarayı, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alıyor. Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 40 bin kişi tarafından ziyaret edilen saray, Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyor. Yerli ve yabancı turistler, sarayın görkemli mimarisi ve çevresindeki diğer tarihi yapıları da ziyaret etti. Sarayın yoğunluğu, zaman atlamalı çekim tekniğiyle görüntülendi. Ziyaretçiler, sarayın mimarisini ve işlemelerini çok beğendiklerini ifade etti.

 • Minibüs Van Gölü'ne uçtu: 11 yaralı
  02 Tem Minibüs Van Gölü'ne uçtu: 11 yaralı

  Van'ın Gevaş ilçesinde meydana gelen kazada, kontrolden çıkarak Van Gölü'ne uçan minibüsteki 11 kişi yaralandı. Olay yerine jandarma, polis, 112 Acil Servis, UMKE, itfaiye ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları göle dalış yaparak arama çalışmaları yaptı.

 • İranlı Turistler Van'da Bayram Alışverişi Yaparak Esnafı Sevindirdi
  28 Haz İranlı Turistler Van'da Bayram Alışverişi Yaparak Esnafı Sevindirdi

  Kurban Bayramı'nı Van'da geçirmeyi tercih eden İranlı turistler, yaptıkları alışverişle esnafın bayram sevincini artırdı. İranlılar, Kapıköy Sınır Kapısı'ndan giriş yaparak kent merkezinde yoğunluk oluşturdu. Turistler, alışveriş yapmanın yanı sıra kentin doğal güzelliklerini de gezip, ekonomik hareketliliğin artmasını sağladı. İranlı turistlerin Van'a olan ilgisi, esnafın mutluluğunu da beraberinde getirdi.

 • Tuşba Belediyesi, YKS Kursu öğrencilerine motivasyon gezisi düzenledi
  15 Haz Tuşba Belediyesi, YKS Kursu öğrencilerine motivasyon gezisi düzenledi

  Van'ın Tuşba Belediyesi, ücretsiz olarak açtığı YKS Kursu'na katılan öğrencilerine moral depolamaları için Akdamar Adası'na motivasyon gezisi düzenledi. Öğrenciler, sınav stresinden uzaklaşarak adanın doğal güzellikleri arasında bol bol fotoğraf çektirdi. Gün boyu eğlenen öğrenciler, Başkan Akman'a teşekkür etti.

 • Tuşba Belediyesi, YKS'ye girecek öğrencilere moral gezisi düzenledi
  14 Haz Tuşba Belediyesi, YKS'ye girecek öğrencilere moral gezisi düzenledi

  Van'ın Tuşba Belediyesi, ücretsiz olarak açtığı YKS Kursu'na katılan öğrencilerin sınav stresinden uzaklaşmaları ve moral depolamaları için Akdamar Adası'na motivasyon gezisi düzenledi. Öğrenciler, adada bulunan Akdamar Kilisesi'ni gezerken doğal güzellikler arasında bol bol fotoğraf çektirdi. Tekne yolculuğu boyunca şarkılar söyleyerek eğlenen öğrenciler, gün boyu moral depoladı. Günün sonunda öğrenciler, Başkan Akman'a teşekkür etti ve belediye çalışanları tarafından evlerine bırakıldı.

 • Tuşba Belediyesi, YKS öğrencilerine motivasyon gezisi düzenledi
  14 Haz Tuşba Belediyesi, YKS öğrencilerine motivasyon gezisi düzenledi

  Van'ın Tuşba Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) kursuna katılan öğrencilere yönelik motivasyon gezisi düzenledi. Öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte Van Büyükşehir Belediyesi'ne ait deniz otobüsü ile Akdamar Adası'na götürüldü. Adada gezen öğrenciler, doğal güzellikleri fotoğrafladı ve eğlendi. Yemek ikramının ardından evlerine bırakılan öğrenciler, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman'a teşekkür etti.

 • Şahika Ercümen, depremde ölenler için Van Gölü'nün derinliklerine karanfil bıraktı
  09 Haz Şahika Ercümen, depremde ölenler için Van Gölü'nün derinliklerine karanfil bıraktı

  Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerde hayatını kaybedenleri anmak amacıyla Van Gölü'nün derinliklerine karanfil bıraktı.

 • Dalgıçlar ve su altı robotu ile Van Gölü temizlendi
  05 Haz Dalgıçlar ve su altı robotu ile Van Gölü temizlendi

  Dünya Çevre Günü kapsamında su altı belgesel yapımcısı Tahsin Ceylan ve dalgıçlar, Sahil Güvenlik Komutanlığı envanterindeki su altı robotu ile Van Gölü'nde temizlik yaptı. Gölün zeminindeki ağır atıkları su altı robotuyla yüzeye çıkaran, topladıkları çöpleri de poşetlere doldurarak temizlik yapan dalgıçlar, çevrenin temiz tutulması çağrısında bulundu. Van Gölü'nde 2020'de olumsuz hava koşulları nedeniyle teknenin batması sonucu çok sayıda düzensiz göçmenin hayatını kaybettiğini anımsatan Ceylan, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın Van Gölü'ne konuşlandığını ifade etti.

 • Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Van Gölü'nde sıfır atık dalışı yaptı
  04 Haz Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Van Gölü'nde sıfır atık dalışı yaptı

  Dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen, Van Gölü'nde sıfır atık dalışı yaparak mavi sulardaki kirlilik konusunda farkındalık oluşturdu. Ercümen, kirliliğin en önemli etkenlerinden olan plastik atıklar ve sulardaki kirliliğe dikkat çekti. Ayrıca Van Gölü'nün güzelliklerini tanıtmak amacıyla dalış yapan Ercümen, Van Gölü'nün korunması ve kirlilikle mücadele çalışmalarının önemine vurgu yaptı.

 • Akdamar Adası, İran turistlerinin ilgi odağı
  02 Haz Akdamar Adası, İran turistlerinin ilgi odağı

  Van'ın Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası, İran turistlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu, adanın önemini vurgulayarak, diğer komşu ülkelerdeki turizm potansiyelini de çekmek için çalıştıklarını belirtti.

 • Akdamar Adası, İran turistlerinin ilgi odağı
  02 Haz Akdamar Adası, İran turistlerinin ilgi odağı

  Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan tarihi kiliseyle inanç turizminin önemli değerlerinden olan Akdamar Adası, İran turistlerinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. İl Kültür ve Turizm Müdürü Erol Uslu, adanın önemini vurgulayarak, diğer komşu ülkelerdeki turizm potansiyelini de çekmek için çalıştıklarını belirtti.

 • Çaldıranlı çocuklar Akdamar Adası'na hayran kaldı
  31 May Çaldıranlı çocuklar Akdamar Adası'na hayran kaldı

  Van'ın Çaldıran ilçesindeki Yassı Tepe İlkokulu öğrencileri, ilk defa gördükleri Akdamar Adası ve Kilisesi'ne hayran kaldı. Van Devlet Tiyatrosu tarafından düzenlenen 'Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği' kapsamında adada tiyatro oyunu sahnelendi. Çocuklar adanın güzelliği karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

 • Akdamar Adası'nda İlk Defa Tiyatro Oyunu Sahnelendi
  31 May Akdamar Adası'nda İlk Defa Tiyatro Oyunu Sahnelendi

  Van Devlet Tiyatrosu tarafından düzenlenen 20. Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği'nin finalinde ilk defa Akdamar Adası'nda bir tiyatro oyunu sahnelendi. Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen 'Dünyanın Eski Zamanlarında' adlı meddah oyunu, izleyicilerden büyük alkış aldı.

 • Van'da Kuyumcular ve Sarraflar Derneği tarafından düzenlenen 'Anatolia Jewelry Show' Fuarı
  26 May Van'da Kuyumcular ve Sarraflar Derneği tarafından düzenlenen 'Anatolia Jewelry Show' Fuarı

  Van Kuyumcular ve Sarraflar Derneği'nin desteğiyle US Fuar tarafından 2'incisi gerçekleştirilen 'Anatolia Jewelry Show' fuarı, kuyum sektörünün marka temsilcilerini Van'da buluşturdu. Ünlü mankenlerin takılarla stantlarda boy gösterdiği fuarda Van kedisi ve Akdamar Adası'nın altından yapılmış maketleri ise büyük ilgi gördü.

 • Başkaleli 330 öğrenci Van'ı gezdi
  24 May Başkaleli 330 öğrenci Van'ı gezdi

  Başkaleli 330 öğrenci Van'ı gezdi Van'ın Başkale Kaymakamlığı ve belediyesi tarafından hayata geçirilen "Van'ın Tarihi ve Doğal Güzelliklerini Geziyorum" projesi ile ilçedeki başarılı 330 öğrenci Van'ın tarihi ve turistik yerlerini gezme imkanı buldu.

 • Başkale'de başarılı öğrencilere yönelik gezi programı düzenlendi
  24 May Başkale'de başarılı öğrencilere yönelik gezi programı düzenlendi

  Van'ın Başkale ilçesinde, başarılı olan 330 öğrenciye yönelik gezi programı düzenlendi.

 • Akdamar Adası'nda ilk defa tiyatro oyunu sahnelenecek
  23 May Akdamar Adası'nda ilk defa tiyatro oyunu sahnelenecek

  Akdamar Adası'nda ilk defa tiyatro oyunu sahnelenecek 20. Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatro Şenliği renkli görüntülere sahne oluyorVAN Van Devlet Tiyatrosu tarafından bu yıl 20'ncisi düzenlenen 'Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği' çerçevesinde ilk defa Akdamar Adası'nda tiyatro...

 • İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu Van'da miting düzenledi
  02 May İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu Van'da miting düzenledi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Van'da miting düzenledi. İmamoğlu, adalet ve eşitlik vurgusu yaparak, devlet ile millet arasındaki bütün barikatları kaldıracaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu ise, Millet İttifakı'nın en dev projesinin hak, hukuk ve adalet projesi olduğunu belirtti.

