Son dakika Haliç haberleri, Haliç son dakika, son dakika Haliç

Son Dakika Haliç Haberleri

 • İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul'da dere ıslahı ve bakım onarım çalışmalarını tanıttı
  16:56 İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul'da dere ıslahı ve bakım onarım çalışmalarını tanıttı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kağıthane'de düzenlenen törende, 8 ilçede dere ıslahı ve 17 ilçede ise ıslahı yapılan derelerin bakım ve onarımını gerçekleştirdiklerini açıkladı. İmamoğlu, İstanbul'un altyapısının güçlendiğini ve su baskını sorunlarının çözüldüğünü belirtti. Ayrıca, 17 ilçede yapılan altyapı yatırımlarının maliyetinin 33 milyar 543 milyon lirayı geçtiğini ve halk sağlığı sorunlarının çözüldüğünü ifade etti.

 • İYİ Parti İstanbul'da 5 İlçe Adayını Açıkladı
  20 Şub İYİ Parti İstanbul'da 5 İlçe Adayını Açıkladı

  İYİ Parti, İstanbul'da düzenlediği toplantıda 5 ilçede belediye başkan adaylarını açıkladı. İYİ Parti'nin İstanbul'daki 39 ilçe belediye başkan adayı da tamamlanmış oldu.

 • Şile'de Arıtma Sızıntı Suyu Tesisi Açılışında Konuşan İmamoğlu: 'İnsana, Doğaya Değer Vermeyen Yöneticiler, Geleceğimizi Yok Ediyorlar'
  20 Şub Şile'de Arıtma Sızıntı Suyu Tesisi Açılışında Konuşan İmamoğlu: "İnsana, Doğaya Değer Vermeyen Yöneticiler, Geleceğimizi Yok Ediyorlar"

  Şile Kömürcüoda Çöp Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İnsana, doğaya değer vermeyen, uzmanların uyarılarını dikkate almayan yönetim anlayışı ölüm getiriyor, felaket getiriyor. Doğayı, sadece kendilerine ait bir kazanç kapısı gibi görenler, sadece gösterişli projelerle, özellikle de rant getiren projelerle ilgileniyorlar. Sadece seçim sonrası süreçleri hesaba katıyorlar. ‘Seçimi kazanalım. Seçimi kazandıktan sonra biz işimize bakalım’ diyenler ne yapıyorlar? Aslında geleceğimizi yok ediyorlar” dedi.

 • Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, kongre merkezi ve şehir parkı projelerini açıkladı
  19 Şub Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, kongre merkezi ve şehir parkı projelerini açıkladı

  Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye'ye yapılacak kongre merkezi ve şehir parkı projelerini duyurdu. Yıldırım, 271 kalıcı eser ve 400 yeni proje ile ilçenin gelişimine katkı sağlayacaklarını belirtti. Ayrıca, kentsel dönüşüm, spor tesisleri, sosyal hizmet binaları ve kültür merkezleri gibi birçok alanda projelerin olduğunu söyledi.

 • İmamoğlu'ndan Akşener'in olay sözlerine yanıt
  19 Şub İmamoğlu'ndan Akşener'in olay sözlerine yanıt

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Ticaret Odası'nı ziyaret ederek, İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ile görüştü. Görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, İTO'nun İstanbul için önemli bir paydaş olduğunu belirten İmamoğlu, seçim döneminde birçok rakiple karşı karşıya olduğunu ve yapılan yorumlara cevap vermeyeceğini söyledi.

 • Murat Kurum: 'İBB yönetiminin milletimize sunacakları bir projeleri yok'
  18 Şub Murat Kurum: "İBB yönetiminin milletimize sunacakları bir projeleri yok"

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Üsküdar'da düzenlenen bir programda İBB yönetiminin projeleri olmadığını ve İstanbul'un geleceğine dair bir adım atmadıklarını söyledi. Kurum, ayrıca Kandil'den işaret ettikleri ittifakın 'kent uzlaşısı' adı altında kirli bir ittifak olduğunu belirtti.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum Üsküdar'da Hane Ziyaretleri Programına Katıldı
  18 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum Üsküdar'da Hane Ziyaretleri Programına Katıldı

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Üsküdar'da düzenlenen 'Her Adımda Yeniden İstanbul 39 İlçe Hane Ziyaretleri Basın Açıklaması' programına katıldı. Kurum, CHP'li İBB yönetiminin projelerde eleştirecekleri bir konu olmadığını ve İstanbul'un geleceğine dair bir hedefleri olmadığını belirtti.

 • Akşener: 'İstanbul'a İhanet Edenlere de İstanbul'u İhmal Edenlere de Mecbur Değilsiniz'
  18 Şub Akşener: "İstanbul'a İhanet Edenlere de İstanbul'u İhmal Edenlere de Mecbur Değilsiniz"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul aday tanıtım toplantısında; “İstanbul’a ihanet edenlere de İstanbul’u ihmal edenlere de mecbur değilsiniz. Zoraki adaya da emanet adaya da mecbur değilsiniz. Çünkü artık karşınızda İstanbul’a layık bir aday var. İstanbul’u, başının üzerinde taşıyacak bir aday var. İstanbullunun hakkını koruyacak, hak ettiği düzeni sağlayacak ve İstanbul’dan başka hiçbir hesabı olmayacak bir aday var. Artık karşınızda Buğra Kavuncu var" dedi.

 • Meral Akşener: İstanbul'u artık İstanbullular yönetmeli
  18 Şub Meral Akşener: İstanbul'u artık İstanbullular yönetmeli

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu şehri artık aklı sadece İstanbul'da olanların, kalbi sadece İstanbul'la atanların yönetmesi gerekiyor.

