Araştırmacılara Göre Dünya Üstündeki Yaşamı Uzaylılar Geliştirdi - Son Dakika

Araştırmacılara Göre Dünya Üstündeki Yaşamı Uzaylılar Geliştirdi

30.03.2017 10:42

Bilim insanları, genetik kodlarda 10 trilyonda bir meydana gelen rastlantıların aslında rastgele olmadığını ve evrenin başka yerlerinden gelen akıllı varlıklar tarafından oluşturulduğunu öne sürdü.

Dünyamızda uzaylılar ve uzaylı yaşamı hakkında birçok farklı düşünceler bulunmakta. Ancak en ilginci ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Şimdiye kadar Mısır piramitleri başta olmak üzere birçok yapıyı uzaylıların yaptığına dair yapılan tezlere en ilginç eklemeye göre uzaylılar dünya üzerindeki yaşamı oluşturan varlıklar olabileceği ve yaşamın sırrının '37' sayısının içinde gizli olduğu belirtildi.

10 TRİLYONDA BİR ORTAYA ÇIKIYOR

İlgili çalışmada, uzmanlar on örnekten dokuz örneği biçimlendirdiler ve genetik kodda rastgele birkaç kez aynı değerin ortaya çıkma olasılığının 10 trilyonda bir gibi şaşırtıcı bir olasılığa sahip olduğunu düşünüyorlar.

UZMANLAR 'RASTGELE' OLMADIĞINI İDDİA EDİYOR

Uzmanlar New Scientists ile yaptığı röportajda "Kodun rastgele olmayan bir yapıya sahip olduğu belli oldu" ifadelerini kullandılar. "Alışılmışın dışındaki" bilimsel teoriye göre, yaşamın kökeni "37 sayısı" etrafında dönebilir. Söz konusu teori, genetik kodumuzun evrenin başka yerlerinden gelen akıllı varlıklar tarafından oluşturulduğunu ve hatta bir imza bıraktıklarını ileri sürer.

"AKILLICA KODLANMIŞ SİNYAL" BULUNDU

Dünya üzerindeki hayatın başkası tarafından yaratılmış olduğu fikri yeni bir şey değil. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca neden var olduğumuzu ve yalnız olup olmadığımızı merak etti. Bununla birlikte, bir grup bilim insanı, aradığımız yanıtları yeryüzündeki yaşamın dünya dışı zekanın bir sonucu olduğunu kanıtlayan eski bir kodla bulduklarına inanıyorlar. Kazakistan, Almatı'daki Fesenkov Astrofizik Enstitüsünden araştırmacı Maxim Makukov, genetik materyalinde kodlanan bir "akıllıca kodlanmış sinyal" bulduğuna inanıyor.

BİLİM DÜNYASI TARTIŞIYOR

Bu teori meslektaşları tarafından kabul edilmekten çok uzak olsa da, akıl hocası matematikçi Vladimir ShCherbak, genetik kodumuza gömülmüş bir mesajın ya da bir imzanın olduğuna dair kesin kanıtlar ortaya koymuş olabileceğine inanıyor. Makukov ve ShCherbak tarafından önerilen teori, Panspermia (yaşamın başka gezegenlerden gelmesi) ilkesine dayanıyor. Teoriye göre bir mikro organizma okyanusla buluşabilir ve yeni türlerin doğmasına sebep olabilir.

"DÜNYAYA UZAYLILAR GÖNDERDİ"

Bununla birlikte, Kazakistan'daki bilim insanları, bu teori daha da geliştirdi ve Dünya üzerindeki yaşam "Yönlendirilmiş Durumda" olarak nitelendirdi. Bu, Dünya üzerindeki yaşamın birisi veya başka bir şey tarafından bilinçli olarak geliştirildiği anlamına geliyor. İlginçtir ki Makukov ve ShCherbak böyle 'tartışmalı bir teori' öneren nadir bilim insanlarından değiller. 1953'te DNA molekülünün yapısının keşfedilmesi için çalışma yürüten İngiliz araştırmacı Francis Crick'e göre, "Organizmalar başka bir gezegende akıllı varlıklar tarafından kasıtlı olarak dünyaya gönderildi. Yaşamın bu şekilde dünyaya ulaşmasının mümkün olduğunu, ancak şu anda bilimsel kanıtların olasılık hakkında kesin bir şey söylemek için yetersiz olduğu sonucuna varıyoruz" açıklamasında bulunmuştu.

(Kaynak: WebTekno/ Barış Terun)

YORUMLAR
500
Özbekistan, Uluslararası Türk Akademisine gözlemci üye oldu Özbekistan, Uluslararası Türk Akademisine gözlemci üye oldu Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan ortak ders kitaplarını onayladı Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan ortak ders kitaplarını onayladı Son dakika gündem: Kamu Başdenetçisi Malkoç, Ombudsmanlık tecrübesini paylaşmak için Kazakistan'da Son dakika gündem: Kamu Başdenetçisi Malkoç, Ombudsmanlık tecrübesini paylaşmak için Kazakistan'da

Son Dakika Dünya Araştırmacılara Göre Dünya Üstündeki Yaşamı Uzaylılar Geliştirdi - Son Dakika


Advertisement