Son dakika Cemal Canpolat haberleri, Cemal Canpolat son dakika, son dakika Cemal Canpolat

Son Dakika Cemal Canpolat Haberleri

 • Özgür Çelik: 'Kurultay Süreçlerinden Güçlenerek Çıkarak Bize Karşı Kırgınlıkları Gidereceğiz.
  23 Eki Özgür Çelik: "Kurultay Süreçlerinden Güçlenerek Çıkarak Bize Karşı Kırgınlıkları Gidereceğiz.

  CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, yerel seçim planlarına ve çalışmalarına ilişkin “Bizim seçmenimizde seçim sonuçlarından dolayı bize karşı bir kırgınlık var ancak Türkiye’nin içinde bulunduğu bir kriz ortamından kaynaklı siyasi iktidara karşı bir öfke var. Şimdi biz bir an önce bu kongre, kurultay süreçlerini tamamlayıp oralardan güçlenerek çıkarak bize karşı olan kırgınlıkları gidereceğiz. İktidara karşı ortaya çıkan o kriz ortamından kaynaklı öfkeyi de topluma doğru anlatacağız” dedi.

 • Özgür Özel: '1 Nisan 2024'te İbb Başkanı İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Olarak Kahve İçmek İstiyorum'
  12 Eki Özgür Özel: "1 Nisan 2024'te İbb Başkanı İmamoğlu ile CHP Genel Başkanı Olarak Kahve İçmek İstiyorum"

  CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu Saraçhane’deki makam odasında ziyaret etti. Saraçhane’ye gelirken heyet olarak bir dilek tuttuklarını belirten Özel, “Saraçhane'ye doğru yaklaşırken dedik ki ‘1 Nisan (2024) günü, İBB’de Meclis çoğunluğunu da sağlamış, bugüne kadar elini, kolunu bağlayan bütün engellerden kurtulmuş, İstanbul'u büyük bir farkla kazanmış Ekrem İmamoğlu'nun, CHP'nin Genel Başkanı olarak bir kahvesini içmeyi’ dilek olarak tuttuk. Ümit ediyoruz, 1 Nisan'da o ziyareti gerçekleştirme imkanımız olur” dedi. CHP'de çok güçlü bir demokrasi mücadelesi verildiğini belirten İmamoğlu da 10 bine yakın delegenin oy kullandığı İstanbul İl Kongresi'nin de Türkiye'ye dönük sonuçları olacağını söyledi.

 • İSTANBUL-ÖZGÜR ÖZEL'İN İBB ZİYARETİNDE İMAMOĞLU'NDAN DEĞİŞİM VURGUSU
  12 Eki İSTANBUL-ÖZGÜR ÖZEL'İN İBB ZİYARETİNDE İMAMOĞLU'NDAN DEĞİŞİM VURGUSU

  CUMHURİYET Halk Partisi Genel Başkanı adayı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti.

 • AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu: (1)
  12 Eki AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu: (1)

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail-Filistin çatışmasına ilişkin, "Bu, politik çözüme ulaşılmadığı sürece, 67 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin Devleti'nin kurulması süreci tamamlanmadığı sürece maalesef devam edecektir.

 • İmamoğlu: 'Özgür Çelik Başkanımızla Omuz Omuza İstanbul'a Güçlü Bir 5 Yıl Daha Kazandıracağız'
  12 Eki İmamoğlu: "Özgür Çelik Başkanımızla Omuz Omuza İstanbul'a Güçlü Bir 5 Yıl Daha Kazandıracağız"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’e tebrik ziyaretinde bulundu. İmamoğlu, "2024 yerel seçimlerinde büyük bir hazırlıkla, güçlü bir hazırlıkla, bu zor koşullarda, zor ortamda, Türkiye'nin ekonomik olarak zorlandığı, siyasetin okunması ve analizi noktasında da toplumun belli tepkilerini ve kaygılarını dile getirdiği bir ortamda, Özgür Çelik Başkanımızla omuz omuza vererek, inşallah İstanbul'umuzu tekrar güçlü bir 5 yıla, kazanarak hazırlayacağız" dedi.

 • İmamoğlu, İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'i ziyaret etti
  12 Eki İmamoğlu, İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'i ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'i makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. İmamoğlu, bir gazetecinin CHP İl Başkan Adayı Cemal Canpolat'ın kongredeki sözleri ile ilgili sorusuna ise, 'Dil ve üslup bakımından yaşanmaması gereken bir içerik' cevabını verdi.

 • İMAMOĞLU'NDAN CHP İL BAŞKANI ÇELİK'E TEBRİK ZİYARETİ
  12 Eki İMAMOĞLU'NDAN CHP İL BAŞKANI ÇELİK'E TEBRİK ZİYARETİ

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'e tebrik ziyaretinde bulundu.

 • CHP İstanbul İl Kongresi'nde Özgür Çelik İstanbul İl Başkanı seçildi
  11 Eki CHP İstanbul İl Kongresi'nde Özgür Çelik İstanbul İl Başkanı seçildi

  CHP İstanbul 38. Olağan İl Kongresi'nde yapılan seçimler sonucunda Özgür Çelik İstanbul İl Başkanı seçildi. Devir teslim töreninde konuşan Çelik, umudu yeşerteceklerini ve demokrasiyi getireceklerini vurguladı. CHP'li Canan Kaftancıoğlu ise çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

 • CHP Grup Başkanvekili Başarır'dan Cemal Canpolat'ın iddiasına tepki: O hadsize haddini bildireceğiz
  11 Eki CHP Grup Başkanvekili Başarır'dan Cemal Canpolat'ın iddiasına tepki: O hadsize haddini bildireceğiz

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP İstanbul İl Başkanlığı seçimini kaybeden Cemal Canpolat'ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesindeki (İBB) işe alımlar ve delegelerle ilgili sözlerine ilişkin, ''Onun için gereken yapılacak. O hadsize haddini bildireceğiz" tepkisinde bulundu.

 • İBB Meclis'inde 'İBB'ye liyakatsiz iş alımı' tartışması
  10 Eki İBB Meclis'inde 'İBB'ye liyakatsiz iş alımı' tartışması

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi Ekim Ayı Toplantısı'nda CHP İl Başkan Adayı Cemal Canpolat'ın kongredeki 'İBB'deki iş alımlarında liyakatsiz davranıldığı' sözleri gündem oldu.

 • İSTANBUL-İBB MECLİSİ'NDE CEMAL CANPOLAT'IN KONGREDEKİ SÖZLERİ ÜZERİNE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ
  10 Eki İSTANBUL-İBB MECLİSİ'NDE CEMAL CANPOLAT'IN KONGREDEKİ SÖZLERİ ÜZERİNE SORU ÖNERGESİ VERİLDİ

  İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda CHP İl Başkan Adayı Cemal Canpolat'ın konuşmalarının hatırlatılması tartışmalara neden oldu.

