Son dakika Avrupa Konseyi haberleri, Avrupa Konseyi son dakika, son dakika Avrupa Konseyi

Son Dakika Avrupa Konseyi Haberleri

 • Bölgesel Mekanizmaların Rolü: Dijital Dünyada İşbirliği ve Sahiplenme
  17:49 Bölgesel Mekanizmaların Rolü: Dijital Dünyada İşbirliği ve Sahiplenme

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde, bölgesel mekanizmaların dijital dünyada işbirliği ve sahiplenme konuları ele alındı. Panelde, ICGLR, ACD, RACVIAC ve Avrupa Konseyi temsilcileri bölgesel kalkınma, barış ve çatışma önleme konularında görüşlerini paylaştılar.

 • Çiğli Belediyesi Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Kenti Unvanını 5. Kez Kazandı
  13:24 Çiğli Belediyesi Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Kenti Unvanını 5. Kez Kazandı

  Çiğli Belediyesi, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongre Bürosu'nun düzenlediği toplantının ardından üst üste 5'inci kez 'Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Partner Kenti' unvanını kazandı. Belediye, hayata geçirdiği hizmet, projeler ve demokrasiye sağladığı katkılarla ödülün sahibi oldu.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda İslam karşıtlığı ele alındı
  01 Mar Antalya Diplomasi Forumu'nda İslam karşıtlığı ele alındı

  Antalya Diplomasi Forumu kapsamında düzenlenen "Artan Irkçılık, Yabancı Düşmanlığı ve İslam Karşıtlığı" başlıklı panelde dünya genelinde yükselen İslam karşıtlığı ve bu sorunun çözümüne yönelik atılması gereken adımlar ele alındı.

 • İstanbul Sinema Müzesi, Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi
  01 Mar İstanbul Sinema Müzesi, Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi

  İstanbul Sinema Müzesi, 200 yıla yaklaşan barok mimarisiyle dikkati çeken ve dünyanın en iyi sinema müzeleri arasında yer alan bir aday olarak Avrupa Yılın Müzesi Ödülleri'ne aday gösterildi. Müze, yenilikçi süreçleri teşvik etmek amacıyla verilen bu ödülle uluslararası alanda daha da tanınacak.

 • Adalet Bakanlığı: Uzlaşma dosyalarının sayısı 1 milyon 620 bine ulaştı
  29 Şub Adalet Bakanlığı: Uzlaşma dosyalarının sayısı 1 milyon 620 bine ulaştı

  Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Ali Öztürkmen, Türkiye'de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlenen seminerde, yaklaşık 1 milyon 620 bin dosyanın uzlaşmayla sonuçlandığını belirtti. Öztürkmen, uzlaştırmanın kalitesinin artırılması ve etkinliğinin yaygınlaştırılması için hedeflerin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Adalet Bakanlığı: 1 Milyon 620 Bin Dava Dosyası Uzlaşmayla Sonuçlandı
  29 Şub Adalet Bakanlığı: 1 Milyon 620 Bin Dava Dosyası Uzlaşmayla Sonuçlandı

  Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürü Ali Öztürkmen, son dönemde yaklaşık 1 milyon 620 bin dava dosyasının 'uzlaşma' ile olumlu sonuçlandığını söyledi. Türkiye'de Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yollarının Geliştirilmesi Projesi kapsamında Trabzon'da düzenlenen seminerde, uzlaştırma mekanizmasının uygulanması ve işbirliği yollarının değerlendirilmesi ele alındı.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Fransa ve AB'ye tepki gösterdi
  28 Şub Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Fransa ve AB'ye tepki gösterdi

  Azerbaycan aleyhi tutum sergileyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Marcon ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell'e tepki gösteren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Azerbaycan kendi topraklarını ve egemenliğini sağlamak...

 • Kosova'nın Ankara Büyükelçiliği Bağımsızlık Kutlaması Düzenledi
  26 Şub Kosova'nın Ankara Büyükelçiliği Bağımsızlık Kutlaması Düzenledi

  Kosova'nın Ankara Büyükelçiliği, bağımsızlığın 16. yıl dönümünü kutlamak için Ankara'da resepsiyon düzenledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak gibi üst düzey yetkililerin katıldığı etkinlikte, Türkiye ve Kosova arasındaki dostluk ve işbirliği vurgulandı.

 • Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Kira davalarında arabulucuya başvuru sayısı 129 bin 259
  26 Şub Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Kira davalarında arabulucuya başvuru sayısı 129 bin 259

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Hakimlere Yönelik Arabuluculuk ve Tahkim Bilgilendirme Semineri'ne katılarak kira davalarında arabulucuya başvuru sayısının 129 bin 259 olduğunu ve bu başvurulardan 69 bin 239'unun anlaşma ile sonuçlandığını açıkladı. Tunç, arabuluculuk ve tahkim yöntemlerinin uyuşmazlıkların çözümünde etkili, hızlı ve kolay bir yöntem olduğunu belirtti ve bu yöntemlerin Türkiye'de de yaygınlaşmaya devam ettiğini vurguladı.

 • Polonya'ya Avrupa Birliği'nden 137 Milyar Euro Yardım
  24 Şub Polonya'ya Avrupa Birliği'nden 137 Milyar Euro Yardım

  Avrupa Birliği, Polonya'ya 2027 yılına kadar toplam 137 milyar euro yardım, kredi ve fon aktarımı yapacak. Polonya, tarihinin en büyük fon aktarımına kavuşacak. Yardımın sebebi, yeni hükümetin hukuk devletine ve temel haklara zarar veren uygulamaları ortadan kaldırması. Macaristan ise hala mali yardımların kesildiği durumda.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Gafarova ile görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Gafarova ile görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile Asya Parlamenter Asamblesi 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla bulunduğu Azerbaycan'da bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-Azerbaycan ikili ilişkileri, parlamentolar arası ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı. Kurtulmuş, Azerbaycan'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yüksek katılım oranı ve İlham Aliyev'in yeniden seçilmesinin önemini vurguladı. Ayrıca, Türkiye-Azerbaycan kardeşliğini ileriye götürme vurgusu yapıldı ve Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nde Azerbaycan heyetinin yetki belgelerinin onaylanmaması üzüntüyle karşılandı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile Görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile Görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi. Türkiye-Azerbaycan arasındaki ikili ve parlamentolar arası ilişkilerin ele alındığı görüşmede, APA Dönem Başkanlığı'nın TBMM'den Azerbaycan Milli Meclisi'ne devredilmesi dolayısıyla güzel bir tören düzenlendiğini belirten Kurtulmuş, ev sahipliği için Gafarova'ya teşekkür etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile Görüştü
  22 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile Görüştü

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 14'üncü Genel Kurulu dolayısıyla Azerbaycan'da bulunan Azerbaycan Milli Meclisi Başkanı Sahibe Gafarova ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-Azerbaycan arasındaki ikili ve parlamentolar arası ilişkiler, bölgesel ve küresel meseleler ele alındı. Ayrıca, AKPM'de Azerbaycan heyetinin yetki belgelerinin onaylanmamasının kabul edilemez olduğu vurgulandı.

 • Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti
  21 Şub Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevi değişti

  Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği görevini Birleşmiş Milletlerde (BM) Daimi Temsilcilik pozisyonunda bulunan Büyükelçi Sedat Önal, Önal'dan boşalacak görevi de Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız üstlenecek. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yeni görevleri telefonla tebliğ etti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  21 Şub Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • Erdoğan ve Aliyev, Azerbaycan-Ermenistan arasında kalıcı barış anlaşmasının önemini vurguladı
  19 Şub Erdoğan ve Aliyev, Azerbaycan-Ermenistan arasında kalıcı barış anlaşmasının önemini vurguladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan-Ermenistan arasında kalıcı barış anlaşmasının bölge ve dünya için yeni bir umut kaynağı olacağını belirtti. İki lider, Türkiye-Azerbaycan ilişkilerini, bölgesel ve uluslararası konuları ele aldıkları ortak açıklamada, Ermenistan'ın stratejik bir perspektifle süreci değerlendirmesi gerektiğini ve üçüncü tarafların yapıcı katkıda bulunmasını istedi.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karabağ'da işgalin sona ermesiyle kalıcı barış için tarihi bir fırsat penceresi açıldı
  19 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Karabağ'da işgalin sona ermesiyle kalıcı barış için tarihi bir fırsat penceresi açıldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Azerbaycan ile birlikte omuz omuza hareket ediyoruz.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycan'a desteğimizi sürdüreceğiz
  19 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan: Azerbaycan'a desteğimizi sürdüreceğiz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) toplantılarına Azerbaycan heyetinin katılımının engellenmesine ilişkin, 'Kararı geçersiz kılana kadar Azerbaycan'a desteğimizi, girişimlerimizi sürdüreceğiz.' dedi. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa ve heyetler arası görüşmesinin ardından ortak basın toplantısında konuştu.

 • Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ Genel Müdürlüğü'nde İşçilere Yüzde 65 Zam
  19 Şub Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ Genel Müdürlüğü'nde İşçilere Yüzde 65 Zam

  Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) ile ESKİ Genel Müdürlüğü'nde çalışan kadrolu ve şirket işçilerine ek yüzde 65 zam içeren toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı.

 • Akhisar Belediyesi Roman Vatandaşlara Eğitim ve İş Bulma Projeleri Hayata Geçiriyor
  19 Şub Akhisar Belediyesi Roman Vatandaşlara Eğitim ve İş Bulma Projeleri Hayata Geçiriyor

  Akhisar Belediyesi, Roman vatandaşların eğitim ve iş bulma konularında yaşadıkları sorunlara yönelik çözüm üretmek amacıyla iki önemli projeyi hayata geçiriyor. Bu kapsamda, 'Çocuk ve Kadın Evi' ile 'Meslek Edinmeyi Destekleme Kursu' projeleri, Avrupa Konseyi'nden 15 bin euroluk hibe kazandı.

 • Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği Başkanı: Çocuğa istismar ve şiddet suçu davalarında cezasızlık asla olmamalı
  18 Şub Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği Başkanı: Çocuğa istismar ve şiddet suçu davalarında cezasızlık asla olmamalı

  Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Kasım Karataş, çocuk istismarına karşı bütüncül bir yaklaşımla mücadele edilmesi gerektiğini ve çocuğa istismar ve şiddet suçu davalarında cezasızlık olmaması gerektiğini belirtti. Karataş, çocuk istismarına karşı farkındalığın artırılması, doğru mesajların verilmesi ve kampanyalar yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin çocukların cinsel sömürü ve istismardan korunması için yasal düzenlemeler yapmakla yükümlü olduğunu hatırlattı. Çocuk İzleme Merkezlerinin geliştirilmesi gerektiğini de söyleyen Karataş, sadece ifade almanın değil, tıbbi ve psiko-sosyal bir korumanın da sağlanması gerektiğini belirtti.

 • NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Ukrayna'ya daha fazla silah tedariki çağrısı
  16 Şub NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den Ukrayna'ya daha fazla silah tedariki çağrısı

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna'ya kalıcı bir barış sağlanabilmesi için NATO müttefiklerini daha fazla silah tedarik etmeye çağırdı. Stoltenberg, Avrupa Konseyi'nin Ukrayna'ya 50 milyar euroluk yeni yardım paketini onaylamasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, ABD'nin de aynı şekilde hareket etmesini beklediğini ifade etti. Stoltenberg ayrıca, Putin'in istediklerini savaş alanında elde edemeyeceğini anlaması gerektiğini ve Ukrayna'ya silah tedarikine devam etmeleri gerektiğini söyledi.

 • Dışişleri Bakanlığı, AKPM'nin Azerbaycan Ulusal Heyeti'nin yetki belgelerini onaylamamasına tepki gösterdi
  16 Şub Dışişleri Bakanlığı, AKPM'nin Azerbaycan Ulusal Heyeti'nin yetki belgelerini onaylamamasına tepki gösterdi

  Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi'nin Azerbaycan Ulusal Heyeti'nin yetki belgelerini onaylamamasına tepki gösterdi. Bakanlık, kararın demokratik değerlerle bağdaşmadığını ve temsil hakkına aykırı olduğunu belirtti. Ayrıca, bu adımın bölgede barış ve istikrarın sağlanmasına hizmet etmeyeceği vurgulandı. Türkiye, AKPM'yi hatasını düzeltmeye ve Güney Kafkasya'daki barış çabalarına odaklanmaya çağırdı.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, İYİ Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, İYİ Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda İYİ Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti. AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, İYİ Parti Grup Başkanı Koray Aydın, Edirne Milletvekili Mehmet Akalın ve Uluslararası İlişkiler Başkanı Naci Cinisli ile görüştü. Görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, MHP TBMM Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, MHP TBMM Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda MHP TBMM Grubu'nu ziyaret etti. AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ile görüştü. Görüşme, görüntü ve fotoğraf alınmasının ardından basına kapalı gerçekleştirildi.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, DEM Parti Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, DEM Parti Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda DEM Parti Grubu'nu ziyaret etti. AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, DEM Parti Grup Başkanvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit ve DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk Özen ile görüştü. Görüşme, görüntü ve fotoğraf alınmasının ardından basına kapalı gerçekleştirildi.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, CHP Meclis Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, CHP Meclis Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda CHP Meclis Grubu'nu ziyaret etti. Fassino, CHP'nin Kapalı Maraş bölgesi konusundaki görüşlerini dinlemek istediğini vurguladı.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda AK Parti Meclis Grubu'nu ziyaret etti. AKPM Siyasi İşler ve Demokrasi Komitesi Raportörü Piero Fassino ve Komisyon Sekreteri Pavel Chevtchenko, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve KKTC Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile görüştü. Görüşme öncesinde konuşan Akbaşoğlu, Fassino'nun Kapalı Maraş bölgesi konusunda AKPM raportörü görevinde olduğunu belirterek, 'Biz de bu konuyla ilgili değerlendirmelerimizi kendileriyle paylaşacağız.' dedi.

 • AKPM Raportörü Piero Fassino, Saadet Partisi Meclis Grubu'nu ziyaret etti
  15 Şub AKPM Raportörü Piero Fassino, Saadet Partisi Meclis Grubu'nu ziyaret etti

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Raportörü Piero Fassino, Kapalı Maraş bölgesi konusunda Saadet Partisi Meclis Grubu'nu ziyaret etti. Görüşmede, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin egemenliği ve iki devletli bir çözüm vurgulandı.

 • Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yemin töreninde konuştu
  14 Şub Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yemin töreninde konuştu

  Azerbaycan'da 7 Şubat'ta yapılan erken cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yemin töreninde yaptığı konuşmada, "Bizim Ermenistan topraklarında hiçbir iddiamız yok ama onların da kendi iddialarını geri çekmeleri gerekiyor.

 • AİHM, Belçika'da helal kesimi yasaklayan düzenlemelerin inanç özgürlüğüne aykırı olmadığına karar verdi
  13 Şub AİHM, Belçika'da helal kesimi yasaklayan düzenlemelerin inanç özgürlüğüne aykırı olmadığına karar verdi

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Belçika'da hayvanların uyutulmadan kesilmesini yasaklayan düzenlemelerin, inanç özgürlüğüne aykırı olmadığına ve ayrımcılık içermediğine karar verdi. AİHM, Belçika Anayasa Mahkemesi'nin helal kesim yasağının anayasaya uygun olduğu kararını da onayladı. Mahkeme, bayıltmadan kesim yapılmasını yasaklayan düzenlemelerin hayvan refahı açısından önemli olduğunu vurguladı. Karar, Avrupa Konseyi'ne üye 47 ülkede geçerli olacak.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi'nde insan hakları ve hukukun üstünlüğü konusunda açıklamalarda bulundu
  13 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi'nde insan hakları ve hukukun üstünlüğü konusunda açıklamalarda bulundu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Bölgeler Meclisi Başkanlığı'nı yürüterek Paris'te düzenlenen toplantıda insan hakları ve hukukun üstünlüğü konularında önemli açıklamalarda bulundu. Soyer, Avrupa Konseyi Kongresi'nin ve Avrupa'nın diğer yerel yönetimlerinin bu alandaki çalışmalarına dair bilgiler paylaştı.

 • Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısıyla barışın tehdit altında olduğunu söyledi
  12 Şub Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısıyla barışın tehdit altında olduğunu söyledi

  Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik savaşının barışı tehdit ettiğini belirterek, NATO'nun destek garantisinin göreceli hale getirilmesinin sorumsuz ve tehlikeli olduğunu ifade etti. Scholz, Almanya'nın Polonya ile olan ilişkilerini ve Ukrayna'ya verilen desteklerini vurgulayarak, Avrupa Birliği'nin genişlemesinin güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

 • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Toplantısına Katıldı
  12 Şub İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Toplantısına Katıldı

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'nin toplantısına katılarak Rusya-Ukrayna Savaşı'ndaki son gelişmeleri tartıştı. Ayrıca, Üst Düzey Grup toplantısında bir konuşma yapacak.

 • Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının 1. yılında anma töreni düzenlenecek
  10 Şub Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının 1. yılında anma töreni düzenlenecek

  Yarım asırdan fazla süren siyasi yaşamında birçok görevde bulunan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının 1. yılında mezarı başında anma töreni düzenlenecek. Baykal'ın siyasi kariyeri ve hayatı özetlendi.

 • TED Üniversitesi, Dr. Armin Laschet'e Fahri Doktora Verdi
  10 Şub TED Üniversitesi, Dr. Armin Laschet'e Fahri Doktora Verdi

  TED Üniversitesi, Alman siyasetçi Dr. Armin Laschet'e fahri doktora ünvanı verdi. Törene Almanya Türkiye Büyükelçisi, AB Türkiye Delegasyon Başkanı ve diğer önemli isimler katıldı. TEDÜ Rektörü, Laschet'in iki ülke arasındaki ilişkilere katkı sağlamasının yanı sıra iş birliği sağlanmasına ilham verdiğini belirtti. Laschet ise TED Üniversitesi'nin genç bir üniversite olmasına rağmen Mustafa Kemal'in eğitimle bir ülkeyi değiştirebilirsin doktrinine dayandığını vurgulayarak iş birliklerinin devam etmesi gerektiğini ifade etti.

 • Azerbaycan'da Devlet Başkanı İlham Aliyev'in beşinci dönem seçimi kazanması bekleniyor
  07 Şub Azerbaycan'da Devlet Başkanı İlham Aliyev'in beşinci dönem seçimi kazanması bekleniyor

  Azerbaycan'da erken seçimlerin düzenlendiği ve Devlet Başkanı İlham Aliyev'in galip gelmesinin beklenen bir seçim olduğu belirtiliyor. Seçim sürecinde muhalif seslerin bastırıldığı ve adil olmayan koşulların olduğu eleştirileri yapılıyor. Azerbaycan'ın küresel siyaset sahnesindeki rolü ve enerji partneri olarak Avrupa Birliği ile ilişkileri de dikkat çekiyor. Ancak ülkede basın özgürlüğü sorunları ve insan hakları kısıtlamaları devam ediyor.

 • AB Tarım Politikalarına Karşı Çiftçilerin Gösterisi Devam Ediyor
  01 Şub AB Tarım Politikalarına Karşı Çiftçilerin Gösterisi Devam Ediyor

  Avrupa Birliği'nin tarım politikalarına karşı Brüksel'de gösterilerini sürdüren çiftçiler, Avrupa Parlamentosu binasının önünde döktükleri tezek, odun ve saman balyalarını ateşe verdi. Çiftçiler, AB'nin Yeşil Anlaşması'na ve sığır eti ithalatına karşı çıkarak çelişkili politikalardan vazgeçilmesini talep ediyor.

 • CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisini eleştirdi
  30 Oca CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisini eleştirdi

  Yerel seçimler için İzmir'den yeniden aday gösterilmeyen CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, partisini eleştirdi.

 • Yeniden aday gösterilmeyen Tunç Soyer, CHP'yi topa tuttu
  30 Oca Yeniden aday gösterilmeyen Tunç Soyer, CHP'yi topa tuttu

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yeniden aday gösterilmemesinin ardından zehir zemberek bir açıklama yaptı. CHP Genel Merkezi'ni suçlayan Soyer, "Yeniden aday gösterilmeyeceğimi MYK toplantısından 5 dakika önce öğrenmemi, en hafif deyimle siyasi nezaketsizlik olarak değerlendiriyorum. Daha da vahimi, aday belirleme sürecinde eksikler ve hata olduğunu düşünüyorum." dedi.

