Son dakika Özgür Özel haberleri, Özgür Özel son dakika, son dakika Özgür Özel

Son Dakika Özgür Özel Haberleri

Son dakika Özgür Özel haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son özgür özel haberleri anında burada.


 • 00:59 Gazeteci Ali Ekber Ertürk için tören Gazeteci Ali Ekber Ertürk için tören

  Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu, "Dik duran, onurlu duran, haberin arkasında duran, her zaman güler yüzlü, haber peşinde koşan, değerli bir gazeteciydi.

 • Dün Dün 19:26 TBMM Genel Kurulu kapandı TBMM Genel Kurulu kapandı

  TBMM Genel Kurulu kapandıTÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, toplantı yeter sayısını bulamadığı için yarın toplanmak üzere kapandı.

 • Dün Dün 17:34 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Miçotakis'in Amerikan Senatosunda yaptığı konuşma, orada kullandığı ifadeler, CHP'nin de kabullenmeyeceği, reddedeceği ifadeler.

 • Dün Dün 14:30 Emin Çölaşan ve Saygı Öztürk, Ali Ekber Ertürk'ü Anlattı: 'Mesleğine Tutkuyla Bağlıydı. İyi Bir Adam Düzgün Bir Gazeteciydi' Emin Çölaşan ve Saygı Öztürk, Ali Ekber Ertürk'ü Anlattı: "Mesleğine Tutkuyla Bağlıydı. İyi Bir Adam Düzgün Bir Gazeteciydi"

  Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan, bugün son yolculuğuna uğurlanan gazeteci Ali Ekber Ertürk'ü, “İyi bir Atatürkçü'ydü. İyi bir adamdı, düzgün bir gazeteciydi. Bütün hasletleri, kendisinde toplamış bir arkadaşımızdı” diye anlattı. Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk ise, Ertürk'ün mesleğine tutkuyla bağlı olduğunu belirterek, "Bazen sıkıldığı zaman köyüne gitmek isterdi. Köyüne gideceği zaman izin isterdi. 'Git kardeşim, istediğin kadar kal' derdim. Birkaç gün kalırdı ama inanın oradan da haber yazmadan duramazdı, haberini köyünden gönderirdi” dedi.

 • Dün Dün 13:26 Özgür Özel açıkladı: CHP seçimden önce seçim tatbikatı yapacak Özgür Özel açıkladı: CHP seçimden önce seçim tatbikatı yapacak

  CHP'nin seçim güvenliği hazırlıklarına ilişkin konuşan Özgür Özel, "Seçimden önce bir seçim tatbikatı yapılacak" ifadelerini kullandı. Tatbikatla eksiklerini görme şansı bulacaklarını belirten Özel; kararsız seçmene yönelik de özel bir çalışma yürüteceklerinin bilgisini paylaştı.

 • Dün Dün 13:15 Gazeteci Ali Ekber Ertürk'e Veda... Gazeteci Ali Ekber Ertürk'e Veda...

  Gazeteci Ali Ekber Ertürk, 54 yaşında yaşamını yitirdi. Muhabir olarak çalıştığı Sözcü Gazetesi Ankara Bürosu'nun önünde Ertürk için tören düzenlendi. Törende konuşan Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, "Bana deseler ki gazeteye iki kişi lazım. Mutlaka o iki kişiden birisi her zaman Ali Ekber olurdu. Gazeteciliğine de insanlığına da sevgisine de yaşam sevincine de her zaman hayran kaldığım bir meslektaşımdı. Acımız sonsuz" diye konuştu. Gazeteci, yazar Emin Çölaşan, "Bundan bir süre önce mesaj atıyor Ali Ekber. Mesajında da aynen şunu söylüyor: 'Bana bir şey olursa ve gazetede tören düzenlerseler Emin Çölaşan ağabeyim başımda konuşsun'. Bunu Ali Ekber'in bir vasiyeti olarak gördüm. Ne yazık ki bu konuşmayı yapmak zorunda kaldım" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ertürk'ü, "Dik duran, onurlu duran, haberin arkasında duran, her zaman güler yüzlü, adalet peşinde koşan değerli bir gazeteciydi" sözleriyle uğurladı.

 • Dün Dün 12:37 Gazeteci Ali Ekber Ertürk için tören Gazeteci Ali Ekber Ertürk için tören

  Gazeteci Ali Ekber Ertürk için tören CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Dik duran, onurlu duran, haberin arkasında duran, her zaman güler yüzlü, haber peşinde koşan, değerli bir gazeteciydi" Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Dik duran, onurlu duran, haberin arkasında...

 • 23.05.2022 23 May 22:18 Öztrak: 'Maltepe'deki Demokrasi Meydanı, Milletimizin Saraydan ve Beşli Çetelerden Çok Daha Büyük Olduğunu Tüm Dünyaya Bir Kez Daha Gösterdi' Öztrak: "Maltepe'deki Demokrasi Meydanı, Milletimizin Saraydan ve Beşli Çetelerden Çok Daha Büyük Olduğunu Tüm Dünyaya Bir Kez Daha Gösterdi"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Milletin Sesi" sloganıyla İstanbul Maltepe'de düzenlenen mitinge ilişkin, “Maltepe’deki demokrasi meydanında umut vardı. Gülen, aydınlık yüzler vardı. Hak, hukuk ve adalet çağrıları vardı. Dostluk, kardeşlik ve özgürlük şarkıları vardı. Huzur ve bereket özlemi vardı. Haramilerin saltanatına son verme iradesi vardı. Ve o meydanda, ortak geleceğimizi beraberce inşa etme azmi ve kararlılığı vardı. Maltepe’deki demokrasi meydanı, milletimizin saraydan ve beşli çetelerden çok daha büyük olduğunu tüm dünyaya, bir kez daha gösterdi" dedi. 1923 yılından 2002 yılına kadar 57 hükümet kurulduğunu; 79 yılda 57 hükümetin 713 milyar dolar kaynak kullandığını belirten Öztrak, "Erdoğan 2002’de iş başı yaptı. Trilyonlarca dolar vergi topladı. İçeriden, dışarıdan gırtlağa kadar borçlanmışlar. Atadan, deden kalan ne varsa satmışlar, savmışlar. Kendinden önceki 57 hükümetin kullandığı kaynağın yaklaşık 4 katını harcamışlar. 2 trilyon 631 milyar doları bir güzel yiyip, bitirmişler" diye konuştu.