 • İBB Meclisinde CHP İl Kongresi tartışması
  10 Eki İBB Meclisinde CHP İl Kongresi tartışması

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nde, CHP İstanbul İl Kongresi'nde başkan adayı olan Cemal Canpolat'ın İBB'deki işe alımlar ve delegelerle ilgili sözleri tartışıldı. Mecliste Temel Haklar Komisyonu Başkanı Ali Rıza Teke, Canpolat'ın İBB'deki işe alımlarla ilgili açıklamaları üzerine soru önergesi verdi. İBB'de işe alımlarla ilgili daha önce 38 soru önergesi verdiklerini ancak bunların cevapsız bırakıldığını dile getiren Teke, önergelerin neden yanıtlanmadığının Canpolat'ın açıklamalarıyla açıklığa kavuştuğunu belirtti.

 • CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Ankara'da yapılacak
  10 Eki CHP'nin 38. Olağan Kurultayı Ankara'da yapılacak

  CHP, 4-5 Kasım tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda 38. Olağan Kurultayı'nı gerçekleştirecek. Kongre takvimi çerçevesinde 81 il başkanı ve 1370 kurultay delegesi belirlenecek. İstanbul İl Kongresi'nde değişimcilerin adayı Özgür Çelik seçimleri kazandı. Kurultay için Ankara Spor Salonu kiralandı ve 1500 kişi için kalacak yer temin edildi. Kurultayda genel başkan seçimi ve PM üyelerinin seçimi yapılacak. Tüzük kurultayı ise 38. Olağan Kurultay'dan iki hafta sonra yapılacak.

 • CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik Seçildi
  09 Eki CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik Seçildi

  Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan İstanbul Kongresi sonucunda Özgür Çelik İstanbul İl Başkanı seçildi. Çelik, zafer konuşmasını İstanbul'u ve Türkiye'yi kazandıklarında gerçekleştireceklerini belirtti. Kongrede yapılan resmi açıklamaya göre Çelik, Cemal Canpolat'a 32 oy fark atarak İstanbul İl Başkanı oldu. Çelik, parti içi demokrasiyi yaşatmaya devam edeceklerini ve İstanbul'un mücadelesini birlikte vereceklerini vurguladı.

 • CHP'nin olaylı kongresinden değişimciler galip çıktı! İmamoğlu'ndan imalı tebrik mesajı
  09 Eki CHP'nin olaylı kongresinden değişimciler galip çıktı! İmamoğlu'ndan imalı tebrik mesajı

  CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde değişimcilerin adayı Özgür Çelik, Kılıçdaroğlu'na desteği ile bilinen Cemal Canpolat'ı geride bırakarak yeni il başkanı seçildi. Tansiyonun yükseldiği kongre sırasında kendisini hedef alan Canpolat'a tepki gösteren İmamoğlu, Çelik'in il başkanı olmasının ardından tebrik mesajı paylaştı. İmamoğlu, ''Kazanan sadece genç ve başarılı bir parti emekçisi kardeşimiz olmadı; siyasi olgunluk, nezaket ve kapsayıcılık da oldu.'' ifadelerini kullandı.

 • CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik Seçildi
  09 Eki CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik Seçildi

  Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan İstanbul kongresinde Özgür Çelik İstanbul İl Başkanı seçildi. Çelik, zafer konuşmasını İstanbul'u ve Türkiye'yi kazandıklarında gerçekleştireceklerini belirtti. Kongrede yapılan resmi açıklamaya göre Çelik, 342 oy alarak CHP İstanbul İl Başkanı oldu. Çelik, parti içi demokrasiyi yaşatmaya devam edeceklerini vurguladı ve İstanbul'un mücadelesini birlikte vereceklerini söyledi.

 • CHP İstanbul İl Başkanlığı Seçimini Özgür Çelik Kazandı
  09 Eki CHP İstanbul İl Başkanlığı Seçimini Özgür Çelik Kazandı

  Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen CHP İstanbul 38. Olağan İl Kongresi tamamlandı. CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik'in aday olduğu kongrede, oyların 342'sini Çelik, 310'unu Canpolat aldı. Özgür Çelik, resmi olmayan sonuçlara göre, CHP İstanbul İl Başkanlığına seçildi. Kongrede, yönetim ve disiplin kurullarının asil ve yedek üyeleri ile kurultay delegeleri de belirlendi.

 • Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanı seçildi
  09 Eki Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanı seçildi

  Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı'nın ve 196 kurultay delegesinin belirlendiği yarışı Özgür Çelik kazandı. Saat 08.00 itibarıyla başlayan 38. Olağan İstanbul İl Kongresi son buldu. CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik oldu.

 • Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanı seçildi
  09 Eki Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanı seçildi

  Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan İstanbul Kongresi'nde yapılan seçimde, Özgür Çelik 342 oy alarak İstanbul İl Başkanı seçildi. Cemal Canpolat ise 310 oy aldı.

 • CHP il kongresinde oy verme işlemine geçildi
  09 Eki CHP il kongresinde oy verme işlemine geçildi

  Feridun AÇIKGÖZ / CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde devam ediyor.

 • İmamoğlu, CHP İstanbul İl Kongresinde Canpolat'ın Konuşmasına Tepki Gösterdi
  09 Eki İmamoğlu, CHP İstanbul İl Kongresinde Canpolat'ın Konuşmasına Tepki Gösterdi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Kongresi'nde Cemal Canpolat'ın yaptığı konuşmaya tepki göstererek, 'Bu neydi ya? Ayıp ya, rezil olduk' dedi. İmamoğlu, partililerle sohbet etti.

 • CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik oldu
  09 Eki CHP'nin yeni İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik oldu

  CHP'nin 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'de değişimcilerin adayı Özgür Çelik, Kılıçdaroğlu'na desteği ile bilinen Cemal Canpolat'ı geride bırakarak yeni il başkanı seçildi.

 • CHP İstanbul İl Kongresi'nde Kemal Avseren'e tepki
  09 Eki CHP İstanbul İl Kongresi'nde Kemal Avseren'e tepki

  Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren'in konuşması sırasında salondakilerden bazıları tepki gösterince arbede çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce Avseren'e tepki göstermişti.

 • İmamoğlu, Cemal Canpolat'ın konuşmasına tepki gösterdi: Ayıp ya, rezil olduk
  08 Eki İmamoğlu, Cemal Canpolat'ın konuşmasına tepki gösterdi: Ayıp ya, rezil olduk

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkan Adayı Cemal Canpolat'ın yaptığı konuşmaya tepki göstererek salondan dışarı çıktı. İmamoğlu, ''Bu neydi ya! Ayıp ya, rezil olduk.'' diyerek tepkisini dile getirdi.

 • CHP İstanbul Kongresi'nde İl Başkan Adayları Konuştu
  08 Eki CHP İstanbul Kongresi'nde İl Başkan Adayları Konuştu

  CHP 38. Olağan İstanbul Kongresi'nde il başkan adaylarının konuşmalarının ardından delegelerin oy verme işlemine geçildi. İstanbul İl Başkanı Adayı Özgür Çelik, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Canpolat'ın listesinde yer almamasını eleştirdi. Diğer aday Cemal Canpolat ise partideki değişim isteyenleri eleştirdi ve İmamoğlu'nu listesine koymadığını belirtti. Kongrede tartışmalar yaşanırken, oylama yapıldı.

 • İSTANBUL-CHP İSTANBUL İL KONGRESİ'NDE OY VERME İŞLEMİNE GEÇİLDİ
  08 Eki İSTANBUL-CHP İSTANBUL İL KONGRESİ'NDE OY VERME İŞLEMİNE GEÇİLDİ

  Feridun AÇIKGÖZ / CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde devam ediyor.

 • CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde oylama başladı
  08 Eki CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde oylama başladı

  CHP İstanbul il başkanının ve 196 kurultay delegesinin belirleneceği 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenleniyor. Kongrede, CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik ve eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat il başkanlığı için yarışıyor. Öğle saatlerinde başlayan kongrede yapılan konuşmaların ardından oylama başladı. Kongrede 600'den fazla il delegesi oy kullanacak.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... Cemal Canpolat: 'Hepiniz Oralarda Dolaşacaksınız, Sonra Döneceksiniz Kılıçdaroğlu'nu Sırtından Bıçaklamaya Kalkacaksınız,...
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... Cemal Canpolat: "Hepiniz Oralarda Dolaşacaksınız, Sonra Döneceksiniz Kılıçdaroğlu'nu Sırtından Bıçaklamaya Kalkacaksınız,...

  CHP İstanbul İl Başkan Adayı Cemal Canpolat, il kongresinde; "Ben İstanbul’u teslim ettiğimde Bahçelievler’de referandumda aldığımız oy yüzde 49,98 civarındaydı. Biraz önce Bahçelievler’deki başarıdan bahsedince baktım kaç almışız, yüzde 26 almışız. 49’dan 26’ya düşürmüşsünüz. Bunun tek sorumlusu Kemal Kılıçdaroğlu, değil mi! Hepiniz oralarda dolaşacaksınız, sonra döneceksiniz Kılıçdaroğlu’nu sırtından bıçaklamaya kalkacaksınız. Kemal Kılıçdaroğlu’nu size yedirmeyeceğiz. Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımızdır, arkasında duruyoruz, durmaya devam edeceğiz. O yenileşmeyi, o değişimi de Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yapacağız" dedi. Canpolat, "20 yıldır bu partide MYK üyeliği yapanlar, 27 yıldır bu partide milletvekilliği yapanlar, hayatında hiç ön seçime girmeyenler CHP örgütünü anlayamazlar. Solu, sosyal demokrasiyi anlayamazlar. Hanginiz ön seçime girdiniz. Hanginiz yüzünüzü sola çevirdiniz. Hanginiz yüzünü gençlere, kadınlara çevirdiniz? Seçme seçilme hakkını gençlerin elinden aldınız, milletvekillerini atama ile yaptınız. Daha 4 gün önce Genel Merkez koridorlarında dolaşıp atama ile milletvekili olanlar değişimden bahsedemezler" diye konuştu.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... Özgür Çelik: 'Adaylık Meselesini Hep Genel Başkanımız Üzerinden Tartıştılar.
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... Özgür Çelik: "Adaylık Meselesini Hep Genel Başkanımız Üzerinden Tartıştılar.

  CHP İstanbul İl Başkan adayı Özgür Çelik, İstanbul İl Kongresi’nde; “Adaylık meselesini hep genel başkanımız üzerinden tartıştılar. Bunun sebebini biliyorum. Sokakta karşılığı kalmamış bazı yerel yöneticiler, halkta karşılığı kalmamış, örgütte karşılığı kalmamış bazı parti yöneticileri, ‘Halk, sokak beni adaylaştırmıyor, o zaman ben bir kavga yaratayım. Bir grup ötekileştireyim, etiketleyeyim, genel başkan karşıtı ilan edeyim. Genel Başkanımız da bunu duysun. Halktan, sokaktan, örgütten çıkmıyorum. Genel Başkanımız beni Parti Meclisi üyesi yapsın. Genel Başkanımız beni belediye başkanı yapsın’. Bunu yanlış buluyorum, reddediyorum. O arkadaşlarımıza sokağa, halka dönmeyi tavsiye ediyorum. Yüzünüzü halka dönün. Halk, insanı sokakta yalnız bırakmaz” dedi.

 • CHP İstanbul İl Kongresi'nde Arbede Çıktı
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi'nde Arbede Çıktı

  Cumhuriyet Halk Partisi 38'inci İstanbul İl Kongresi'nde, başkan adayı Özgür Çelik'in konuşma yaptığı sırada Cemal Canpolat'a destek verenlerle Çelik'e destek verenler arasında arbede yaşandı. Daha önce de Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren'in konuşması sırasında salonda arbede yaşanmıştı.

 • CHP İstanbul İl Kongresi...Oğuz Kaan Salıcı: 'Mahcubiyetçi Değişime Geçit Veremeyiz'
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi...Oğuz Kaan Salıcı: "Mahcubiyetçi Değişime Geçit Veremeyiz"

  CHP Parti Meclisi üyesi Oğuz Kaan Salıcı, CHP İstanbul İl Kongresi’nde; “Sayın Kumkumoğlu (Ali Kemal Kumkumoğlu) güzel bir konuşma yaptı. Dedi ki, ‘Özgür Çelik, televizyona çıktı ben sayın Kılıçdaroğlu’na destek vereceğim seçilirsem’ dedi. Ben onu dinlemedim, duymadım da eğer öyle dediyse saygı duyarım. Ama sayın Kumkumoğlu, sayın Özgür Özel’in bundan haberi yok. Sayın Özgür Özel’in beyanı var ben dinledim. Diyor ki, ‘İstanbul seçim sonuçlarını bekliyoruz. Değişim kazanırsa işimiz kolay. Değişim kaybederse başa baş bir yarış olacak’ diyor. Özgür’ün bundan haberi yok, birisinin değerli dostumuz Özgür Özel’e burada bir değişim tartışması olmadığını, eğer yoksa söylemesi lazım. Eğer varsa açık açık çıkıp ‘biz değişimden yanayız, kazanırsak Kemal Kılıçdaroğlu dahil değiştireceğiz’ demesi lazım. Mahcubiyetçi değişime geçit veremeyiz. Eğer görüşümüz değişimden yanaysa başım üstüne, çıkarız göğsümüzü gere gere kendi görüşümüzü söyleriz. Eğer görüşümüz mevcut genel başkanın devam etmesi, ama partide birçok değişikliğin, yenilenmenin yapılması, uzun vadeli yapısal reformların önünün açılmasıysa bunu da çıkıp benim söylediğim gibi söylersiniz” diye konuştu.