 • Akşener isim vermeden İmamoğlu'na sataştı: Boş zamanlarında İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez
  18 Şub Akşener isim vermeden İmamoğlu'na sataştı: Boş zamanlarında İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Haliç Kongre Merkezi'ndeki aday tanıtım toplantısında isim vermeden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi. Akşener, "Bu şehri sadece aklı İstanbul'da olanların, ilgisi ve odağı sadece İstanbul'da olanların, amacı sadece İstanbul'un derdine derman olmak olanların yönetmesi gerekiyor. Eli genel merkezlerinde gözü başka mevkilerde, boş zamanlarında da İstanbul'da olanlar bu şehri yönetemez" dedi.

 • 18 Şubat Pazar Gündemi
  18 Şub 18 Şubat Pazar Gündemi

  Erzincan İliç'te maden ocağında meydana gelen toprak kaymasıyla ilgili gelişmeler izleniyor. Ayrıca DEM Parti, DEVA Partisi, CHP, İYİ Parti ve TİP'in farklı etkinlikleri gerçekleşecek.

 • Adalet Bakanı Tunç'tan yerel yönetimlerin Ankara ile işbirliği vurgusu
  17 Şub Adalet Bakanı Tunç'tan yerel yönetimlerin Ankara ile işbirliği vurgusu

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Belediye başkanının Ankara'yla uyumu önemli. Bir parti ayrımı yapmıyoruz.

 • İnan Güney: Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız
  17 Şub İnan Güney: Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız

  CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı İnan Güney, projelerini açıkladı. Güney, kentsel dönüşüme vurgu yaparak, önümüzdeki 5 yılı kentsel dönüşüm seferberlik dönemi ilan ettiklerini söyledi. Ayrıca, İnan Güney projeleri arasında genç istihdamı, esnaf destekleme programı, okul beslenme paketi dağıtımı, emekli evleri açılması gibi konuları da paylaştı.

 • İmamoğlu: 'Kendi Sorumluluklarını Savurmak İsteyenler Ancak Böyle Taşlar Atabilir.
  15 Şub İmamoğlu: "Kendi Sorumluluklarını Savurmak İsteyenler Ancak Böyle Taşlar Atabilir.

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Beykoz Kır Bahçesi Sosyal Tesisleri’ni CHP Beykoz Belediye Başkan adayı Alaattin Köseler ile birlikte hizmete açtı. İmamoğlu, AKP İBB Başkan adayı, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un, “İstanbul bütçesinden bir pay ayırsaydı da 1000 tane konut yapsaydı Hatay'a” sözlerine, “Şayet gidebilirse Hatay'a, orada neler yaptığımızı, yüz binlerce Hataylı dostumuza, kardeşimize, vatandaşımıza, hemşehrilerimize, İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, nasıl hizmet ettiğimizi gider, sorar; vatandaşlardan cevap alır. Daha yeni, yaklaşık 1000 kişinin yaşadığı çok değerli bir geçici barınma merkezini açtık. Yine şu anda bir lise inşa etmek üzere temelini attık ve inşallah önümüzdeki eğitim dönemine, aylar sonra bitirip teslim edeceğiz. Hala hizmetlerimiz devam ediyor. Kendi sorumluluklarını savurmak isteyenler ancak böyle taşlar atabilir. Bence Ekrem İmamoğlu'yla uğraşacağına; Maltepe'de, Tuzla'da, Güngören'de 5 yıldır, 7 yıldır, 6 yıldır bitiremediği ve milletin feryatlarını kapımıza kadar gelen insanlarıyla duyduğumuz konutları bitirip, bir an önce teslim etsinler” yanıtını verdi.

 • Ortak Bir İnancın Hikayesi: İMES Belgesel ve Kitap Projesi
  15 Şub Ortak Bir İnancın Hikayesi: İMES Belgesel ve Kitap Projesi

  İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları (İMES) Sanayi Sitesinin 50 yılı aşkın süren başarılı yolculuğunu konu alan belgesel ve kitap projesi tanıtıldı. İMES'in sanayi tarihine ışık tutan proje, Türkiye'nin sanayi sektöründeki gelişimini anlatıyor. Proje kapsamında hazırlanan kitap ve belgesel, İMES'in geçmişten günümüze başarı ve tecrübelerini aktarıyor.

 • Kasımpaşa ile Fatih Karagümrük Süper Lig'de 14. kez karşı karşıya
  15 Şub Kasımpaşa ile Fatih Karagümrük Süper Lig'de 14. kez karşı karşıya

  Trendyol Süper Lig'in 26. haftasında Kasımpaşa ile Fatih Karagümrük, yarın oynanacak müsabakayla birlikte ligde 14. kez rakip olacak. Kasımpaşa son 5 maçın 4'ünü kazanırken, Fatih Karagümrük ise son 5 maçta 2 galibiyet aldı. Aytaç Kara, Kasımpaşa'nın en golcü oyuncusu olarak dikkat çekiyor.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, 'Yeşil İstanbul' projesini tanıttı
  14 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, 'Yeşil İstanbul' projesini tanıttı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Yeşil İstanbul projesinin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2019 yılında adil, yeşil ve yaratıcı İstanbul vizyonuyla yola çıktıklarını belirterek, şehirdeki yeşil alanları artırdıklarını ve çevre koruma faaliyetlerine odaklandıklarını söyledi. İmamoğlu, ayrıca İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan'ı ziyaret etti.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuştu
  14 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuştu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuşarak, mahkemenin planları iptal ettiğini belirtti. İmamoğlu ayrıca, Yeşil İstanbul projesini tanıttı ve çevre konularına vurgu yaptı.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuştu
  14 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuştu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuşarak, İstanbul 11'inci İdare Mahkemesinin planları iptal ettiğini belirtti. İmamoğlu, ayrıca 'Yeşil İstanbul' projesini tanıttığı toplantıda, çevre felaketlerine dikkat çekti ve Kanal İstanbul projesinin İstanbul'un doğal yapısını yok edeceğini vurguladı.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuştu
  14 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuştu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul projesinin iptali için açılan dava hakkında konuşarak, İstanbul 11'inci idare mahkemesinin planları iptal ettiğini belirtti. İmamoğlu ayrıca, 'Yeşil İstanbul' projesini tanıttı ve Erzincan'da yaşanan maden kazasına değindi. İBB Başkanı, Kanal İstanbul projesinin yanlış olduğunu ve hukuka uygun olmadığını vurguladı.