 • 23.05.2022 23 May 18:04 CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye'nin 13'üncü cumhurbaşkanının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da içinde olduğu 6 lider tarafından ortak şekilde belirleneceğini belirterek, "Daha önce bu 6 lider cumhurbaşkanının niteliklerini açıklamıştır.

 • 18.05.2022 18 May 21:22 Özgür Özel: İsmet İnönü'nün Sen Kılı, Tırnağı, Tırnağının Kiri Olamazsın Süleyman Soylu Özgür Özel: İsmet İnönü'nün Sen Kılı, Tırnağı, Tırnağının Kiri Olamazsın Süleyman Soylu

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İsmet İnönü’ye “darbeci” diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki göstererek, “Senin ‘reis’ dediğin dün hakaret ettiği Birleşik Arap Emir Emirlikleri’nde üç beş dolar için gidip onlara sarılırken, Suudilerin üç beş doları için her sözünü çiğnerken, İsrail’den medet umarken bizim ikinci cumhurreisimiz İsmet İnönü’nün sen kılı, tırnağı, tırnağının kiri olamazsın Süleyman Soylu” dedi.

 • 18.05.2022 18 May 17:35 Özgür Özel: 'Sarayın ve Sadat'ın, Milli Savunma Bakanlığı'nda Bakan Yardımcıları Üzerinden Zabitleri, Memurları, Atamış Olduğu Nöbetçileri Vardır' Özgür Özel: "Sarayın ve Sadat'ın, Milli Savunma Bakanlığı'nda Bakan Yardımcıları Üzerinden Zabitleri, Memurları, Atamış Olduğu Nöbetçileri Vardır"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Bartın’da; “SADAT’ın, 15 Temmuz sonrası, ‘ordunun yeniden yapılandırılmasında kritik rol oynadık’ dediği laf, boşa laf değildir. Sarayın ve SADAT’ın, Millî Savunma Bakanlığı’nda bakan yardımcıları üzerinden zabitleri, memurları, atamış olduğu nöbetçileri vardır. Ordumuzun içinde SADAT, tepesinde de tarikatlar ve cemaatlerin takipçisi olduğu, alan bölüştükleri bir yer vardır. FETÖ ile mücadele konusunda samimiyetsiz hükümet, Millî Savunma Bakanlığı’nın tepesindeki yapı noktasında da son derece tehlikeli işlere kalkışmaktadır. Ve onların SADAT’ın önünü açan tutumlarını izliyoruz, takip ediyoruz, not ediyoruz” dedi.

 • 18.05.2022 18 May 12:55 CHP'den SADAT konulu araştırma komisyonu talebi: SADAT bir paramiliter kuruluştur, ilişkileri açıklanmalıdır CHP'den SADAT konulu araştırma komisyonu talebi: SADAT bir paramiliter kuruluştur, ilişkileri açıklanmalıdır

  CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç; SADAT'ın faaliyetlerinin araştırılması ve seçim güvenliğini sağlayacak önlemlerin belirlenmesi amacıyla TBMM'de araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

 • 17.05.2022 17 May 01:16 16 Mayıs 2022 Haberleri 16 Mayıs 2022 Haberleri

  16 Mayıs 2022 Manşet Haberleri.

 • 16.05.2022 16 May 23:34 CHP, SADAT'ı Meclis gündemine taşıyor: Göreceğiz bakalım bu SADAT denilen yapıyı oylarıyla kimler kollayacak CHP, SADAT'ı Meclis gündemine taşıyor: Göreceğiz bakalım bu SADAT denilen yapıyı oylarıyla kimler kollayacak

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 13 Mayıs'ta Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye (SADAT) gitmiş ve kapıda "Seçimi gölgeleyecek, seçimin güvenliğini sarsacak herhangi bir şey olursa sorumlusu burasıdır ve saraydır" açıklaması yapmıştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, SADAT hakkında Meclis'e araştırma önergesi vereceklerini açıklayıp, "Göreceğiz bakalım bu SADAT denilen yapıyı, oylarıyla kimler kollayacak, kimler koruyacak" dedi.

 • 16.05.2022 16 May 12:07 Vatandaşlık Kazanan Rus Oligarklar TBMM Gündeminde. Özgür Özel, Oktay'a Sordu: '24 Şubat'tan Bu Yana Kaç Rus Türk Vatandaşı Oldu?' Vatandaşlık Kazanan Rus Oligarklar TBMM Gündeminde. Özgür Özel, Oktay'a Sordu: "24 Şubat'tan Bu Yana Kaç Rus Türk Vatandaşı Oldu?"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın başlamasının ardından başka ülkelerdeki yatırımları dondurulan ya da yatırımlarına el konulan Rus oligarkların bir bölümünün yatırım yapmak için Türkiye’yi tercih ettiği ve bu yolla Türk vatandaşlığına hak kazandığı iddialarını TBMM gündemine taşıdı. Özel, “Konut edinimi ya da başka yollarla Rusya – Ukrayna Savaşı’nın başladığı 24 Şubat 2022’den itibaren Türk vatandaşlığı hakkı kazanan Rusya Federasyonu vatandaşı sayısı kaçtır” diye sordu.

 • 16.05.2022 16 May 11:11 Derince Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erhan Akpınar: Bu Gerekçesiz ve Hukuka Aykırı Kararınızı Tanımıyoruz Derince Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erhan Akpınar: Bu Gerekçesiz ve Hukuka Aykırı Kararınızı Tanımıyoruz

  Şarkıcı Aynur Doğan'ın Kocaeli'nin Derince ilçesinde vereceği konser, AKP'li Derince Belediyesi tarafından iptal edildi. Derince Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erhan Akpınar, "Bu gerekçesiz ve hukuka aykırı kararınızı tanımıyoruz" dedi.

 • 13.05.2022 13 May 18:55 Soma'daki maden şehitleri törenle anıldı Soma'daki maden şehitleri törenle anıldı

  Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014'te meydana gelen maden faciasında şehit olan 301 işçi, acı olayın 8'inci yılında anıldı.

 • 13.05.2022 13 May 15:39 CHP Grup Başkanvekili Özel, Soma Madenci Şehitliği'ni ziyaret etti CHP Grup Başkanvekili Özel, Soma Madenci Şehitliği'ni ziyaret etti

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soma davasının bir kez daha görülmesini ve sorumluların cezalarını çekmesini istediklerini bildirdi.