 • CHP İstanbul İl Kongresi'nde Gökhan Günaydın'dan Birlik ve Muhalefet Vurgusu
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi'nde Gökhan Günaydın'dan Birlik ve Muhalefet Vurgusu

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, CHP İstanbul İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, CHP'nin muhalefetin önderi olması gerektiğini vurgulayarak, birlik ve bütünlüğün önemine dikkat çekti. Günaydın, örgütün emekçisinin her zaman haklı çıktığını belirterek, kişisel kariyer planlarını bir kenara bırakarak partinin ve ülkenin iyiliği için çalışacaklarını ifade etti.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... Canan Kaftancıoğlu: ''Koltuklar' Diyoruz.
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... Canan Kaftancıoğlu: "'Koltuklar' Diyoruz.

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, partisinin 38. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde; “Siz mağdur edilirken ‘Örgütün sesini duyuramadım’ diye istifa eden eski il başkanınız söylüyor. ‘Koltuklar’ diyoruz, değil mi? Koltuklar, koltuklar; 3, 4, 5 dönem koltuklar... Benim gibi en güçlü zamanında istifa eden varsa gelsin. Demokrasi budur. Söylediğiniz şeyi önce kendiniz yapacaktınız” dedi.

 • Hasan Efe Uyar: 'Altı Tane Genel Başkanla İki Tane Büyükşehir Belediye Başkanıyla Müşterek İnşa Edilen Bir Sürecin Sorumluluğu Tek Bir Adama...
  08 Eki Hasan Efe Uyar: "Altı Tane Genel Başkanla İki Tane Büyükşehir Belediye Başkanıyla Müşterek İnşa Edilen Bir Sürecin Sorumluluğu Tek Bir Adama...

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, CHP İstanbul İl Kongresi'nde; "Altı tane genel başkanla iki tane büyükşehir belediye başkanıyla müşterek inşa edilen bir sürecin sorumluluğu tek bir adama atfedilemez. Bu adil değildir. Buradan bir değişim çıkarılamaz. Eğer sizin 'değişim' dediğiniz Cumhuriyet Halk Partisi'nin makamlarında konforlu alanlar temin etmekse, eğer sizin değişim dediğiniz rahat rahat ahbap-çavuş ilişkileriyle milletvekili listeleri yazabilmekse, eğer sizin değişim dediğiniz belediye başkanlıkları pazarlayabilmekse kusura bakmayın biz orada yokuz. Biz o değişimde yokuz. Bunları yaparken sizin 'değişim' dediğiniz 'vurun abalıya' demekse bir tane adamı hedef göstermekse, kellesini istemekse biz orada da yokuz, o kelleyi de size vermeyiz" dedi.

 • İMAMOĞLU: CHP'Yİ DEVRİMCİ BİR PARTİ YAPMAK ZORUNDAYIZ
  08 Eki İMAMOĞLU: CHP'Yİ DEVRİMCİ BİR PARTİ YAPMAK ZORUNDAYIZ

  Feridun AÇIKGÖZ / CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde devam ediyor.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... Turan Aydoğan: 'Siyasette İki Soruyu Kendinize Sormazsanız Siyaset Yapamazsınız, Kimin İçin ve Ne İçin Siyaset...
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... Turan Aydoğan: "Siyasette İki Soruyu Kendinize Sormazsanız Siyaset Yapamazsınız, Kimin İçin ve Ne İçin Siyaset...

  CHP Parti Meclisi Üyesi Turan Aydoğan, CHP İstanbul İl Kongresi'nde, "Ne yapmış Kılıçdaroğlu? Kılıçdaroğlu, Şenyaşar Ailesi ile buluşmuş. Roboski’ye gitmiş. Musa Anter’in oğlunu kabul etmiş. Sinan Ateş’in ailesi ile ilgilenmiş. Adaletsizliklerle ilgilenmiş. Niye? Siyasette iki soruyu kendinize sormazsanız siyaset yapamazsınız. Kimin için ve ne için siyaset yapıyorsunuz? Sayın Genel Başkanımız bunu net açıkladı. Dedi ki ‘Adaletsizliğin olduğu her yerde adalet mücadelesine devam edeceğim ve mazlumlardan yana siyaset yapacağım.’ Farkına varamadık bunların" dedi.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... Çetin Soysal: ''en İyi Ekonomist Benim' Diyenlerin Gelgitlerle Dolu Bu Ekonomi Anlayışı Halkın Ekmeğini Ne Yazık Ki...
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... Çetin Soysal: "'en İyi Ekonomist Benim' Diyenlerin Gelgitlerle Dolu Bu Ekonomi Anlayışı Halkın Ekmeğini Ne Yazık Ki...