 • FİLİNİSTİN'E DESTEK MİTİNGİNDEKİ YUMRUKLU SALDIRI DAVASINDA SANIK HAKİM KARŞINDA
  14 Şub FİLİNİSTİN'E DESTEK MİTİNGİNDEKİ YUMRUKLU SALDIRI DAVASINDA SANIK HAKİM KARŞINDA

  İstanbul'da Filistin'e destek mitinginde bayrak taşıyan İsmail Aydemir'e yumruk atan Ege Akersoy, hakim karşısına çıktı. Akersoy, bayrağın Suudi Arabistan bayrağı olabileceğini düşündüğünü ifade ederek pişman olduğunu söyledi. Mahkeme, Akersoy hakkındaki yurt dışı yasağını kaldırarak dosyanın mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderilmesine karar verdi.

 • FİLİNİSTİN'E DESTEK MİTİNGİNDEKİ YUMRUKLU SALDIRI DAVASINDA SANIK HAKİM KARŞINDA
  14 Şub FİLİNİSTİN'E DESTEK MİTİNGİNDEKİ YUMRUKLU SALDIRI DAVASINDA SANIK HAKİM KARŞINDA

  İstanbul'da Filistin'e destek mitinginde bayrak tartışması yaşanan Ege Akersoy, hakim karşısına çıktı. Akersoy, yaptığı eylemden pişman olduğunu belirtirken, mahkeme yurt dışı yasağını kaldırarak dosyanın mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderilmesine karar verdi.

 • Filinistin'e destek mitingindeki yumruklu saldırı davasında sanık hakim karşında
  14 Şub Filinistin'e destek mitingindeki yumruklu saldırı davasında sanık hakim karşında

  İstanbul'da düzenlenen Filistin'e destek mitinginde İsmail Aydemir'e yumruk atan Ege Akersoy, hakim karşısına çıktı. Akersoy, bayrağın Suudi Arabistan bayrağı olabileceğini düşündüğünü ifade ederek pişman olduğunu söyledi. Mahkeme, yurt dışı yasağını kaldırarak dosyanın mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderilmesine karar verdi.

 • İstanbul'da bayrak tartışması: Yumruk atan öğrenci hakim karşısında
  14 Şub İstanbul'da bayrak tartışması: Yumruk atan öğrenci hakim karşısında

  TÜGVA öncülüğünde düzenlenen yürüyüş sonrasında elinde Kelime-i Tevhid yazılı yeşil bayrak taşıyan İsmail Aydemir'e yumruk atan üniversite öğrencisi Ege Akersoy hakim karşısına çıktı. Akersoy, kendini koruma içgüdüsüyle yumruk attığını söyledi. Duruşma 19 Şubat'a ertelendi.

 • İstanbul'da Filistin protestosunda saldırıya uğrayan sanık hakim karşısına çıktı
  14 Şub İstanbul'da Filistin protestosunda saldırıya uğrayan sanık hakim karşısına çıktı

  İstanbul'da Filistin'de yaşananları protesto etmek için toplanan grupta yer alan ve elinde Kelime-i Tevhid bayrağı bulunan kişiye 'sen tam bir Arap sevicisisin' diyerek saldırdığı iddia edilen sanık hakim karşısına çıktı. Sanık savunmasında, 'Bunun yanlış olduğunu biliyorum, olay sebebiyle pişmanım da. Sözlü tartışma olarak başlayıp böyle bitmesi gerekirdi. Bunun bana yakışmadığının farkındayım' dedi.

 • İliç'teki Maden Faciası ve Gündemdeki Diğer Gelişmeler
  14 Şub İliç'teki Maden Faciası ve Gündemdeki Diğer Gelişmeler

  ANKA HABER AJANSI 14 ŞUBAT 2024 ÇARŞAMBA GÜNDEMİ

 • Murat Kurum, radyocularla buluştu ve İBB Radyo'yu tekrar açacaklarını söyledi
  13 Şub Murat Kurum, radyocularla buluştu ve İBB Radyo'yu tekrar açacaklarını söyledi

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, 13 Şubat Dünya Radyo Günü'nde radyocularla bir araya geldi. Kurum, radyonun önemine vurgu yaparak, İBB Radyo'yu tekrar açacaklarını ve sektör çalışanları için kolaylıklar sağlayacaklarını belirtti.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısında Tepki
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısında Tepki

  CHP'nin İstanbul ilçelerindeki belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında, adayı beğenmeyen bazı partililer İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na tepki gösterdi. İmamoğlu, tepkilere karşılık olarak demokrasi anlayışını vurguladı ve saygı çağrısında bulundu.

 • CHP'NİN İSTANBUL İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI
  13 Şub CHP'NİN İSTANBUL İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI

  9 ilçede mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmemesi protestolara neden oldu Altan ÇİMEN - Burak KESKİNCİ - Emine DERYA - Erdi DEMİR / CHP'nin İstanbul İlçe Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

 • 9 ilçede mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmemesi protestolara neden oldu
  13 Şub 9 ilçede mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmemesi protestolara neden oldu

  CHP'nin İstanbul İlçe Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısında, 9 ilçede mevcut belediye başkanlarının aday gösterilmemesi protesto edildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuşması sırasında protestolar nedeniyle sık sık kesintiye uğradı. Aday tanıtım toplantısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, İstanbul CHP İl Başkanı Özgür Çelik ve ilçe başkanları da hazır bulundu.