 • 13.05.2022 13 May 15:10 SOMA'DA HAYATINI KAYBEDEN 301 MADENCİ ANILIYOR SOMA'DA HAYATINI KAYBEDEN 301 MADENCİ ANILIYOR

  CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Soma maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisini anmak için, Soma Maden Şehitliği ve Anıtı'na geldi.

 • 12.05.2022 12 May 12:02 Son dakika politika: CHP'li Özel: '(Soma) Dava bir daha görülecek ve o zaman adalet tecelli edecek' Son dakika politika: CHP'li Özel: "(Soma) Dava bir daha görülecek ve o zaman adalet tecelli edecek"

  Son dakika gelişmesine göre CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soma maden faciasına ilişkin davanın yeniden görüleceğini ve adaletin o zaman tecelli edeceğini savundu.

 • 12.05.2022 12 May 11:59 CHP'li Özel: Soma Davası Bir Daha Görülecek ve O Zaman Adalet Tecelli Edecek CHP'li Özel: Soma Davası Bir Daha Görülecek ve O Zaman Adalet Tecelli Edecek

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Soma’da 301 madencinin yaşamını yitirdiği katliamın üzerinden sekiz yıl geçtiğini belirterek, “Dava ailelerin vicdanlarını rahatlatmaktan çok uzak biçimde neticelendi. Birbirlerine günahları üzerinden bağlı olan bir çetenin talimatıyla her ne kadar üzerinde cübbe de olsa sadakati kanunlara, adalete, ahlaka değil; onu özel görevlendirenlere olanlar bu kararı verdi. Bu kararda imzası olanların da onlara talimat verenlerin de Soma’nın acısına kayıtsız kalarak bu kararı sahiplenenlerin de peşinde olacağız. Bu dava bir daha görülecek ve o zaman adalet tecelli edecek” dedi.

 • 11.05.2022 11 May 18:13 CHP'li Taşcıer'den RTÜK Başkanı Şahin'e: 'Vicdanınız Size Kalsın, Bağımsız Mahkemeler Yetkiyi Kanunla mı Emirle mi Kullandığınızı Ortaya Koyar' CHP'li Taşcıer'den RTÜK Başkanı Şahin'e: "Vicdanınız Size Kalsın, Bağımsız Mahkemeler Yetkiyi Kanunla mı Emirle mi Kullandığınızı Ortaya Koyar"

  CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer; RTÜK’ün KRT, Halk TV, Tele 1 ve Flash TV’ye verdiği para cezasını, “İktidarın Televizyon Komiseri Ebubekir Şahin, suç işliyorsun ve bu devranın dönmek üzere olduğunu unutuyorsun” açıklaması ile eleştirdi. Taşcıer, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in “Görevimizi kanunlardan aldığımız yetkiyle vicdan rahatlığıyla yapmaya devam edeceğiz” yanıtına ise “Vicdanınız size kalsın, bağımsız mahkemeler yetkiyi kanunla mı emirle mi kullandığınızı ortaya koyar” karşılığını verdi.

 • 11.05.2022 11 May 17:10 TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulu

  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "FETÖ'cülerin partnerleri, AK Parti'yi FETÖ'cü olmakla suçlayanlardır.

 • 11.05.2022 11 May 11:31 CHP'li Özel'den Bakan Bilgin'e 'Müjde' Sorusu: 'Emeklilere Yönelik 'Müjde'nin Açıklanmamış Olmasının Nedeni Nedir?' CHP'li Özel'den Bakan Bilgin'e "Müjde" Sorusu: "Emeklilere Yönelik 'Müjde'nin Açıklanmamış Olmasının Nedeni Nedir?"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in 1 Mayıs’ta açıklanacağını ifade ettiği emeklilere yönelik müjdenin aradan geçen 10 güne rağmen halen açıklanmadığına dikkati çekti. Özel, Bakan Bilgin’e, “1 Mayıs günü kamuoyuna açıklanacağını duyurduğunuz emeklilere yönelik ‘müjde’nin açıklanmamış olmasının nedeni nedir? Müjde’nin açıklanmamasında Bakanlık ile Cumhurbaşkanlığı arasındaki görüş ayrılıkları mı etkili olmuştur” diye sordu.

 • 10.05.2022 10 May 20:11 Gezi Tutuklularının Aileleri, TMMOB'daki Adalet Nöbetine Katıldı: 'Dik Duracağız, Yılmayacağız' Gezi Tutuklularının Aileleri, TMMOB'daki Adalet Nöbetine Katıldı: "Dik Duracağız, Yılmayacağız"

  Gezi Parkı davasında verilen cezaları protesto etmek için Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İstanbul Şubesi’nde tutulan “Adalet Nöbeti”, 15’inci gününde tutukluların ailelerinin katılımıyla devam etti. Can Atalay’ın babası Mustafa Atalay, “Dik duracağız, yılmayacağız, bir arada olacağız ve kazanacağız” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehircilik Proje Koordinatörü Tayfun Kahraman’ın eşi Meriç Demir Kahraman, “Biz onların mücadelesini burada hep beraber sürdüreceğiz” derken, sivil toplum kuruluşu yöneticisi Hakan Altınay’ın eşi Hande Altınay da “Onların oradan en yakın zamanda, bir sene değil, 18 sene hiç değil, yarın çıkıp evlerine gelmeleri gerekir” açıklamasını yaptı.

 • 10.05.2022 10 May 19:28 Son dakika! RTÜK'ten 'Gezi kararını' veren yargıya hakaretleri yayınlayan kanallara yaptırım Son dakika! RTÜK'ten "Gezi kararını" veren yargıya hakaretleri yayınlayan kanallara yaptırım

  Son dakika gelişmesine göre Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Gezi davası kararını açıklayan hakimler için sarf edilen "mafya" tanımlamasını yayınlayan 4 televizyona üst sınırdan idari para cezası verdi.

 • 10.05.2022 10 May 18:10 RTÜK'ten; Krt, Tele 1, Halk Tv ve Flash Tv'ye 'Gezi' Cezası RTÜK'ten; Krt, Tele 1, Halk Tv ve Flash Tv'ye "Gezi" Cezası

  RTÜK, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın Gezi Davası sonrası yaptıkları açıklamaları haberleştiren KRT, Tele 1, Halk TV ve Flash TV’ye “iktidarı küçük düşürme ve aşağılama” gerekçesiyle yüzde 3 para cezası verdi. RTÜK üyeleri İlhan Taşcı ve Onur Konuralp karara tepki gösterdi.