  CHP İstanbul İl Kongresi'nde divan başkanı seçilen Çetin Soysal, "Sadece ve sadece 28 Mayıs seçiminden sonra benzin, mazot, doğalgaz 3 ayda 2 katı fiyatına yükseldi. Önce yüzde 8'lere düşürülen faizler sonra 30'lara çıkarılan faizler. 'En iyi ekonomist benim' diyenlerin gelgitlerle dolu bu ekonomi anlayışı halkın ekmeğini ne yazık ki elinden aldı. 500 milyar dolarlık varlık satışı ve özelleştirme yapıldı. Türkiye'nin en önemli sanayi kuruluşları satıldı. 'Çıraktım, kalfa oldum, usta oldum' diyordu. Ekonomik olarak göz göre göre bu ülkenin batışına neden oldu. Maalesef bu ekonomi yönetimi Türkiye'yi öyle bir batırdı ki 85 milyon insan bir avuç karuna çalışır oldu" dedi.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... Ekrem İmamoğlu: 'Bu Yolculukta Önümüzdeki Taşları Temizleyin. Ayağımıza Taş Değmesin'
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... Ekrem İmamoğlu: "Bu Yolculukta Önümüzdeki Taşları Temizleyin. Ayağımıza Taş Değmesin"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde; “Biz bugün burada partimizi yenilemek ve ayağa kaldırmak için birlikteyiz. Biz, vakti geldiğinde yenilenme için gereken enerji ve cesareti göstermeyi bilen bir partiyiz. Partimizi yenilerken birilerini dışlayan anlayış bizim anlayışımız olmaz. Buradan birleşerek çıkacağız. Buradan güçlenerek çıkacağız. Bu amaçlar için hepinizi, hep birlikte, omuz omuza çalışmaya davet ediyorum. Şuna inanın, İstanbul'u kazanacağız. İstanbul'daki 39 ilçenin tamamında iddia koyacağız. İlk işimiz Mart 2024'te yerel seçimlerde Türkiye çapında yeni bir zafere imza atmaktır. Ülkemizin dört bir yanında çok daha fazla belediyeyi kazanmaktır. Arkasından da 2028'de Cumhurbaşkanlığını kazanıyoruz. 2029 yerel seçimlerinde çok daha büyük başarılara imza atıyoruz. Hedefimiz budur. Bu tarihleri hepimiz zihnimize kazıyalım. Bu yolculukta önümüzdeki taşları temizleyin. Ayağımıza taş değmesin. Taşları temizleyelim, yola çıkalım, yolumuz açık olsun, yolumuz iktidar olsun” dedi.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... Müslim Sarı: 'Statükonun Temsilcisi, Parçası Olanlar Değişimin Aktörü Olamazlar'
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... Müslim Sarı: "Statükonun Temsilcisi, Parçası Olanlar Değişimin Aktörü Olamazlar"

  CHP Parti Meclisi (PM) üyesi Müslim Sarı, CHP İstanbul İl Kongresi’nde; “Değişim bütüncül, tutarlı, samimi bir iştir. O gün başka şeyleri söyleyip bugün başka şeyleri söylemek değişim olamaz. Statükonun temsilcisi, parçası olanlar değişimin aktörü olamazlar. Yeni bir dünya okuması, Türkiye okuması yapmadan, yeni parti modeli oluşturmadan sadece değişelim, değiştirelimden söz etmek tek bir şey çağrıştırır; değişimden anladığınız şey sadece bir değiş tokuş. 'Genel başkanı değiştirelim. Sayın Kılıçdaroğlu’nu oradan alalım bir kenara koyalım, partinin bütün yapısal sorunları burada kalsın. Elimizde bir sihirli değnek var hepimizin kafasına dokunalım ve parti iktidara gelsin'. Böyle bir dünya yok, kimse aklımızla dalga geçmesin” dedi.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... Örsan K. Öymen: 'Benimle Yola Çıkmak İsteyen Herkesi Burada Yolumuza Davet Ediyorum.
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... Örsan K. Öymen: "Benimle Yola Çıkmak İsteyen Herkesi Burada Yolumuza Davet Ediyorum.

  CHP Genel Başkan aday adayı Örsan K. Öymen, CHP İstanbul İl Kongresi'nde; "Bizim arkamızda genel merkez yok, belediye yok, sermaye sınıfı yok, medya-ticaret-siyaset üçgeni yok. Bizim sadece düşüncelerimiz var, ilkelerimiz var, ideolojimiz var, davamız var, hayallerimiz var. Başka da hiçbir şeyimiz yok. Benimle yola çıkmak isteyen herkesi burada yolumuza davet ediyorum. Önce Cumhuriyet Halk Partisi'nde devrim sonra Türkiye'de devrim diyorum" dedi.

 • CHP İstanbul İl Kongresi... İlhan Cihaner: 'Ne Hikmetse Yenilgi Sonrası Bizim Siyasi Parti Elitlerimizin Hepsi Sol, Sosyalizm, Sosyal Demokrasi,...
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi... İlhan Cihaner: "Ne Hikmetse Yenilgi Sonrası Bizim Siyasi Parti Elitlerimizin Hepsi Sol, Sosyalizm, Sosyal Demokrasi,...

  CHP Genel Başkan aday adayı İlhan Cihaner, İstanbul İl Kongresi'nde; "Biz 2015’den beri bu partinin soldan, sosyal demokrasiden yana değişmesini savunan insanlarız. Kadro, ideoloji, yönetim olarak. Ne hikmetse yenilgi sonrası bizim siyasi parti elitlerimizin hepsi sol, sosyalizm, sosyal demokrasi, laiklik diyor. Bir dönem laiklik tehlikede değil diyenler, bir dönem ‘aman başörtüsüne karşı bir şey dersek bizi dinsiz sayarlar...’ bile bile laiklik demeye başladı. Kuşkusuz eğer yönetimdeyse bunu söyleyenler bir de geçmiş muhasebesi yapıp geçmişin hesabını vermek zorundalar. Onayı soldan yana alacaksınız, alkışı buradan alacaksınız ama buradan çıktığınızda aynı yerden devam edeceksiniz” diye konuştu.

 • CHP İstanbul İl Kongresi'nde Arbede Çıktı
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi'nde Arbede Çıktı

  CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren'in konuşması sırasında çıkan arbede nedeniyle gerilim yaşandı. Avseren'in Kılıçdaroğlu'nu destekleyen sözleri yuhalanınca, bir grup tepki gösterdi ve arbede yaşandı. Olaylar güçlükle sakinleştirildi.

 • CHP İstanbul İl Kongresi'nde arbede çıktı
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi'nde arbede çıktı

  Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren'in konuşması sırasında bazı katılımcılar tepki gösterdi ve salonda arbede yaşandı.

 • CHP İstanbul İl Kongresi'nde arbede çıktı
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi'nde arbede çıktı

  CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde Sultangazi İlçe Başkanı Kemal Avseren'in konuşması sırasında bazı katılımcıların tepki göstermesi sonucu salonda arbede yaşandı.

 • İmamoğlu: CHP'nin tarihi rolünü hatırlayarak yenilenmeli ve güçlenmeliyiz
  08 Eki İmamoğlu: CHP'nin tarihi rolünü hatırlayarak yenilenmeli ve güçlenmeliyiz

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partinin tarihi rolünü hatırlayarak yenilenme ve güçlenme için çalışmanın önemine vurgu yaptı. İmamoğlu'nun konuşması, salondakilerin 'Halkın umudu Kılıçdaroğlu' sloganlarıyla kesildi.