 • CHP İstanbul İl Başkanlığı, 31 Mart yerel seçimlerini aday tanıtım toplantısıyla başlattı
  13 Şub CHP İstanbul İl Başkanlığı, 31 Mart yerel seçimlerini aday tanıtım toplantısıyla başlattı

  CHP İstanbul İl Başkanlığı, 31 Mart yerel seçimlerine girecek 39 ilçe belediye başkan adayını tanıttı. İstanbul'un dört kadın belediye başkanı olacak ve çok sayıda genç arkadaşımız da CHP'yi temsil edecek.

 • İmamoğlu, CHP'lilerin protestosuyla karşılaştı
  13 Şub İmamoğlu, CHP'lilerin protestosuyla karşılaştı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe adaylarını tanıttığı programda CHP'liler tarafından protesto edildi ve sinirlendi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul'da 39 ilçe belediye başkan adayları Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda tanıtıldı. Avcılar ve Sarıyer başta olmak üzere 9 ilçede mevcut başkanlar aday gösterilmedi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul'da 39 ilçe belediye başkan adayını Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir programda tanıttı. Avcılar ve Sarıyer başta olmak üzere 9 ilçede mevcut başkanlar aday gösterilmedi. Aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve çok sayıda partili katıldı. Ekrem İmamoğlu'nun konuşması zaman zaman protestolar nedeniyle kesildi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul'da 39 ilçe belediye başkan adayını Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir programda tanıttı. Avcılar ve Sarıyer başta olmak üzere 9 ilçede mevcut başkanlar aday gösterilmedi. Aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve çok sayıda partili katıldı. Ekrem İmamoğlu'nun konuşması zaman zaman protestolar nedeniyle kesildi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtıldı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İstanbul'da 39 ilçe belediye başkan adayını Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen bir programda tanıttı. Avcılar ve Sarıyer başta olmak üzere 9 ilçede mevcut başkanlar aday gösterilmedi. Aday tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Suat Özçağdaş, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve çok sayıda partili katıldı. Ekrem İmamoğlu'nun konuşması zaman zaman protestolar nedeniyle kesildi.

 • CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısında Açıklandı
  13 Şub CHP İstanbul İlçe Adayları Tanıtım Toplantısında Açıklandı

  CHP İstanbul İlçe Adayları, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda alfabetik sıraya göre açıklandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik'in konuşmalarının ardından 39 ilçenin adayları tek tek sahneye çağrıldı.

 • CHP'de İstanbul ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısına Özgür Özel katılmadı
  13 Şub CHP'de İstanbul ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısına Özgür Özel katılmadı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul ilçe belediye başkan adayları tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Gergin başlayan tanıtım toplantısına CHP lideri Özgür Özel'in katılmaması dikkatlerden kaçmadı.

 • CHP'lilerin İstanbul İl Başkanlığı önündeki protestoları devam ediyor
  13 Şub CHP'lilerin İstanbul İl Başkanlığı önündeki protestoları devam ediyor

  İstanbul'da Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı önünde toplanan partililer, aday gösterilmeyen belediye başkanlarını protesto etti.

 • CHP İstanbul İl Binası Önünde Aday Protestosu
  13 Şub CHP İstanbul İl Binası Önünde Aday Protestosu

  CHP'nin İstanbul'da çıkarmayı planladığı adaylardan rahatsız olan CHP'liler, CHP İstanbul İl Binası önünde eylem yapmaya devam ediyor. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in tekrar aday gösterilmemesi nedeniyle yapılan protestoda, partililer aday gösterilmelerini talep etti.

 • Bakan Tunç'tan Ak Partili başkan adaylarına sel ve deprem uyarısı
  10 Şub Bakan Tunç'tan Ak Partili başkan adaylarına sel ve deprem uyarısı

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da Ak Partili belediye başkan adaylarının tanıtım programında yaptığı konuşmada, deprem ve sel riskine dikkat çekerek, afetlere dirençli şehirlerin oluşturulması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, merkezi idare ile uyumlu yerel yönetimlerin önemine değindi ve gerçek belediyeciliğin AK Parti döneminde başladığını belirtti. Bakan Tunç, sivil anayasa için uzlaşma temennisinde bulundu.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da deprem uyarısında bulundu
  10 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın'da deprem uyarısında bulundu

  Bartın'da AK partili belediye başkan adaylarının tanıtım programına katılan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, deprem uyarısında bulunarak, "Tüm ilçelerimizde özellikle beldelerimiz, il merkezinde bu konuda afetlere dirençli şehirlerimizi oluşturmamız lazım" dedi.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataköy Atıksu Tüneli'nin inşaatını inceledi
  10 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataköy Atıksu Tüneli'nin inşaatını inceledi

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataköy Atıksu Tüneli'nin Yeşilköy şantiyesinde incelemelerde bulundu. Proje, İstanbul'un atık sularının ileri biyolojik arıtmadan geçirilerek Marmara Denizi'ne deşarj edilmesini sağlayacak. İmamoğlu, ayrıca Kanal İstanbul projesine karşı durduklarını ve bilim ve akıl ışığında hareket edeceklerini belirtti. Projenin yatırım maliyeti ise 940 milyon TL olarak öngörülüyor.

 • Adalet Bakanı Tunç, Bartın'da aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması
  10 Şub Adalet Bakanı Tunç, Bartın'da aday tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Gerek muhtarlarımızın gerek belediye başkanlarımızın uyumlu çalışması, hükümetle uyumlu çalışması konusunu söylediğimizde maalesef bunu bazı yerlere çekmeye çalışıyorlar.

 • İBB 100. Yıl Stadı Yenilendi, İmamoğlu Açılışta Konuştu
  10 Şub İBB 100. Yıl Stadı Yenilendi, İmamoğlu Açılışta Konuştu

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Küçükçekmece'deki İBB 100. Yıl Stadı'nın açılışı törenle yapıldı. İmamoğlu, açılışta yaptığı konuşmada İstanbul'un spor şehri olduğunu vurgulayarak, sporun şehrin hayatında önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. İmamoğlu, İstanbul'un sporda hak ettiği yere henüz ulaşamadığını ifade ederek, kentte sporun gelişmesi yönünde ihmal edilen alanlar olduğunu söyledi. İmamoğlu, göreve geldiklerinde 13 ilçede İBB'ye ait bir spor tesisinin bulunmadığını ancak 4,5 yılda 7'si futbol stadı olmak üzere 19 spor tesisi kazandırdıklarını dile getirdi. Ayrıca, İmamoğlu, semt stadlarının eksiklerini tamamladıklarını, engelsiz spor parkları ve okullara spor salonları kazandırdıklarını da belirtti. İmamoğlu, sporun iyi değerlerini yaygınlaştırmanın ve yüceltmenin önemine vurgu yaparak, mertlik ve centilmenlik kültürünün sporda olduğu kadar siyasette de hakim olması gerektiğini söyledi.

 • İmamoğlu: 2019 seçimlerini kaybedenler mertçe kaybetmeyi başaramadılar
  10 Şub İmamoğlu: 2019 seçimlerini kaybedenler mertçe kaybetmeyi başaramadılar

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece 100. yıl stadının açılış töreninde yaptığı konuşmada, 2019 seçimlerini kaybedenlerin mertçe kaybetmeyi başaramadığını belirtti. İmamoğlu, İstanbul'da sporun gelişmesi yönünde ihmal edilen alanlara dikkat çekerek, İBB'nin 4,5 yılda 7 futbol stadı ve toplam 19 spor tesisi kazandırdığını söyledi. Ayrıca, sporun özünde yatan iyi değerleri yaygınlaştırmanın önemine vurgu yaptı.

 • İmamoğlu: 2019 seçimlerini kaybedenler mertçe kaybetmeyi başaramadılar
  10 Şub İmamoğlu: 2019 seçimlerini kaybedenler mertçe kaybetmeyi başaramadılar

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Küçükçekmece 100'üncü yıl stadının açılış töreninde konuşarak, 2019 seçimlerini kaybedenlerin mertçe kaybetmeyi başaramadığını söyledi. İmamoğlu, İstanbul'da sporun gelişmesi yönünde ihmal edilen alanlara dikkat çekti ve İBB'nin yaptığı spor yatırımlarını anlattı. Ayrıca, sporun özünde yatan iyi değerleri yaygınlaştırmanın önemine vurgu yaptı.

 • İmamoğlu: 'Bırakın Melen Barajı'nı Elinize Yüzünüze Bulaştırdığınız.O İşi Biz Ele Alalım ve Melen Barajı'nı Biz Yapalım'
  09 Şub İmamoğlu: "Bırakın Melen Barajı'nı Elinize Yüzünüze Bulaştırdığınız.O İşi Biz Ele Alalım ve Melen Barajı'nı Biz Yapalım"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi”nin açılışında; iktidara aylardır sürüncemede kalan Melen Barajı inşaatını anımsatarak "Bırakın Melen Barajı'nı; elinize yüzünüze bulaştırdınız. O işi biz ele alalım ve Melen Barajı'nı biz yapalım" dedi. İmamoğlu, “İstanbul'un bütün bu konularıyla, bütün bu sorunlarıyla ilgili bizim neyi, nasıl yaptığımıza bakın; bir de ellerinde devlet yetkisiyle, onların neyi, nasıl yapmadığına da bir bakın. Sadece bizden önceki dönemle ilgili değil, bugün ellerinde bulunan olanaklarla neyi, nasıl yapmadıklarına, hatta engellediklerine de bir bakın. Aradaki fark, bu kadar büyük. Bu tam bir zihniyet farkıdır. Bu bir iş tutma biçimi değil sadece, bir zihniyet farkı. Arada ne kadar büyük yetenek ve enerji farkı var; buradan bile ölçebilirsiniz: Ne kadar büyük bir ahlak ve ciddiyet farkı var, buradan görebilirsiniz" diye konuştu.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi'ni açılışını yaptı
  09 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi'ni açılışını yaptı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, İstanbul'un kuraklık tehdidi yaşayan bir şehir olduğunu ve içme suyu meselesinin çok önemli olduğunu belirtti. Proje kapsamında Ömerli Barajı'na 47 farklı noktadan günde 15 bin metreküp atık su akışına son verildiğini ve yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla tamamlandığını ifade etti. İmamoğlu, İstanbul'da içme suyu sağlayan barajların kirletilmemesi gerektiğini vurgulayarak, atık su karışımını engellemek için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi'ni açılış töreninde konuştu
  09 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi'ni açılış töreninde konuştu

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ Ömerli Havzası Çevre Projesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, İstanbul'un kuraklık tehdidi yaşayan bir şehir olduğunu ve içme suyu meselesinin çok önemli olduğunu belirtti. Proje kapsamında Ömerli Barajı'na 47 farklı noktadan günde 15 bin metreküp atık su akışına son verildiğini ve yaklaşık 500 milyon liralık yatırımla tamamlandığını ifade etti. İmamoğlu, İstanbul'da içme suyu sağlayan barajların tek bir damlasının bile kirletilmemesi gerektiğini vurgulayarak, atık su karışımını engellemek için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 • Eyüpsultan'da Haliç Hospital binasının yıkımı tamamlandı
  09 Şub Eyüpsultan'da Haliç Hospital binasının yıkımı tamamlandı

  Eyüpsultan Belediyesi, Haliç Hospital binasının yıkımını tamamlayarak yerine daha modern ve işlevsel bir proje hayata geçirecek. Yıkımın ardından moloz kaldırma çalışmalarına başlandı.