 • 10.05.2022 10 May 12:19 RTÜK'te Gündem, Gezi Davası Kararlarına Yönelik Eleştirileri Yayınlayan 4 Kanala Ceza Talebi... İlhan Taşcı: 'Rapor Geri Çekildi. RTÜK'te Gündem, Gezi Davası Kararlarına Yönelik Eleştirileri Yayınlayan 4 Kanala Ceza Talebi... İlhan Taşcı: "Rapor Geri Çekildi.

  RTÜK, Gezi Parkı Davası’nda mahkûmiyet kararı verilen duruşma sonrasında Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın Çağlayan Adliyesi önündeki açıklamalarını haberleştiren KRT, Halk TV, Tele 1 ve Flash TV’ye para cezası öneren uzman raporu için bugün toplanacaktı. RTÜK üyesi İlhan Taşcı, “Toplantıya saatler kala raporlar bu sabah RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in talimatıyla geri çekildi. Raporlara CHP Grup Başkanvekili Sayın Özgür Özel’in adı eklendi, ceza maddesi de daha üst sınıra çekilerek ağırlaştırıldı. Düzenlenen bu rapora göre, Gezi tutukluluklarını eleştirmek ‘suçu, suç örgütlerini ve suçluyu övme’ sayıldı” açıklamasını yaptı.

 • 09.05.2022 09 May 23:39 Özgür Özel'den Eskişehir Valiliği'nin 15 Günlük Yasak Kararına Tepki: 'Gençliğe, Sanata, Kültüre Düşmanca Yaklaşımın Yansıması' Özgür Özel'den Eskişehir Valiliği'nin 15 Günlük Yasak Kararına Tepki: "Gençliğe, Sanata, Kültüre Düşmanca Yaklaşımın Yansıması"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Eskişehir Valiliği’nin 14 gün boyunca siyasi parti faaliyetleri hariç olmak üzere her türlü etkinliği yasaklama kararıyla birlikte Anadolu Fest’in iptal edilmesine tepki gösterdi. Özel, “Eskişehir Valiliği'nin etkinliklere yönelik aldığı 15 günlük yasak kararı gençliğe, sanata, kültüre düşmanca yaklaşımın bir yansımasıdır. Eskişehir Valiliği, bu kararını gözden geçirmelidir. Festivalime dokunma” dedi.

 • 09.05.2022 09 May 15:09 Uluslararası Antalya Yörük Festivali'nde Döşemealtı Standı Büyük İlgi Gördü Uluslararası Antalya Yörük Festivali'nde Döşemealtı Standı Büyük İlgi Gördü

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali’nde Döşemealtı Belediyesi’nin Yörük çadırı büyük ilgi gördü.

 • 08.05.2022 08 May 11:23 Antalya Yörük Türkmen Festivali'nin İkinci Günü Çeşitli Etkinliklerle Geçti Antalya Yörük Türkmen Festivali'nin İkinci Günü Çeşitli Etkinliklerle Geçti

  Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Antalya Yörük Türkmen Festivali ikinci gününde de renkli etkinliklerle devam ediyor. Antalya Valisi Ersin Yazıcı, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile festival alanını gezdi.

 • 07.05.2022 07 May 18:29 CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'den Bakan Soylu'ya 'Sığınmacı' isyanı: Boş işleri bırakın, görevinizi yapın CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'den Bakan Soylu'ya "Sığınmacı" isyanı: Boş işleri bırakın, görevinizi yapın

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sığınmacılar konusu üzerinden yüklendi. Özgür Özel, "Bu boş işleri bırakın, İçişleri Bakanı olarak görevinizi yapın ve toplumda birilerinin yay gibi germeye çalıştığı bir hattı, başka yerden germeye çalışmayın. Süleyman Soylu'nun yapmaya çalıştığı iş; ahlaki değildir, vicdanı değildir, kamu göreviyle bağdaşır yaklaşım değildir." dedi.

 • 07.05.2022 07 May 16:56 CHP'Lİ ÖZEL MECLİS'TE, KİRA ARTIŞINA ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI TEKLİF EDECEĞİZ CHP'Lİ ÖZEL MECLİS'TE, KİRA ARTIŞINA ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI TEKLİF EDECEĞİZ

  CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, "Meclis açıldıktan sonra parti olarak tüm siyasi partilere artan kiralar, bu kiraların yarattığı sorunlar ve mülk sahipleri ile kiracılar arasında yaşanan sorunların tespit edilmesi ve hakkaniyetli çözüm getirilmesine yönelik önerilerin tartışılacağı...

 • 07.05.2022 07 May 15:21 CHP, kira artışlarını TBMM gündemine taşıyacak CHP, kira artışlarını TBMM gündemine taşıyacak

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kira artışlarıyla ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılması için Meclis Araştırma Komisyonu kurulmasını teklif edeceklerini söyledi.

 • 07.05.2022 07 May 12:07 Eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman hayatını kaybetti Eski CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman hayatını kaybetti

  Eski CHP İzmir Milletvekili Dr. Canan Arıtman, 72 yaşında hayatını kaybetti.

 • 06.05.2022 06 May 18:42 KUMLUCA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ BAŞLADI KUMLUCA YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ BAŞLADI

  Antalya'nın Kumluca ilçesinde düzenlenen Kumluca Yağlı Pehlivan Güreşleri dualarla başladı.

 • 06.05.2022 06 May 16:23 23. Kumluca Yağlı Güreşleri başladı 23. Kumluca Yağlı Güreşleri başladı

  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2020'de yapılamayan, 2021'de de izleyicisiz gerçekleştirilen Kumluca Yağlı Güreşleri bu yıl seyircili başladı.

 • 05.05.2022 05 May 18:38 Bir Kişinin, Hdp'li Başaran'a Yönelik 'Çivilerim Seni' Sözlerine CHP'li Özel'den Tepki: 'Kabul Edilemez' Bir Kişinin, Hdp'li Başaran'a Yönelik "Çivilerim Seni" Sözlerine CHP'li Özel'den Tepki: "Kabul Edilemez"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP Genel Merkezi önünde bugün yaşanan gerginlik sırasında bir şahsın HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'a yönelik, "Kes sesini, çivilerim seni vallahi" sözlerine tepki gösterdi. Özel, "HDP Genel Merkezi önünde yaşanan görüntüleri ve Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'a yönelik ifadeleri kabul edilemez buluyoruz" dedi.