 • CHP'de gergin kongre! İmamoğlu'nun konuşmasını bu sloganla kestiler
  08 Eki CHP'de gergin kongre! İmamoğlu'nun konuşmasını bu sloganla kestiler

  CHP'nin 38. Olağan İstanbul İl Kongresi'ne katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Partide değişim tartışmalarını başlatıp CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na başkaldıran İmamoğlu'nun sözleri, sık sık ''Halkın umudu Kılıçdaroğlu'' sloganları ile kesildi.

 • CHP İstanbul Kongresi'nde Canan Kaftancıoğlu'nu yuhaladılar! Alkışlayarak yanıt verdi
  08 Eki CHP İstanbul Kongresi'nde Canan Kaftancıoğlu'nu yuhaladılar! Alkışlayarak yanıt verdi

  Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan İstanbul Kongresi'nde mevcut İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yuhalandı. Kaftancıoğlu, salondan yükselen seslere alkışla karşılık verdi.

 • CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Başladı
  08 Eki CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Başladı

  CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde başladı. Delegeler, sabah saatlerinden itibaren kongrenin yapılacağı Haliç Kongre Merkezi'ne geldi. Kongreye, bazı milletvekilleri, ilçe başkanları ve belediye başkanları da katılıyor. Kongrenin yapıldığı salona Türk bayrakları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP İstanbul İl Başkanlığına aday olan Cemal Canpolat ve Özgür Çelik'in fotoğrafları asıldı. Canpolat'ın, Kılıçdaroğlu ile çektirdiği fotoğrafının bulunduğu afişlerde 'Asla yalnız yürümeyeceksin', 'Örgütte liyakat Cemal Canpolat', 'İstanbul'un birleştirici gücü' ile 'Umut ve cesaret' ifadeleri yer alıyor. Diğer aday Çelik'in afişlerinde ise 'İstanbul için hep birlikte başaracağız' ile 'İstanbul için biz varız' yazıldığı görülüyor. Salonda zaman zaman 'Halkın gururu Kılıçdaroğlu', 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları atıldı. CHP'nin eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik'in aday olduğu kongrede 655 delegenin oy kullanması bekleniyor. Kongrede, CHP İstanbul İl Başkanı, yönetim kurulu, disiplin kurulu, yönetim kurulu ve disiplin kurulu yedekleri ile kurultay delegeleri belirlenecek.

 • CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Başladı
  08 Eki CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Başladı

  CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde başladı. Kongrede eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, il başkanı olmak için yarışacak. Kongreye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

 • CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi başladı! Başkanlık için 2 aday yarışıyor
  08 Eki CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi başladı! Başkanlık için 2 aday yarışıyor

  CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Haliç Kongre Merkezi'nde başladı. Kongrede İstanbul İl Başkanı ve 196 kurultay delegesi belirlenecek. Kongrede, CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik ve eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat il başkanlığı için yarışacak.

 • CHP İstanbul İl Kongresi Başladı
  08 Eki CHP İstanbul İl Kongresi Başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı ve 196 kurultay delegesinin belirleneceği 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Haliç Kongre Merkezi'nde başladı. Kongrede CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik ve eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İl Başkanlığı için yarışacak. Kongrenin akşam saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

 • İmamoğlu bu kez Fatih Sultan Mehmet üzerinden Kılıçdaroğlu'na mesaj verdi
  06 Eki İmamoğlu bu kez Fatih Sultan Mehmet üzerinden Kılıçdaroğlu'na mesaj verdi

  CHP'de değişim tartışmalarının öncülerinden olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na bu kez Fatih Sultan Mehmet üzerinden bir mesaj verdi. İmamoğlu, ''Fatih Sultan Mehmet nice komutanın fethetmek istediği İstanbul'u fethetti. Fethinin özelliği aslında şuydu; Fatih Sultan Mehmet daha önce kaybedenlerin yaptığı şeyi yapmadı. Değiştirdi. Bizim de gönülleri fethetmek için yol ve yöntem bulma zorunluluğumuz vardır'' dedi.

 • Özgür Özel: 'İstanbul Seçimini Değişimciler Kaybederlerse Bir Adım Geride Ama Başa Baş Bir Seçim Bizi Bekliyor'
  05 Eki Özgür Özel: "İstanbul Seçimini Değişimciler Kaybederlerse Bir Adım Geride Ama Başa Baş Bir Seçim Bizi Bekliyor"

  CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan aday adayı Özgür Özel, 8 Kasım Pazar günü yapılacak olan CHP İstanbul İl Kongresi'nin büyük kurultayın "birinci raundu" ya da "ön kurultay" gibi gösterilmeye çalışılmasının bir tarafın seçim stratejisi olabileceğini ancak bunun İstanbul'un delegesine de İstanbul örgütüne de büyük bir haksızlık olacağını söyledi. Özel, "İstanbul seçimini değişimciler kaybederlerse bir adım geride ama başa baş bir seçim bizi bekliyor. İstanbul seçimini kazandığımız takdirde oldukça rahat bir şekilde ilerleyeceğimiz görülüyor" değerlendirmesini yaptı. Özel, genel başkanlık yarışını kaybetmesi halinde partide milletvekili olarak kalmaya ve uyarı görevini yapmaya devam edeceğini belirterek "Partiden ayrılmayı, başka bir parti kurmayı aklımızın ucundan geçirmeyiz. Biz Cumhuriyet Halk Partiliyiz" dedi.

 • Özgür Özel: İstanbul seçimini kazanırsak rahat bir şekilde ilerleyeceğiz
  05 Eki Özgür Özel: İstanbul seçimini kazanırsak rahat bir şekilde ilerleyeceğiz

  CHP Genel Başkan adayı Özgür Özel, İstanbul kongresinin kurultaya etkisini değerlendirdi. Özel, İstanbul seçimini değişimciler kaybederse bir adım geride olacaklarını ancak başa baş bir seçimle karşılaşacaklarını belirtti. İstanbul seçimini kazandıklarında ise rahat bir şekilde ilerleyeceklerini ifade etti. Özel ayrıca parti içi sorunlar, aday olma süreci ve benimsedikleri siyaset üzerine açıklamalar yaparak, soruları yanıtladı.

 • Merdan Yanardağ'ın Duruşması Öncesi Adliye Önünde Açıklama... Özgür Özel: 'Mussolini Yöntemiyle Ülkeyi Yöneten Diktatör Öyle İstediği İçin Merdan...
  04 Eki Merdan Yanardağ'ın Duruşması Öncesi Adliye Önünde Açıklama... Özgür Özel: "Mussolini Yöntemiyle Ülkeyi Yöneten Diktatör Öyle İstediği İçin Merdan...