 • AKP'li Vatandaştan Ekrem İmamoğlu'na Teşekkür: 'Üsküdar Sahilindekileri Yıktığınız İçin Helal Olsun'
  08 Şub AKP'li Vatandaştan Ekrem İmamoğlu'na Teşekkür: "Üsküdar Sahilindekileri Yıktığınız İçin Helal Olsun"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Fatih Belediye Başkanı Adayı Mahir Polat ile birlikte Laleli, Kapalıçarşı, Sultanhamam, Mısır Çarşısı ve Kadınlar Pazarı’nda esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi. Sultanhamam’da bir vatandaş, İmamoğlu’na, “Ben, Üsküdar’da oturuyorum. Elinize kolunuza sağlık, o sahildekileri yıktığınız için. Helali hoş olsun, oradaki haksız rekabeti götürdüğünüz için. Ben, AK Parti’ye oy veriyorum. Ama helali hoş olsun. Tebrik ederim. Oraya izin vermediniz ya, helal olsun” dedi. İmamoğlu’nun vatandaşa yanıtı, “Sağ olun. Daha da temizleyeceğiz orayı. Çok pırlanta gibi olacak” oldu.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilme kararını değerlendirdi
  08 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilme kararını değerlendirdi

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi'nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilme kararını değerlendirdi. Kurum, Demirtaş'ın kararını sorgulayarak, pazarlık mı olduğunu, baskı veya talimat mı aldığını ifade etti. Ayrıca, ittifak yapıyorsa gizlememesi gerektiğini ve PKK üzerinden medet ummamaları gerektiğini belirtti.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilme kararını eleştirdi
  08 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilme kararını eleştirdi

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kurum, Başak Demirtaş'ın DEM Parti adaylığından geri çekilme kararını değerlendirerek, ittifak yapıyorsanız gizlemeyin ve PKK üzerinden medet ummayın dedi.

 • Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak projelerini açıkladı
  08 Şub Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak projelerini açıkladı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Haliç Kongre Merkezi'nde medya yönetmenleriyle bir araya gelerek projelerini anlattı. Kurum, İstanbul'un kaynaklarını gerçek belediyecilik hizmetleri için kullanacaklarını ve insanı özne olarak merkeze alan bir yönetim anlayışıyla hizmet edeceklerini ifade etti.

 • Kurum'dan Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilmesiyle ilgili ilk yorum: Pazarlıklar mı var bunu zamanla göreceğiz
  08 Şub Kurum'dan Başak Demirtaş'ın adaylıktan çekilmesiyle ilgili ilk yorum: Pazarlıklar mı var bunu zamanla göreceğiz

  31 Mart'taki yerel seçimler öncesinde DEM Parti'nin İstanbul adayı olacağı konuşulan Başak Demirtaş yarıştan çekilirken, Cumhur İttifakı'nın İBB adayı Murat Kurum'dan gelişmeyle ilgili ilk yorum geldi. Medya yöneticileriyle bir araya gelen Kurum, ''Karşı tarafta kaos ve kargaşa var. Başak Hanım düne kadar çok hevesliydi şimdi neden bu kararı aldı bilemiyoruz pazarlıklar mı var bunu zamanla göreceğiz'' diye konuştu.

 • Murat Kurum, Genel Yayın Yönetmenleri ile kahvaltıda buluştu
  08 Şub Murat Kurum, Genel Yayın Yönetmenleri ile kahvaltıda buluştu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, televizyon, gazete ve dijital medya genel yayın yönetmenleriyle bir araya gelerek, İstanbul'un sorunlarını ve çözüm olarak projelerini anlattı. Projelerini 10 başlık altında toplayan Kurum, İstanbul'un kaynaklarını gerçek belediyecilik hizmetleri için kullanacaklarını belirtti.

 • İBB Başkanı İmamoğlu, Afetlere Dayanıklı İstanbul İçin Projelerini Anlattı
  07 Şub İBB Başkanı İmamoğlu, Afetlere Dayanıklı İstanbul İçin Projelerini Anlattı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyenin depreme yönelik çalışmalarını anlattı. İmamoğlu, niteliksiz konut stokunun dönüşümünün önemine vurgu yaparak, yeni dönemde 50 bin konutun dönüştürülmesini hedeflediklerini belirtti.

 • İmamoğlu, 'Afetlere Karşı Dayanıklı İstanbul' projesini tanıttı
  07 Şub İmamoğlu, 'Afetlere Karşı Dayanıklı İstanbul' projesini tanıttı

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte 'Afetlere Karşı Dayanıklı İstanbul' projesini tanıttı. İstanbul'da 1.3 milyon konuta denk gelen yaklaşık 200 bin yapının 7 ve üzeri şiddetindeki depremlerde ağır hasar göreceğini veya kullanılmaz hale geleceğini hesapladıklarını belirten İmamoğlu, İstanbul'un jeoloji ve hidroloji haritalarını hazırladıklarını ve 10 projeyi kamuoyuna tanıttıklarını söyledi. İmamoğlu ayrıca, 35 bin binada hızlı tarama testi yaptıklarını ve 15 bin binanın yüksek riskli olduğunu tespit ettiklerini ifade etti. İstanbul'da 1.3 milyon konutun risk altında olduğunu vurgulayan İmamoğlu, niteliksiz konut sorununun dönüşümünün hayati bir mesele olduğunu belirtti ve 100 bin konut yapma sözü verdi.

 • İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 'Afetlere Karşı Dayanıklı İstanbul' projesini tanıttı
  07 Şub İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu 'Afetlere Karşı Dayanıklı İstanbul' projesini tanıttı

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte 'Afetlere Karşı Dayanıklı İstanbul' projesini tanıttı. İmamoğlu, İstanbul'da 1.3 milyon konuta denk gelen yaklaşık 200 bin yapının depremlerde ağır hasar göreceğini veya kullanılmaz hale geleceğini belirtti. İmamoğlu ayrıca, İstanbul'un jeoloji ve hidroloji haritalarını hazırladıklarını ve 10 projeyi kamuoyuna tanıttıklarını söyledi.

 • İstanbul'da okulların yeniden açılmasıyla sabah trafik yoğunluğu oluştu
  05 Şub İstanbul'da okulların yeniden açılmasıyla sabah trafik yoğunluğu oluştu

  İstanbul'da okulların yeniden açılmasıyla sabah trafik yoğunluğu oluştu Türkiye'de ilk ve orta öğretimlerin iki haftalık ara tatilinin sona ermesiyle İstanbul'da sabahın erken saatlerinde trafik yoğunluğu yaşandı.

 • Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Kentsel dönüşüm şehrin tarihi yapısına göre yapılmalı
  04 Şub Prof. Dr. Şükrü Ersoy: Kentsel dönüşüm şehrin tarihi yapısına göre yapılmalı

  Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy, kentsel dönüşümün şehrin tarihi yapısına göre yapılması gerektiğini belirterek, depreme dayanıklı binalar inşa etmenin önemini vurguladı. Türkiye'nin deprem ülkesi olduğunu söyleyen Ersoy, Marmara Bölgesi'nde büyük bir deprem olması durumunda milli güvenlik sorunu yaşanabileceğini ifade etti. İstanbul'da acil dönüştürülmesi gereken 300 bin bina olduğunu belirten Ersoy, kentsel dönüşümün siyaset üstü bir konu olduğunu ve tüm paydaşların işin içinde olması gerektiğini söyledi.

 • Ters şeride giren sürücüler kazaya neden oldu: Kaza anları kamerada
  02 Şub Ters şeride giren sürücüler kazaya neden oldu: Kaza anları kamerada

  Esenyurt'ta kural tanımayan sürücülerin ters yöne girme ısrarı sonucunda birçok trafik kazası meydana geldi. Son olarak bir kamyon sürücüsünün ters yönden girmeye çalışırken çarptığı motosikletli yaralandı. Vatandaşlar, önlem alınması için yetkililerden destek istedi.

 • Esenyurt'ta Ters Yönden Giriş Yapan Sürücülerin Sebep Olduğu Kazalar Artıyor
  02 Şub Esenyurt'ta Ters Yönden Giriş Yapan Sürücülerin Sebep Olduğu Kazalar Artıyor

  Esenyurt'ta kural tanımayıp ters yönden sokağa girmeye çalışan sürücüler sebebiyle geçtiğimiz haftalarda aynı yerde 15'in üstünde trafik kazası meydana geldi. Dün akşam da kamyon sürücüsü, sokağa tersten girmeye çalışırken çarptığı motosikletli yaralandı. Bir vatandaş 'Buraya bir önlem almaları için birisinin ölmesi mi gerekiyor?' diyerek tepki gösterirken yaşanan kazalar güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

 • İstanbul Tasarım Müzesi Açılışında Konuşan İmamoğlu: '5 Yıl Daha Bu Onurlu Göreve Talibiz ve Bu Görevi Yerine Getirmek İçin Hazırız'
  31 Oca İstanbul Tasarım Müzesi Açılışında Konuşan İmamoğlu: "5 Yıl Daha Bu Onurlu Göreve Talibiz ve Bu Görevi Yerine Getirmek İçin Hazırız"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Biz, sadece halkın hizmetindeyiz. Onu söyleyeyim. 5 yıl daha bu onurlu göreve, yine halkın hizmetinde ve halkın emrinde olmak üzere talibiz ve bu görevi yerine getirmek için hazırız. Altını çiziyorum, çok daha güçlü bir şekilde hazırız. Çünkü, İstanbul'un duraklama lüksü yok. İstanbul'un yalpalamaya, hiçbir lüksü yok. İstanbul'un, hele hele hiçbir şekilde ihanet edilmesine fırsat tanınacak bir ortamla karşılaşmaya tahammülü yok. İstanbul'un, konuşurken sağa-sola bakıp, ‘Acaba ne diyecek’ diye korkuyla süreç yönetenlere tahammülü, hiç ama hiç yok” dedi.

 • Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda VOKALKORD deneyini gerçekleştirdi
  31 Oca Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda VOKALKORD deneyini gerçekleştirdi

  Alper Gezeravcı'nın Uluslararası Uzay İstasyonu'nda gerçekleştirdiği bilimsel deneyler arasında yer alan VOKALKORD, yapay zeka desteğiyle seste meydana gelen frekans değişiminden rahatsızlıkların tespit edilmesini sağlıyor. VOKALKORD projesi, akciğer ve kardiyovasküler hastalıklarını önceden tespit etmeye yönelik bir mobil uygulama olarak geliştirildi. Deney sonuçları, Alper Gezeravcı'nın dönüşünden sonra kamuoyuna sunulacak.

 • Erdoğan: 'Millet Vaatlere Bakacak, Hangi Belediye Başkanı Tarafından Şehrinin Yönetilmesini İstiyorsa Tercihini Ona Göre Yapacak.
  29 Oca Erdoğan: "Millet Vaatlere Bakacak, Hangi Belediye Başkanı Tarafından Şehrinin Yönetilmesini İstiyorsa Tercihini Ona Göre Yapacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kağıthane-Gayrettepe Metrosu’nun açılış töreninde; “Millet, vaatlere bakacak. Bunları gönül ve fikir terazisinde tartacak, hangi belediye başkanı tarafından şehrinin yönetilmesini istiyorsa tamamen hür iradesiyle tercihini ona göre yapacak. Biz de her zaman olduğu gibi sandıktan çıkan iradeyi baş tacı edeceğiz” dedi.