 • 05.05.2022 05 May 15:43 CHP'li Özel: 'Tüik'in Enflasyonunu Hisseden Kimse Yok. Bu Yangının Durdurulması İçin Tek Adam Rejiminin Sona Erdirilmesi Gerekiyor' CHP'li Özel: "Tüik'in Enflasyonunu Hisseden Kimse Yok. Bu Yangının Durdurulması İçin Tek Adam Rejiminin Sona Erdirilmesi Gerekiyor"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TÜİK’in açıkladığı enflasyon oranlarına “Vatandaşlarımıza sorduğumuzda TÜİK’in enflasyonunu hisseden ve savunan kimse yok. Her ürünün fiyatının iki, üç kat arttığını söylüyorlar. Gerçek rakamlar, yangını işaret ediyor. Bu yangının durdurulması için bu tek adam rejiminin sona erdirilmesi gerekiyor” tepkisini gösterdi. Özel, “Son bir ayda emeklinin maaşına, çalışanın maaşına zam gelmedi. Acilen çağrıda bulunuyoruz ki enflasyona göre her ay asgari ücretin ve emekli maaşlarının yeniden belirlenmesi gerekmektedir” değerlendirmesini yaptı.

 • 03.05.2022 03 May 15:18 CHP'li Özel: 'İktidar, emeklinin bayram ikramiyesini bile artırmaktan aciz' CHP'li Özel: "İktidar, emeklinin bayram ikramiyesini bile artırmaktan aciz"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Emeklinin bayram ikramiyesini bile artırmaktan aciz bir siyasi iktidarın, kendi yarattığı beklentileri dahi yerine getirememesi yakın siyasi tarihimizdeki önemli hayal kırıklıklarından biri." ifadesini kullandı.

 • 03.05.2022 03 May 14:43 CHP'li Özel'den AKP'li Turan'a: 'Bu Seviyesizliğe Gerekli Cevabı Kurulacak İlk Sandıkta Milletimiz Verecektir' CHP'li Özel'den AKP'li Turan'a: "Bu Seviyesizliğe Gerekli Cevabı Kurulacak İlk Sandıkta Milletimiz Verecektir"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, muhalefete “dangalaklar” diyen AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’a tepki gösterdi. Özel, “Bir grup başkanvekilinin seçimlerin hangi iki kesim arasında geçeceğini ifade ederken, kendilerinden olmayanlar için kullandığı ‘dangalak’ ifadesi bir acizlik ve tükenmişlik göstergesidir. Seçimin Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında geçeceği ortadayken, Millet İttifakı’nın tamamına, Millet İttifakı’nın yöneticilerine ve Millet İttifakı’na oy veren seçmenlere kullanılan bu ifadeye, bu seviyesizliğe gerekli cevabı kurulacak ilk sandıkta milletimiz verecektir” açıklamasını yaptı.

 • 03.05.2022 03 May 10:54 AK Partili Çavuşoğlu, İmamoğlu ve Özel'e hakaret etti AK Partili Çavuşoğlu, İmamoğlu ve Özel'e hakaret etti

  AK Partili Hakan Çavuşoğlu, İBB Başkanı İmamoğlu'nun Trabzonspor ile ilgili yaptığı paylaşımda Eren Bülbül yerine film oyuncusunun fotoğrafını koymasına tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Şehit Eren Bülbül'ün resmini koyamıyor. Onun yerine filminde oynayan aktörün fotoğrafını koyuyor alçak." ifadelerini kullandı.

 • 03.05.2022 03 May 01:16 2 Mayıs 2022 Haberleri 2 Mayıs 2022 Haberleri

  2 Mayıs 2022 Manşet Haberleri.

 • 02.05.2022 02 May 12:16 Manisa protokolü bayramda bir araya geldi Manisa protokolü bayramda bir araya geldi

  Pandemi nedeniyle Manisa'da 2 senedir yapılmayan bayramlaşma programı Manisa Öğretmenevinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 • 01.05.2022 01 May 18:16 Özgür Özel: Toplumun Tüm Alanlarında Hissedilen Adaletsizlikleri Omuz Omuza Aşacağız Özgür Özel: Toplumun Tüm Alanlarında Hissedilen Adaletsizlikleri Omuz Omuza Aşacağız

  1 Mayıs İşçi Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi Manisa’da düzenlenen etkinlikte coşkulu bir şekilde kutlandı. Şehzadeler ilçesindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Emek, Demokrasi ve Barış Platformu tarafından düzenlenen etkinliğe CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, çeşitli siyasi partiler, sendikaların temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra işçiler katıldı.

 • 01.05.2022 01 May 18:06 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağı anketlerle belirlenecek! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağı anketlerle belirlenecek!

  Muhalefetin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda tartışmalar sürüyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in bugün yaptığı açıklamalardan sonra gözler bir kez daha Kılıçdaroğlu'na çevrildi. Fakat Kılıçdaroğlu'nun önümüzdeki haftalarda yapılacak anketleri bekleyeceği ifade edildi.

 • 01.05.2022 01 May 15:20 CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den cumhurbaşkanı adayı açıklaması: Büyük fayda sağlar CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'den cumhurbaşkanı adayı açıklaması: Büyük fayda sağlar

  CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, cumhurbaşkanlığı için gönüllerinden geçen adayın Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı. Özel, "Bu süreçte eğer Sayın Genel Başkanımız arzu ederse, anketlerin sonuçları bu seçimi kazandığımızı gösterirse ve kendisinin hassasiyet duyduğu 6'lı mutabakat masası ortak adaylıkta genel başkanımız üzerinde mutabakata varırsa bundan en çok Cumhuriyet Halk Partililer memnun olur, Türkiye de fayda görür" dedi.

 • 01.05.2022 01 May 13:59 Manisa Emek, Demokrasi ve Barış Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı Manisa Emek, Demokrasi ve Barış Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı

  Manisa Emek, Demokrasi ve Barış Platformu üyeleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü dolayısıyla 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda basın açıklaması yaptı.

 • 30.04.2022 30 Nis 22:02 AK Parti MKYK Üyesi Baybatur, 'Teşkilat İftarı'nda konuştu AK Parti MKYK Üyesi Baybatur, "Teşkilat İftarı"nda konuştu

  AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik açıklamalarına ilişkin, "Bu millet vatanını, bayrağını, devletini ve cumhurbaşkanını kimseye vermedi.

 • 30.04.2022 30 Nis 21:14 AK Parti'li Sarıeroğlu, Adana'da iftar programında konuştu AK Parti'li Sarıeroğlu, Adana'da iftar programında konuştu

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Biz inanıyoruz ki milletin iradesine tahammül edemeyenlere, millet iradesine saygı göstermeyenlere yine aziz milletimiz 2023 yılında en büyük cevabı verecek, iradesine tekrardan inşallah sahip çıkacak.

 • 30.04.2022 30 Nis 14:23 Hulusi Akar, Özgür Özel'e Açtığı Davayı Kaybetti Hulusi Akar, Özgür Özel'e Açtığı Davayı Kaybetti

  Ankara Bölge Adliye Mahkemesi, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e açtığı davada haksız olduğuna karar verdi. Mahkeme, "eleştirilere katlanma yükümlülüğü" gerekçesiyle 15 bin TL'lik tazminat kararını kaldırdı. Özel, “Bakan Akar kendisini savunamamış, sözlerimin haklılığı ve hakaret içermediği teyit edilmiştir. Bakanın, örneğin silah arkadaşlarını yalnız bıraktığı, Atatürk’e hakaret eden yazarları ziyareti, Türk askerlerinin başına çuval geçiren ABD’li komutan liyakat madalyası aldığı, darbe girişiminde görevini ihmal ettiği gibi konulardaki tüm iddialarımın arkasında olduğumu ve bu konuları tartışmanın kamunun yararına olduğunu düşündüğümü yineliyorum” dedi.

 • 29.04.2022 29 Nis 15:52 CHP'li Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açtığı tazminat davasına ilişkin açıklamada bulundu Açıklaması CHP'li Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açtığı tazminat davasına ilişkin açıklamada bulundu Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hakkında açtığı 250 bin liralık tazminat davasına konu sözlerine ilişkin "Tarih önünde mahkum olmak, son derece siyasi bir eleştiridir.

 • 29.04.2022 29 Nis 15:38 Özgür Özel'den Erdoğan'a: Sandıkta Kaybedeceğini Anladıkça Hırçınlaşmaktadır Özgür Özel'den Erdoğan'a: Sandıkta Kaybedeceğini Anladıkça Hırçınlaşmaktadır

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında açtığı tazminat davası için “Tarih önünde mahkum olmak, son derece siyasi bir eleştiridir. Tayyip Erdoğan, sandıkta kaybedeceğini anladıkça hırçınlaşmaktadır. Recep Tayyip Erdoğan’a her eleştiriyi hakaret olarak algılamaktan vazgeçmesini ve eleştiriye tahammülünü yükseltmesini tavsiye ediyorum" dedi.

 • 29.04.2022 29 Nis 13:56 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özel'e 250 bin liralık tazminat davası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özel'e 250 bin liralık tazminat davası

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı davası kararının ardından yaptığı açıklamada kendisine yönelik sözleri nedeniyle CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'e 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

 • 29.04.2022 29 Nis 13:31 Erdoğan'dan Özgür Özel'e 250 Bin TL'lik Manevi Tazminat Davası Erdoğan'dan Özgür Özel'e 250 Bin TL'lik Manevi Tazminat Davası

  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Davası’nın karar duruşmasının ardından kendisi için “Tarih önünde mahkum olacak” diyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’e 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.

 • 29.04.2022 29 Nis 13:15 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP Grup Başkanvekili Özel'e 250 bin liralık tazminat davası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP Grup Başkanvekili Özel'e 250 bin liralık tazminat davası

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çağlayan Adliyesi önünde yaptığı konuşmada kişilik haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

 • 29.04.2022 29 Nis 13:00 Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında konuştu: Avukatlarımız davaları açacaklar Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında konuştu: Avukatlarımız davaları açacaklar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan bir soru üzerine, "Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına hakaret yapılabilir mi, yapılamaz mı? Demek ki ders almamış. Aynı şeyi, avukatlarımız davaları açacaklar." dedi.

 • 29.04.2022 29 Nis 01:16 28 Nisan 2022 Haberleri 28 Nisan 2022 Haberleri

  28 Nisan 2022 Manşet Haberleri.

 • 28.04.2022 28 Nis 23:38 Destici: Cumhur İttifakı onların ittifakı gibi bir proje ittifakı değildir Destici: Cumhur İttifakı onların ittifakı gibi bir proje ittifakı değildir

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamalarına tepki göstererek "Cumhur İttifakı içine fitne ateşi yakmaya çalışıyor.

 • 28.04.2022 28 Nis 22:24 Destici: '(CHP'li Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik açıklaması) Bunları bizim kabul etmemiz mümkün değildir' Destici: "(CHP'li Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik açıklaması) Bunları bizim kabul etmemiz mümkün değildir"

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik açıklamasına ilişkin, "Bunları bizim kabul etmemiz mümkün değildir.

 • 28.04.2022 28 Nis 18:53 Erdoğan'dan Kavala Yorumu: 'Bunlar Uluslararası Hukuku da Bilmiyorlar. Artık AİHM'lik İş Kalmadı, Bitti O İş' Erdoğan'dan Kavala Yorumu: "Bunlar Uluslararası Hukuku da Bilmiyorlar. Artık AİHM'lik İş Kalmadı, Bitti O İş"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen iş insanı Osman Kavala ile ilgili olarak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) gidileceği yorumları için, “AİHM ile ilgili olan konularda, bunlar uluslararası hukuku da bilmiyorlar. Artık AİHM’lik iş kalmadı, bitti o iş. Neden bitti? Çünkü burada hüküm giydi. Hüküm giydiği için bu işin AİHM ile artık alakası yok. AİHM alacak, bakacak ama hüküm giydi diyecek. Bu işi artık masadan kaldıracak” diye konuştu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Gezi Davasında çıkan karar sonrasında kendisine yönelttiği eleştirilere tepki gösteren Erdoğan, “Adı Özgür ama soyadı çok garip olan bu zat ile ilgili de şu anda avukatlarımız davaları açıp ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na hakaret yapılabilir mi, yapılamaz mı? Bundan demek ki ders almamış, şimdi aynı şeyi avukatlarımız davaları açacak, bunlar manevi tazminat davalarıdır” yorumunu yaptı.

