CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Başladı - Son Dakika
Politika

CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Başladı

CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde başladı. Kongrede eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, il başkanı olmak için yarışacak. Kongreye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı.

08.10.2023 12:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Haber: ÇAĞATAN AKYOL - Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde başladı. Divan Başkanlığı'na eski CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal'ın seçildiği kongrede eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, il başkanı olmak için yarışacak.

CHP'de 4-5 Kasım tarihlerinde yapılacak 38. Olağan Kurultay öncesinde gözler, delege sayısının en fazla olduğu İstanbul'a çevrildi. 38. Olağan İstanbul İl Kongresi, Haliç Kongre Merkezi'nde bugün yapılıyor. Genel Merkez tarafından desteklendiği belirtilen, aynı zamanda eski İstanbul İl Başkanı da olan Cemal Canpolat ile partide "değişimciler" olarak nitelendirilenlerin adayı, mevcut Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, il başkanı olabilmek için yarışacak.

Kongrenin yapıldığı salona Özgür Çelik'in resminin olduğu ve üzerinde "İstanbul için biz varız" yazılı pankart asılırken Cemal Canpolat'ın pankartında ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da resmi yer alarak "Asla yalnız yürümeyeceksin" yazısı yer aldı. 11.00'de başlayan kongre için salona saat 10.00'dan itibaren giriş yapılmasına izin verildi. Partinin Gençlik Kolları üyeleri, salona "Özgür gelecek, gençlik özgürleşecek" ve "Güzel günler göreceğiz, güneşli günler" sloganlarıyla girdi.

İMAMOĞLU DA KONGREDE

Kongrenin Divan Başkanlığı'na da eski CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal seçildi. CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan aday adayı Özgür Özel, Antalya İl Kongresi'nde olduğu için İstanbul'dakine katılmadı. Kongreye CHP Genel Başkanı aday adaylarından Prof. Dr. Örsan Kunter Öymen ile Ünal Karahasan, Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Genel Başkan Yardımcısı Yunus Emre, Devrim Çelik, Zeynel Emre, Hasan Efe Uyar, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, çok sayıda milletvekili ve Parti Meclisi (PM) üyeleri de katıldı.

CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Başladı
Kaynak: ANKA

Son Dakika Politika CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi Başladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement