ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kuveytli mevkidaşıyla İsrail ve Hamas arasındaki insani ara hakkında konuştu - Son Dakika
Dünya

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kuveytli mevkidaşıyla İsrail ve Hamas arasındaki insani ara hakkında konuştu

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kuveytli mevkidaşıyla İsrail ve Hamas arasındaki insani ara hakkında konuştu

ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken, Kuveytli mevkidaşı Şeyh Salem Abdullah Al-Jaber Al-Sabah ile İsrail ve Hamas arasında uygulanan 'insani ara' üzerine konuştu. Blinken, rehinelerin serbest bırakılması ve Gazze'deki insanlara insani yardım ulaştırılmasının artmasına olanak sağlayan duraklama hakkında fikir alışverişinde bulundu. Ayrıca Blinken, sürdürülebilir, müreffeh bir Filistin devletinin kurulması için Kuveyt ve bölgesel ortaklarıyla birlikte çalışma taahhüdünü yineledi.

30.11.2023 00:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'ın, Kuveytli mevkidaşı Şeyh Salem Abdullah Al-Jaber Al-Sabah ile İsrail ve Hamas arasında uygulanan "insani ara" üzerine konuştuğu bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller tarafından yapılan yazılı açıklamada, Blinken ve Al-Salah'ın telefonda, "rehinelerin serbest bırakılmasına ve Gazze'deki insanlara insani yardım ulaştırılmasının artmasına olanak sağlayan duraklama" hakkında fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi.

Blinken'ın Kuveyt Dışişleri Bakanına, "sürdürülebilir, müreffeh bir Filistin devletinin kurulması için" Kuveyt ve bölgesel ortaklarıyla birlikte çalışma taahhüdünü yinelediği bilgisine yer verildi.

Görüşmede ABD tarafının, "Kuveyt ile arasındaki dostluğu ve stratejik ortaklığı" yeniden teyit ettiği kaydedildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kuveytli mevkidaşıyla İsrail ve Hamas arasındaki insani ara hakkında konuştu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  • İran, İsrail'e
    08:22 İran, İsrail'e "Gerçek Vaat" operasyonu! 300'e yakın füze ve İHA ile saldırdılar

    İsrail'in Suriye'de İran Konsolosluğu'nu vurmasının ardından Tahran'dan beklenen misilleme geldi. "Gerçek Vaat" adını verdiği operasyonu başlatan İran, İsrail'e 300'e yakın füze ve insansız hava aracıyla saldırdı. İsrail güvenlik kaynakları balistik füze ve İHA'ların yüzde 99'unun engellendiğini duyururken saldırılarda bir kız çocuğunun yaralandığı ve bir askeri tesiste hasar meydana geldiği aktarıldı. İran'ın BM yetkilisi "Saldırının sonuçlandığı varsayılabilir" açıklamasında bulundu.

  • Biden'dan Netanyahu'ya çok sert İran uyarısı: Karşı saldırı durumunda biz yokuz
    07:44 Biden'dan Netanyahu'ya çok sert İran uyarısı: Karşı saldırı durumunda biz yokuz

    İran, İsrail'e 100'ü balistik füze olmak üzere 290 füze ve insansız hava aracıyla saldırırken ABD Başkanı Biden'ın kapalı kapılar ardında Binyamin Netanyahu'yu uyardığı ortaya çıktı. Olayların büyümesini istemeyen Biden'ın karşı saldırı yapma konusunda uyardığı Netanyahu'ya "Bir zafer kazandın. Bu zaferi al" dediği ve İsrail'in İran'a olası bir karşı saldırısında ABD'nin yer almayacağını söylediği öğrenildi.


Advertisement