 • 28.04.2022 28 Nis 18:23 CHP'li Özgür Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi: Kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum CHP'li Özgür Özel Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi: Kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum

  CHP Grup Başkanvekili Özel, kendisini "Adı Özgür ama soyadı çok garip olan zat" olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap verdi. Özgür Özel, "Soy ismimiz çok garipse kendisini İsmet Özel'e havale ediyorum" ifadelerini kullandı.

 • 28.04.2022 28 Nis 17:13 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareketinden önce basın toplantısı düzenledi: (2) Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan'a hareketinden önce basın toplantısı düzenledi: (2)

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olayları davasında mahkemenin Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermesine ilişkin CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in sözleriyle ilgili, "Avukatlarımız davaları açacaklar.

 • 28.04.2022 28 Nis 16:56 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özgür Özel'e tepki: Adı Özgür ama soyadı garip olan şahıs hakkında dava açacağız Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özgür Özel'e tepki: Adı Özgür ama soyadı garip olan şahıs hakkında dava açacağız

  Suudi Arabistan'a yapacağı ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gezi Davası kararlarına tepki gösterirken "Kavala özgürdür. Tarih önünde Recep Tayyip Erdoğan mahkum olacaktır, hesap verecektir." diyen CHP'li Özgür Özel'e hakkında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Adı Özgür ama soyadı garip olan şahıs hakkında dava açacağız." ifadelerini kullandı.

 • 28.04.2022 28 Nis 16:55 Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Özgür Özel'in yargının Kavala'yla ilgili kararına ilişkin açıklamaları) Avukatlarımız davaları açacaklar, bunlar manevi... Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Özgür Özel'in yargının Kavala'yla ilgili kararına ilişkin açıklamaları) Avukatlarımız davaları açacaklar, bunlar manevi...

  Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Özgür Özel'in yargının Kavala'yla ilgili kararına ilişkin açıklamaları) Avukatlarımız davaları açacaklar, bunlar manevi tazminat davalarıdır.

 • 28.04.2022 28 Nis 16:51 Cumhurbaşkanı Erdoğan: (CHP'li Özgür Özel'in açıklamaları) 'Manevi tazminat konusunda avukatlarımız davalarını açıyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan: (CHP'li Özgür Özel'in açıklamaları) "Manevi tazminat konusunda avukatlarımız davalarını açıyorlar.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (CHP'li Özgür Özel'in açıklamaları) "Manevi tazminat konusunda avukatlarımız davalarını açıyorlar.

 • 28.04.2022 28 Nis 16:45 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türk yargısının vermiş olduğu karara herkes saygı duymak mecburiyetinde' Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türk yargısının vermiş olduğu karara herkes saygı duymak mecburiyetinde"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gezi parkı davasında verilen karara ilişkin olarak, "Türk yargısının vermiş olduğu bu karara yerlisi yabancısı herkes saygı duymak mecburiyetinde.

 • 28.04.2022 28 Nis 14:51 Mahkeme; İletişim Başkanı Altun'un, CHP'li Veli Ağbaba ve Özgür Özel Hakkında Açtığı Tazminat Davalarını Reddetti Mahkeme; İletişim Başkanı Altun'un, CHP'li Veli Ağbaba ve Özgür Özel Hakkında Açtığı Tazminat Davalarını Reddetti

  İstanbul Anadolu 17. Asliye Hukuk Mahkemesi ve Ankara 36. Asliye Hukuk Mahkemesi; Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “İstanbul Kuzguncuk’taki Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait bir araziyi kiraladığı ve üzerinde peyzaj düzenlemeleri yaptığı” yönündeki haberler üzerine yaptıkları açıklamaları gerekçe göstererek CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel hakkında açtığı tazminat davalarını reddetti.

 • 28.04.2022 28 Nis 13:06 MHP Genel Başkanı Bahçeli, gündeme ilişkin soruları yanıtladı: (2) MHP Genel Başkanı Bahçeli, gündeme ilişkin soruları yanıtladı: (2)

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ifadesine ilişkin, "Kendisi eczacıdır, ilaçları bilebilir, aspirin ne işe yarar onun farkına varır ama hukukun 'h'si yok.

 • 28.04.2022 28 Nis 12:58 Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok Bahçeli: Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 12 dakikalık grup toplantısı konuşmasının çok sert olduğunu söyleyerek, "Helalleşmeyi kavgalaşmaya çevirmenin anlamı yok. Şu an Türkiye'de helalleşme ile başlayan, kavgalaşmayla yola devam etmek istiyor.

 • 27.04.2022 27 Nis 23:06 AK Parti Sözcüsü Çelik, Mamak'ta iftarda konuştu Açıklaması AK Parti Sözcüsü Çelik, Mamak'ta iftarda konuştu Açıklaması

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine ilişkin, "Bu hadsizin söylediği sözlerin aynısını onun selefleri rahmetli Menderes'e karşı da söylemişti.

 • 27.04.2022 27 Nis 18:23 Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Osman Kavala: Ellerinde ip olsa, beni asacaklardı Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Osman Kavala: Ellerinde ip olsa, beni asacaklardı

  CHP Grup Başkanvekili Özel, Silivri Cezaevi'nde ziyaret ettiği, Gezi Davası'nda hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen Osman Kavala'nın açıklamalarını aktardı. Özel, Kavala'nın "'Elbette bekliyordum. Beni bu kadar içeride tuttuktan sonra beraat ettireceklerini beklemiyordum, ama bu kadarını da beklemiyordum' dedi ve 'bir zaman birbirlerine ip atanlar ellerinde ip olsa beni asacaklardı' dedi. Çünkü verilen ağırlaştırılmış müebbet cezası idam hükmünde" dediğini söyledi.

 • 27.04.2022 27 Nis 18:00 CHP Grup Başkanvekili Özel, Osman Kavala'yı cezaevinde ziyaret etti CHP Grup Başkanvekili Özel, Osman Kavala'yı cezaevinde ziyaret etti

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "15 Temmuz darbe girişimi ve Gezi Parkı olayları davası"nda hapis cezası alan Osman Kavala ile diğer sanıkları Silivri Ceza İnfaz Kurumu'nda ziyaret etti.

