Avrupa Konseyi'nden Suriyeli çocuk doktoru Amani Ballour'a 'cesaret ödülü' - Son Dakika

Avrupa Konseyi'nden Suriyeli çocuk doktoru Amani Ballour'a 'cesaret ödülü'

15.01.2020 21:57
Avrupa Konseyi'nden Suriyeli çocuk doktoru Amani Ballour'a 'cesaret ödülü'

Avrupa Konseyi, şu anda Türkiye’de göçmen olarak bulunan Suriyeli çocuk doktoru Amani Ballour’a, ülkesinde savaş bölgesi Doğu Guta’da 2012 ila 2018 yılları arasında yeraltında kurduğu hastanedeki çalışmalarından dolayı “Raoul Wallenberg Ödülü verecek.

Avrupa Konseyi, şu anda Türkiye'de göçmen olarak bulunan Suriyeli çocuk doktoru Amani Ballour'a, ülkesinde savaş bölgesi Doğu Guta'da 2012 ila 2018 yılları arasında yeraltında kurduğu hastanedeki çalışmalarından dolayı "Raoul Wallenberg Ödülü" verecek.

Avrupa Konseyi'nden yapılan yazılı açıklamada, Suriyeli doktorun, "cesur ve korkusuz" bir şekilde yüzlerce hastayı zor koşullarda kurduğu hastanede tedavi ettiği bildirildi.

YORUMLAR
500
Yılbaşından bu yana 69 bin 692 kaçak göçmen sınır dışı edildi Yılbaşından bu yana 69 bin 692 kaçak göçmen sınır dışı edildi
Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Avrupa Konseyi'nden Suriyeli çocuk doktoru Amani Ballour'a 'cesaret ödülü' - Son Dakika

Bu haber Euronews.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Euronews.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Euronews.com kurumudur.

Advertisement