 • Zerrinkadeh çiçekleri ve ters lalelerle bürünen doğa, doğal fotoğraf stüdyosu oldu
  27 Nis Zerrinkadeh çiçekleri ve ters lalelerle bürünen doğa, doğal fotoğraf stüdyosu oldu

  Zerrinkadeh çiçekleri ve ters lalelerle bürünen doğa, doğal fotoğraf stüdyosu olduVAN Van'da yetişen ve endemik bir tür olan zerrinkadeh (nergis) çiçeği ile terslalelerin sunduğu görsel şölen doğaseverlerin doğal stüdyosu oldu.

 • Van'daki Muradiye Şelalesi ve Akdamar Adası Bayramın Son Gününde Yoğunluk Yaşadı
  23 Nis Van'daki Muradiye Şelalesi ve Akdamar Adası Bayramın Son Gününde Yoğunluk Yaşadı

  Muradiye Şelalesi ve Akdamar Adası, badem ağaçlarının çiçekleriyle süslenen ve ziyaretçilerin ilgi gösterdiği doğal güzellikler arasında yer alıyor. Ziyaretçiler, şelalenin sunduğu eşsiz güzellikler ve adanın karlı Artos Dağıyla bütünleşen manzarasının keyfini çıkardı ve stres atıp fotoğraf çektirdi.

 • Akdamar Adası'nda badem ağaçları çiçek açtı
  17 Nis Akdamar Adası'nda badem ağaçları çiçek açtı

  Akdamar Adası'nda badem ağaçları çiçek açtıVAN Van Gölü'nde bulunan ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Akdamar Adası'ndaki badem ağaçları çiçek açtı.

 • Akdamar Adası'nda badem ağaçları çiçek açtı
  17 Nis Akdamar Adası'nda badem ağaçları çiçek açtı

  Akdamar Adası'nda badem ağaçları çiçek açtıVAN Van Gölü'nde bulunan ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Akdamar Adası'ndaki badem ağaçları çiçek açtı.

 • Akdamar Adası badem ağaçlarının çiçek açmasıyla baharın renklerine büründü
  09 Nis Akdamar Adası badem ağaçlarının çiçek açmasıyla baharın renklerine büründü

  Van'ın Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası, badem ağaçlarının çiçek açmasıyla renklendi.

 • Akdamar Adası badem ağaçlarının çiçek açmasıyla baharın renklerine büründü
  09 Nis Akdamar Adası badem ağaçlarının çiçek açmasıyla baharın renklerine büründü

  Van'ın Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası, badem ağaçlarının çiçek açmasıyla renklendi.

 • Van Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısı yapıldı
  01 Nis Van Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısı yapıldı

  Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Koordinasyon Merkezi (UKOME) mart ayı olağan toplantısı yapıldı.

 • Haftanın tarihine bakış
  26 Mar Haftanın tarihine bakış

  Kurtuluş Savaşı'nda 31 Mart 1921'de karşı taarruz başlatan Türk ordusu, 1 Nisan 1921'de Yunanlıları püskürterek II. İnönü Savaşı'nı kazandı.

 • 60 yaşından sonra üniversite hayalini gerçekleştirdi
  16 Mar 60 yaşından sonra üniversite hayalini gerçekleştirdi

  60 yaşından sonra üniversite hayalini gerçekleştirdi 3 çocuk ve 2 torun sahibi kadın derslerine çevrimiçi katılıyor 60 yaşındaki kadının enerjisi ve okuma azmi herkese örnek olduVAN Van'da yaşayan 3 çocuk ve 2 torun sahibi Kezban Özben Güler, üniversite hayalini 60 yaşında gerçekleştirdi.

 • Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri ve doğaseverler Van Gölü'nde yüzdü
  05 Şub Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri ve doğaseverler Van Gölü'nde yüzdü

  Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri ile doğaseverler, Van Gölü çevresinin korunmasına katkı sağlamak ve kış turizmine dikkati çekmek amacıyla, dondurucu soğukta gölde yüzdü.

 • Van'da vatandaşlar Abalı Kayak Merkezi'nde eğlendi
  05 Şub Van'da vatandaşlar Abalı Kayak Merkezi'nde eğlendi

  Van'da vatandaşlar, hafta içi etkili olan karın ardından Gevaş ilçesindeki Abalı Kayak Merkezi'nde yoğunluk oluşturdu.

 • Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri, dondurucu soğukta Muradiye Şelalesi'nin sularında yüzdü
  04 Şub Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri, dondurucu soğukta Muradiye Şelalesi'nin sularında yüzdü

  Vangölü Aktivistleri Derneği üyeleri, soğuk hava nedeniyle kısmen donan Muradiye Şelalesi'nin döküldüğü alanda yüzdü.

 • 2022 yılında 260 bin kişi Akdamar Adası'nı ziyaret etti
  04 Oca 2022 yılında 260 bin kişi Akdamar Adası'nı ziyaret etti

  2022 yılında 260 bin kişi Akdamar Adası'nı ziyaret etti Van Gölü'nde bulunan ve her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Akdamar Adası ve üzerindeki Akdamar Anıt Müzesi'ni 2022 yılında 260 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

Advertisement