 • 27.04.2022 27 Nis 15:45 CHP'den DEVA Partisi'nin seçim kararına yorum: Kendi pozisyonlarını açıklama doğrultusunda kıymetlidir CHP'den DEVA Partisi'nin seçim kararına yorum: Kendi pozisyonlarını açıklama doğrultusunda kıymetlidir

  DEVA Partisi önümüzdeki seçimlere partisinin kendi adı ve logosuyla girme kararını aldı. Bu karar büyük yankı uyandırırken, karara ilişkin CHP'den de ilk yorum geldi. İttifakta herhangi bir sorun olmadığını ifade eden Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Kendi pozisyonlarını açıklama doğrultusunda kıymetlidir. Seçimlere doğru ilerlerken bazı belirsizliklerin ortadan kalkması açısından kıymetlidir" dedi.

 • 27.04.2022 27 Nis 00:59 AK Parti Grup Başkanvekili Turan: 'Cumhurbaşkanını tehdit milleti tehdittir' AK Parti Grup Başkanvekili Turan: "Cumhurbaşkanını tehdit milleti tehdittir"

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Biz sizin neden Kavala davasında agresif olduğunuzu biliyoruz.

 • 27.04.2022 27 Nis 00:59 Bakan Bozdağ: 'Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılaması ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur' Bakan Bozdağ: "Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılaması ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur"

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Osman Kavala'nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası almasını ABD'nin "hayal kırıklığı" olarak değerlendirmesine ilişkin, "Ne ABD'nin ne de başka bir ülkenin Türkiye'nin yargılaması ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur.

 • 27.04.2022 27 Nis 00:59 İletişim Başkanı Altun: 'Özlemini duyduğunuz vesayetçi sistem yok artık, demokrasiyi içselleştirin' İletişim Başkanı Altun: "Özlemini duyduğunuz vesayetçi sistem yok artık, demokrasiyi içselleştirin"

  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Demokratik hukuk devletinde halkın oylarıyla seçilmiş cumhurbaşkanını tehdit edemezsiniz.

 • 26.04.2022 26 Nis 22:49 DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın, gazetecilerle iftarda buluştu DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın, gazetecilerle iftarda buluştu

  AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, Ramazan ayı dolayısıyla kentte görev yapan gazetecilerle iftar programında bir araya geldi.

 • 26.04.2022 26 Nis 22:32 AK Parti Diyarbakır İl Başkan Aydın'dan Özgür Özel'e sert tepki AK Parti Diyarbakır İl Başkan Aydın'dan Özgür Özel'e sert tepki

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, CHP'li Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik söylemlerine sert tepki gösterdi.

 • 26.04.2022 26 Nis 21:39 Gezi Davası'nda Verilen Cezalar Taksim'de Protesto Edildi Gezi Davası'nda Verilen Cezalar Taksim'de Protesto Edildi

  Gezi Davası’nda verilen cezalar, Taksim Dayanışması’nın çağrısıyla Taksim’de protesto edildi. Mimarlar Odası İstanbul Şubesi Başkanı Esin Köymen, “Tek adam rejiminin ihtiyaçlarına göre karar veren mahkemelerin hukuksuz, tanıksız, kanıtsız, keyfi ve tutarsız kararlar aldığı bir rejimde, demokrasinin, kuvvetler ayrılığının ve en temel anayasal haklanın yok sayıldığı bir ülke haline geldik. Sadece Gezi Parkı’na değil, Kazdağları’ndan Cerattepe’ye, Kuzey Ormanları’ndan Salda Gölü’ne kadar yeşile, doğaya sahip çıkan gençlerin ve çevre örgütlerinin düşman görüldüğü bir ülke haline geldik” dedi.

 • 26.04.2022 26 Nis 21:08 CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL GEZİ SANIKLARINI CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL GEZİ SANIKLARINI CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gezi Davası sanıklarından Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden'i cezaevinde ziyaret etti.

 • 26.04.2022 26 Nis 20:31 Taksim'de Gezi Parkı davasında çıkan kararlar protesto edildi Taksim'de Gezi Parkı davasında çıkan kararlar protesto edildi

  Gezi Parkı davasında Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet ve yargılanan diğer kişilere ise 18 yıl hapis cezası verilmesinin ardından Taksim'deki MMOB Makina Mühendisleri Odası önünde toplanan çok sayıda vatandaş tarafından protesto gösterisi düzenlendi.

 • 26.04.2022 26 Nis 18:43 Özgür Özel: 'Dün 'Siz Darbecisiniz' Kararını Veren Hakimin Eşi 15 Temmuz Darbesini Yapan Cemaatin Bir Mensubu' Özgür Özel: "Dün 'Siz Darbecisiniz' Kararını Veren Hakimin Eşi 15 Temmuz Darbesini Yapan Cemaatin Bir Mensubu"

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, mahkûmiyet kararıyla sonuçlanan Gezi Davası’na ilişkin, “Dün mahkemede AKP’den aday adayı olduğu söylenen hakimin durumu kesinleşti. Kendisi, 3 yıl öncesine kadar AK Parti üyesi bir avukattı, AK Parti teşkilatından yargı teşkilatına devşirildi. Peki bu kişinin eşi? Samsun Bafra’da hemşireydi. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nden sonra hakimin eşi tutuklandı, 3 ay süreyle hapishanede yattı. Beraat etmedi, suçunu kabul etti. Fethullahçı örgütlenmeden olduğunu kabul etti ve Samsun Bafra’da 160 kişinin ismini vererek itirafçı oldu. İtirafçı olduğu için şartlı olarak da tahliye oldu. Dün ‘siz darbecisiniz’ kararını veren hakimin evli olduğu eşi, 15 Temmuz darbesini yapan cemaatin bir mensubu; bunu kabul ediyor, itirafçı oluyor, 160 tane de isim veriyor” dedi.

 • 26.04.2022 26 Nis 17:55 AK Parti'li Subaşı: 'Uydurma soykırım safsatası, her yıl temcit pilavı gibi ısıtılıyor' AK Parti'li Subaşı: "Uydurma soykırım safsatası, her yıl temcit pilavı gibi ısıtılıyor"

  AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı, 1915 olaylarına ilişkin "Uydurma bir soykırım safsatası her yıl temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp dünya kamuoyuna servis ediliyor.

Advertisement