ABD'ye ait askeri uçak, Japonya'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü - Son Dakika
Dünya

ABD'ye ait askeri uçak, Japonya'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü

ABD\'ye ait askeri uçak, Japonya\'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü

8 kişinin bulunduğu ABD'ye ait askeri uçak, Japonya'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü.

29.11.2023 09:47  Güncelleme: 10:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Jiji Haber Ajansı ve diğer Japon medyasının Japonya Sahil Güvenliği'ne dayandırdığı haberine göre, ABD'ye ait Osprey askeri uçağı Japonya'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü. Uçağın içinde 8 kişi olduğu bildiriliyor.

MOTORUNDAN ATEŞ ÇIKTI

Sahil güvenlik sözcüsü, gemidekilerin güvenliği de dahil olmak üzere olayla ilgili daha fazla ayrıntıya sahip olmadıklarını açıkladı. Japon yayın kuruluşu MBC'nin bildirdiğine göre, kaza yerel saatle 14.47 civarında meydana geldi ve yerel sakinler, uçağın denize düştüğü sırada sol motorundan ateş çıktığını bildirdi. Japonya'daki ABD güçlerinin sözcüsü konuyla ilgili bir yorumda bulunmadı.

Son Dakika Dünya ABD'ye ait askeri uçak, Japonya'nın Yakuşima Adası yakınlarında okyanusa düştü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Gazze'de ateşkes ne zaman? Bakan Fidan yanıtladı
  14:32 Gazze'de ateşkes ne zaman? Bakan Fidan yanıtladı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nda Gazze'deki durum ve beklenen ateşkes hakkında konuştu. Diplomasinin tüm imkanlarının kullanıldığını belirten Fidan, Ramazan'dan önce Gazze'de ateşkese ulaşılması için ciddi bir çaba olduğunu ifade etti.

 • Berlin'de RAF Soruşturması: Baskınlar Düzenlendi
  14:21 Berlin'de RAF Soruşturması: Baskınlar Düzenlendi

  Almanya'nın başkenti Berlin'de, eski RAF üyesi Daniela Klette'nin yakalanmasının ardından, soruşturma kapsamında bazı meskenlere baskınlar düzenlendi. Operasyonda gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı. RAF, 1970 ila 1990'lı yıllarda işlenen 33 cinayetten sorumlu tutuluyor.

 • İsrail, Gazze Şeridi'nde insani yardım aracını hedef aldı: 9 ölü
  14:19 İsrail, Gazze Şeridi'nde insani yardım aracını hedef aldı: 9 ölü

  İsrail ordusu, aylardır abluka altında olan Gazze Şeridi'nde insani yardım aracını hedef alarak 9 kişinin ölümüne ve onlarca kişinin yaralanmasına neden oldu. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında binlerce Filistinli hayatını kaybetti.

 • Motosikletle dünyayı gezen çifte Hindistan'da korkunç saldırı! 7 sapık kadına tecavüz etti
  13:45 Motosikletle dünyayı gezen çifte Hindistan'da korkunç saldırı! 7 sapık kadına tecavüz etti

  İspanya'nın turistik kenti Barcelona'da yaşayan ve 5 yıl önce motosikletlerine atlayarak dünyayı gezmeye karar veren Vincente ve Fernanda çifti Hindistan'da korkunç bir saldırıya uğradı. Şüphelilerin boğazlarına bıçak dayadığını belirten Fernanda "Kimsenin başına gelmesini istemediğim bir olay yaşandı. 7 erkek bana tecavüz etti. Bizi dövdüler ve bizi gasp ettiler. Çok bir şey almadılar çünkü gerçekte istedikleri bana tecavüz etmekti" dedi.

 • Metin Külünk: Geri Kabul Anlaşması iptal edilmeli, Türkiye Avrupa'nın göçmen parkı değildir
  13:15 Metin Külünk: Geri Kabul Anlaşması iptal edilmeli, Türkiye Avrupa'nın göçmen parkı değildir

  AK Partili Metin Külünk, Avrupa Birliği ile imzalanan Geri Kabul Anlaşması'nın iptal edilmesi çağrısında bulundu. Külünk, "Türkiye Avrupa'nın göçmen parkı değildir. Anadolu'da bütün eski devletler göç dalgası ile çökmüştür unutmayın" dedi. Külünk'ün çağrısına destek veren Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ "Sayın Metin Külünk ile siyasi duruşlarımız hep farklı oldu. Ancak vatanımız olmaz ise siyasi görüşümüzün anlamı olmaz" ifadelerini kullandı.


Advertisement