 • Gayrettepe-Kağıthane metrosu açıldı, seyahat süresi 30 dakika oldu
  29 Oca Gayrettepe-Kağıthane metrosu açıldı, seyahat süresi 30 dakika oldu

  Gayrettepe-Kağıthane Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla hizmete açıldı. Bu hattın açılması ile Gayrettepe-İstanbul Havalimanı 30 dakika, Göktürk-Mahmutbey 38 dakika, Tekstilkent-İstanbul Havalimanı 45 dakika, Taksim-İstanbul Havalimanı 41 dakika, Taksim-Göktürk 26 dakika 4. Levent-İstanbul Havalimanı 35 dakika oldu.

 • Erdoğan İzmir'de.
  27 Oca Erdoğan İzmir'de.

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de aday tanıtım toplantısında; "Şu İzmir Körfezi'nin hâli nedir ya? Kokudan geçebiliyor muyuz? Geçemiyoruz. Bir zamanlar, Belediye Başkanı olmadan önce İstanbul'da Haliç işte böyleydi. Haliç'i bu pisliklerden hamdolsun biz kurtardık. Şu andaki zat göreve geldi, göreve geldikten sonra tekrar Haliç eski hâline dönmeye başladı. İzmir'in ilçelerinin, mahallelerinin, sokaklarının hâli ortada. Şu güzelim önce Körfez'i kokutup, sonra kimyasal madde ile o kokuyu bastırmaya çalışanların bu şehre verecekleri hiçbir şeyi yoktur" dedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir
  27 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'de artık sadece şovla, sadece yalanla, sadece algıyla belediye başkanlığı yaparak şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu: (3)
  27 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir'de AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu: (3)

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, İzmir'e hizmet eden herkesin İzmirlilikte eşit olduğunu belirterek, İzmir'e yapılan kötülükleri eleştirdi ve İzmir'in geleceği için Hamza Dağ'ı desteklediğini söyledi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı
  27 Oca Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için bugün İzmir'de partisinin ilçe başkan adaylarını tanıttı.

 • Murat Kurum, İstanbul'da çarşı esnafını ziyaret etti
  27 Oca Murat Kurum, İstanbul'da çarşı esnafını ziyaret etti

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Kağıthane ilçesinde çarşı esnafını ziyaret etti. Ziyaret sırasında İmamoğlu'nun projeleri için yaptığı eleştirisi hakkında konuşan Kurum, 'Bizi yarı zamanlı belediyecilik yapan, arada bir belediyeye uğrayan yönetimin takdir etmesini beklemiyoruz. Milletimiz doğruyu yanlışı ayırt edip 31 Mart'ta gereken cevabı verecektir. Biz vatandaşımızla el ele verip vatandaşımızın meselelerine odaklanacağız' dedi.

 • İBB Başkan adayı Murat Kurum, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
  27 Oca İBB Başkan adayı Murat Kurum, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayı Murat Kurum, "İstanbulluların gündeminde olmayan konularla ilgilenmeyeceğiz, polemiklerin içerisinde olmayacağız ve bu tutumu bu kampanya sürecinde, bundan sonra hep sergileyeceğiz.

 • Murat Kurum'un 2 buçuk saatlik konuşmasını nasıl buldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum
  26 Oca Murat Kurum'un 2 buçuk saatlik konuşmasını nasıl buldu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yorum

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, İBB adayı Murat Kurum'un dün yaptığı 2 buçuk saatlik seçim vaatleri konuşması soruldu. Programın bir kısmını izlediğini belirten Erdoğan, "Murat Bey'in İstanbul'un bütün konularına ne denli hakim olduğunu gördüm. Bundan dolayı da mutluluk duydum. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı Kurum'la yeniden İstanbul'u yaşayacağız" dedi.

 • A. Halim Kulaksız'ın İstanbul Mozaikleri Sergilendi
  25 Oca A. Halim Kulaksız'ın İstanbul Mozaikleri Sergilendi

  Türkiye'nin renkli fotoğraf sergisi açan ilk sanatçısı A. Halim Kulaksız'ın yıllar boyunca çektiği İstanbul fotoğrafları mozaikleme yöntemiyle oluşturulan görsel çalışmaları, Piramid Sanat'ta sergilendi. Sergide Haliç, Anadolu Hisarı, Sütlüce, Topkapı, Karaköy, Boğaziçi, Kız Kulesi, Sarayburnu ve Tarihi Yarımada siluetleri yer aldı. Kulaksız, mozaikleme yöntemini binlerce fotoğraftan oluşan mozaiklerle gerçekleştirdiğini belirtti.

 • AK Parti İBB Adayı Kurum, İstanbul'daki projelerini tek tek açıkladı
  25 Oca AK Parti İBB Adayı Kurum, İstanbul'daki projelerini tek tek açıkladı

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu" programında İstanbul için hazırladığı projelerini açıkladı.

 • İBB Başkan adayı Kurum, 'Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı'nda konuştu: (4)
  25 Oca İBB Başkan adayı Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı"nda konuştu: (4)

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "Sahipsiz hayvanlar İstanbullular için bir sorun olmaktan çıkacak, sorun olmayacak.

 • İBB Başkan adayı Kurum, 'Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı'nda konuştu: (3)
  25 Oca İBB Başkan adayı Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı"nda konuştu: (3)

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, 9 yeni ileri biyolojik arıtma tesisini şehre kazandıracaklarını belirterek, "Bu sayede sadece içme sularımızı değil Marmara Denizi'mizin de kaderini değiştireceğiz.

 • İBB Başkan adayı Kurum, 'Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı'nda konuştu: (2)
  25 Oca İBB Başkan adayı Kurum, "Türkiye Yüzyılı İstanbul Vizyonu Toplantısı"nda konuştu: (2)

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, "Silivri'ye metrobüs geliyor.

Advertisement