  Tele 1 TV Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkındaki yargılamanın ilk duruşması öncesinde İstanbul Adliyesi önünde açıklama yapıldı. CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan aday adayı Özgür Özel, “Elbette bugün onu alıp buradan gideceğiz ama Mussolini’nin ön infaz yöntemi olarak yani ülkeyi yöneten diktatör öyle istediği için, suçladığı kişiden hazzetmediği için, ceza veremeyeceğini bile bile peşin peşin yatsın, kendisine ve onun gibi muhaliflere ibret olsun diye Merdan Yanardağ'ın, boş yere yattığı 100 günü birazdan yargı da tescil edecek” diye konuştu.

 • CHP İstanbul İl Başkan adayı Cemal Canpolat: Kılıçdaroğlu'na saldırmak Mustafa Kemal'e saldırmaktır
  02 Eki CHP İstanbul İl Başkan adayı Cemal Canpolat: Kılıçdaroğlu'na saldırmak Mustafa Kemal'e saldırmaktır

  CHP İstanbul İl Başkanı adayı Cemal Canpolat canlı yayında, ''Siyasette ilkeli değerler üzerinden tartışmak lazım. Ben ne dediğimi biliyorum. Sayın Kılıçdaroğlu'nun oturduğu koltuk Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğudur. Sayın Kılıçdaroğlu'na saldırmak Mustafa Kemal'e saldırmaktır.'' ifadelerini kullandı.

 • İSTANBUL-CHP İL BAŞKAN ADAYI CANPOLAT: İMAMOĞLU'NU BELEDİYE BAŞKANI YAPMAYA HAZIR MISINIZ?
  27 Eyl İSTANBUL-CHP İL BAŞKAN ADAYI CANPOLAT: İMAMOĞLU'NU BELEDİYE BAŞKANI YAPMAYA HAZIR MISINIZ?

  CUMHURİYET Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın 8 Ekim Pazar günü yapılacak 38'inci Olağan İl Kongresi'nde Cemal Canpolat adaylığını açıkladı.

 • Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığına adaylığını açıkladı
  27 Eyl Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığına adaylığını açıkladı

  Eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, 8 Ekim'de yapılacak kongre öncesi il başkanlığına adaylığını açıkladı. Canpolat, CHP'de çaycılık görevi de verilse yapmaya hazır olduklarını belirtti.

 • Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı'na Aday Olduğunu Açıkladı.
  27 Eyl Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı'na Aday Olduğunu Açıkladı.

  Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Canpolat, "İstanbul’u alacağız, Türkiye’yi alacağız, Cumhurbaşkanlığı’nı alacağız. Yılgınlık yok, suskunluk yok, korkaklık yok. Bize oy veren 25 buçuk milyon adına direnmeye, mücadele etmeye, onların onurunu korumaya hazır mısınız? 25 milyon oy veren yurttaşlarımızın her birine saygılar sunuyorum, her birine hürmetler sunuyorum… Bu düzeni değiştireceğiz. Emeğin, yoksulun, işçinin düzenini kuracağız. Bu düzeni değiştirmeye hazır mıyız?" dedi.

 • CHP 38. Olağan Kurultayı Hazırlıklarına Başladı
  27 Eyl CHP 38. Olağan Kurultayı Hazırlıklarına Başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 4-5 Kasım'da gerçekleştirilecek 38. Olağan Kurultay için hazırlıklara başladı. Kongre takvimi çerçevesinde 81 il başkanı ve 1370 kurultay delegesi belirlenecek. İstanbul İl Kongresi ise 8 Ekim'de yapılacak. CHP'nin bugüne kadar 56 kurultayı gerçekleştirildi ve kurultaylar sırasında partinin temel ilkeleri belirlendi. CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'ndan iki hafta sonra tüzük kurultayı yapılması bekleniyor.

 • Cemal Canpolat CHP İstanbul İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı
  25 Eyl Cemal Canpolat CHP İstanbul İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı

  Eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı'na aday olduğunu duyurdu. Canpolat, kuruluşunun 100. yılında İstanbul İl Başkanlığına aday olduğunu belirterek, tüm yol arkadaşlarını 27 Eylül'de düzenlenecek olan toplantıya davet etti. CHP İstanbul İl Kongresi ise 8 Ekim'de gerçekleştirilecek.

 • Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı için adaylığını ilan etti
  25 Eyl Cemal Canpolat, CHP İstanbul İl Başkanlığı için adaylığını ilan etti

  CHP'de Özgür Çelik'in ardından Cemal Canpolat da İstanbul İl Başkanlığı için adaylığını açıkladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun desteklediği bilinen Canpolat, ''Kuruluşunun 100. Yılında, 100 yıllık çınarın İstanbul İl Başkanlığına adayım. Geçmişte başardık! İstanbul'da bu rejime hayır dedik. Yine başaracağız.'' dedi.

 • Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanlığı için Cemal Canpolat'la görüştü: Çık, adaylığını açıkla
  25 Eyl Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanlığı için Cemal Canpolat'la görüştü: Çık, adaylığını açıkla

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanlığı için Cihan Canpolat ile bir görüşme yaparak adaylığını açıklamasını istedi. Canpolat bu talep karşısında destek istedi. Kılıçdaroğlu da Canpolat'a destek vereceklerini aleni bir şekilde ifade etti. Canpolat, CHP Genel Merkezi'nin adayı olarak çarşamba günü saat 18'de adaylığını ilan edecek.

 • Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu
  06 Mar Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu

  Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanan Kemal Kılıçdaroğlu, 3 Kasım 2002'de yapılan 22. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde CHP İstanbul Milletvekili olarak Meclise girerken, 22 Mayıs 2010'daki 33. CHP Olağan Kurultayı'nda Genel Başkan seçildi.

 • Başkan Genç, Kemer Belediyesi'nde
  23 Ağu Başkan Genç, Kemer Belediyesi'nde

  Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ağırladı.

 • Eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ifade verdi
  01 Ara Eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ifade verdi

  - Eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ifade verdi Eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla ifade verdi.

 • Canan Kaftancıoğlu Hakan Bayrakçı'nın kendisinden iş istediğini açıkladı: Ağzına kürekle vurmuştum
  11 Eki Canan Kaftancıoğlu Hakan Bayrakçı'nın kendisinden iş istediğini açıkladı: Ağzına kürekle vurmuştum

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, canlı yayında kendisini eleştiren anketçi Hakan Bayrakçı'ya cevap verdi. Kaftancıoğlu, Bayrakçı'nın daha önce kendisine övgüler düzerek çalışmak istediğini belirtti. Bayrakçı'nın, genel merkezden ahlaksız şekilde yardım isteği olduğunu da söyleyen Kaftancıoğlu, "Kürekle ağzının ortasına vurmuştum" dedi.

 • Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Takımından 4 isim Parti Meclisi'ne giremedi
  27 Tem Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Takımından 4 isim Parti Meclisi'ne giremedi

  CHP'de yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurmaylarından Tuncay Özkan, Ahmet Ünal Çeviköz, Yıldırım Kaya Aykut Erdoğdu Parti Meclisi'ne giremedi.

 • Seçim sonrası Kılıçdaroğlu'na büyük şok! Kurmaylarından 4 önemli isim Parti Meclisi'ne giremedi
  27 Tem Seçim sonrası Kılıçdaroğlu'na büyük şok! Kurmaylarından 4 önemli isim Parti Meclisi'ne giremedi

  CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi üyeleri seçimi dün gece tamamlandı. CHP'de yeniden genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nun A Takımındaki mevcut MYK üyeleri arasında yer alan 4 önemli isim Tuncay Özkan, Ahmet Ünal Çeviköz, Yıldırım Kaya ve Aykut Erdoğdu Parti Meclisi'ne giremedi.

 • 'Yapacaklarımızın dahası var' diyen Kaftancıoğlu, yeniden aday olduğunu açıkladı
  04 Şub "Yapacaklarımızın dahası var" diyen Kaftancıoğlu, yeniden aday olduğunu açıkladı

  9 Şubat'ta gerçekleşecek 37. CHP İstanbul İl Kongresi'nde yeniden aday olduğunu duyuran CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Yapacaklarımızın dahası var o nedenle adayım. Şimdi yeniden yeni bir hikayeye ve yolculuğa çıkıyoruz" dedi.

 • CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu, yeniden aday olduğunu açıkladı
  04 Şub CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu, yeniden aday olduğunu açıkladı

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 9 Şubat'ta gerçekleşecek 37. CHP İstanbul İl Kongresi'nde yeniden aday olduğunu bildirdi.

 • Şişli'de Adaylığı Konuşulan Mustafa Sarıgül: CHP Kazanmayı Hedefliyorsa Ortalamayı Yukarı Çekerim
  17 Ara Şişli'de Adaylığı Konuşulan Mustafa Sarıgül: CHP Kazanmayı Hedefliyorsa Ortalamayı Yukarı Çekerim

  Habertürk yazarı Nagehan Alçı, eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kendisini arayarak "Halk Sarıgül'ü istiyor. Tek bir seçenek var, o da CHP adaylığı, parti kazanmayı hedefliyorsa ben ortalamayı yukarı çekerim." dediğini yazdı.

 • CHP, Şişli İçin Çalışmalarını Sürdüren Mustafa Sarıgül'ü Başka Bir Yerden Aday Göstermek İstiyor
  01 Ara CHP, Şişli İçin Çalışmalarını Sürdüren Mustafa Sarıgül'ü Başka Bir Yerden Aday Göstermek İstiyor

  Yerel seçim için aday belirleme süreci devam eden CHP'de İstanbul ve ilçeleri için adaylar henüz belirlenemedi. Mustafa Sarıgül'ün Şişli adaylığı için çalışmaları sürerken, Genel Merkez'in Sarıgül'ü başka bir yerden aday göstermek istediği belirtiliyor.

 • Kitap Günleri'nde Balbay ve Öztürk'e İlgi Büyüktü
  08 Eyl Kitap Günleri'nde Balbay ve Öztürk'e İlgi Büyüktü

  Büyükçekmece Belediyesi 2. Kitap Günleri’nde sona yaklaşılırken okurları için kitaplarını imzalayan CHP Milletvekili gazeteci ve yazar Mustafa Balbay ile gazeteci ve yazar Saygı Öztürk’e ilgi yoğun oldu.

 • Muharrem İnce'den Genç Çifte Çocuk Tavsiyesi: 'Biz 6 Okçuyuz'
  02 Eyl Muharrem İnce'den Genç Çifte Çocuk Tavsiyesi: "Biz 6 Okçuyuz"

  Muharrem İnce'den genç çifte çocuk tavsiyesi: "Biz 6 okçuyuz"TOKAT - Tokat'ta nikah törenine katılan Muharrem İnce, genç çifte tavsiyelerde bulunarak, "Son yıllarda nikahlarda Sayın Erdoğan 3 çocuk 5 çocuk diyor ya biz 6 okçuyuz çocuklar" dedi.

 • Muharrem İnce'den Genç Çifte '6 Çocuk' Tavsiyesi
  02 Eyl Muharrem İnce'den Genç Çifte "6 Çocuk" Tavsiyesi

  Tokat'ta nikah törenine katılan Muharrem İnce, genç çifte tavsiyelerde bulunarak, "Son yıllarda nikahlarda Sayın Erdoğan 3 çocuk 5 çocuk diyor ya, biz 6 okçuyuz çocuklar" dedi.

 • Muharrem İnce'den Genç Çifte Çocuk Tavsiyesi: Biz 6 Okçuyuz
  02 Eyl Muharrem İnce'den Genç Çifte Çocuk Tavsiyesi: Biz 6 Okçuyuz

  Tokat'ta nikah törenine katılan Muharrem İnce, genç çifte tavsiyelerde bulunarak, "Son yıllarda nikahlarda Sayın Erdoğan 3 çocuk 5 çocuk diyor ya biz 6 okçuyuz çocuklar." dedi.

 • Ocak Ayında Türkiye'nin Gündeminde Afrin Operasyonu Vardı
  08 Şub Ocak Ayında Türkiye'nin Gündeminde Afrin Operasyonu Vardı

  Medya Takip Merkezi (MTM), ay boyunca Türk siyasetinin medyadaki nabzını tuttu, Türkiye’nin gündeminde olan konuların medyaya yansıma rakamlarını açıkladı.

 • CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özür Diledi
  17 Oca CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özür Diledi

  CHP İl Başkanı Kaftancıoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür dilediİSTANBUL - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, görevi eski başkan Cemal Canpolat'tan devralmasının ardından hakkındaki iddialarla ilgili düzenlediği basın toplantısında, "Ben Gezi Parkı olayları sırasında...

 • Kaftancıoğlu: 'Halkın İradesiyle Seçilmiş Herkesle Fotoğraf Veririm'
  17 Oca Kaftancıoğlu: "Halkın İradesiyle Seçilmiş Herkesle Fotoğraf Veririm"

  CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, anne olmak ve anneliğin çok kutsal olduğunu belirterek, "Ben hiç kimsenin annesine bir şey dedirtmeyeceğim gibi, Sayın Erdoğan'ın annesine bir şey denildiğinde de bunun karşısında duracak biri olarak bu paylaşımımdan dolayı Sayın Erdoğan'dan samimi...

Advertisement