 • Hükümetle anlaşmazlık yaşayan Fransız çiftçiler, Paris'i 1.000 traktörle kuşatmaya başladı
  29 Oca Hükümetle anlaşmazlık yaşayan Fransız çiftçiler, Paris'i 1.000 traktörle kuşatmaya başladı

  Almanya'da başlayan çiftçi protestoları Fransa'ya da yayıldı. Çalışma koşullarına tepki gösteren Fransız çiftçiler başkent Paris'e doğru bin traktörle yola çıktı. Başbakan Gabriel Attal'la yapacakları görüşme öncesi başkenti kilitleme tehdidinde bulunan çiftçiler, adil fiyat, tarım dizeli sübvansiyonu ve organik üretim yapanlara finansal destek talebinde bulunuyor.

 • Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Kılıç: 'Cumhurbaşkanımız devlet adabını hiç bozmadı ve çok şey yuttu'
  26 Oca Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Kılıç: "Cumhurbaşkanımız devlet adabını hiç bozmadı ve çok şey yuttu"

  Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç, "Cumhurbaşkanımız, başbakanlığı döneminde o kadar üstüne gelinmesine rağmen, zorlanmasına rağmen, bazı özel anekdotları anlatamam ama şunu çok net gördüm; devlet adabını hiç bozmadı ve çok şey yuttu.

 • Çekya Senatosu İstanbul Sözleşmesi'ni Onaylamadı
  25 Oca Çekya Senatosu İstanbul Sözleşmesi'ni Onaylamadı

  Çekya senatosu, 7 saat süren tartışmaların ardından İstanbul Sözleşmesi'ne onay vermedi. Senatoda yapılan oylamada sözleşmenin kabul edilmesi için gereken oy sayısına ulaşılamadığı belirtildi. Başbakan Petr Fiala, sözleşmenin onaylanmamasının kadına yönelik şiddetle mücadeleyi etkilemeyeceğini ifade etti. Sözleşmeye muhalif olanlar ise toplum üzerindeki etkilerinden ve gerçek hedeflerinin gizlenmesinden endişe duyduklarını belirtiyorlar.

 • Çekya, Kosova'nın Avrupa örgütlerine üyeliğine destek veriyor
  24 Oca Çekya, Kosova'nın Avrupa örgütlerine üyeliğine destek veriyor

  Çekya Avrupa İşleri Bakanı Martin Dvorak, Kosova'nın Avrupa Konseyi dahil olmak üzere uluslararası örgütlere üyeliğine devam eden desteğini teyit etti. Dvorak, Kosova'nın Avrupa entegrasyonu yolunda başarılı olacağına inandığını ve desteklerinin devam edeceğini belirtti. Kosova-Sırbistan diyalog sürecinin AB entegrasyonundan ayrı tutulması gerektiğini vurgulayan Başbakan Yardımcısı Bislimi ise AB'nin Kosova'ya uyguladığı cezai tedbirlerin kaldırılmasının gerekliliğini dile getirdi.

 • AKPM'den İsrail'e sert tepki: Gazze'deki suçlar kınandı
  23 Oca AKPM'den İsrail'e sert tepki: Gazze'deki suçlar kınandı

  Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Genel Kurulu'nda İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları görüşüldü. AKPM'deki çok sayıda milletvekili, İsrail'in Gazze'de sivillere yönelik işlediği suçları kınayarak bölgede bir an önce ateşkes sağlanması gerektiğini belirtti. İrlandalı ve Filistinli milletvekilleri, İsrail'in Gazze'deki saldırılarının insan hakları ihlalleri olduğunu ve Filistin ile İsrail arasındaki barış sürecini sekteye uğrattığını vurguladı. AKPM'deki Türk delegasyonundan AK Parti İstanbul Milletvekili Seda Gören Bölük ise İsrail'in insanlık suçları işlediğini ve Gazze'deki sivillere karşı beyaz fosfor bombası kullandığını ifade etti.

 • Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu
  23 Oca Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu

  AK Parti'den 4 dönem milletvekilliği yapan ve son olarak MKYK üyeliği görevinde bulunan Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Gülpınar, Ankara Üniversitesi'nde Arap Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdikten sonra çeşitli görevlerde bulundu ve AK Parti'de Cumhurbaşkanı Danışmanı ve MKYK üyesi olarak görev yaptı.

 • Yeniden Refah Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı
  23 Oca Yeniden Refah Partisi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. AK Parti'den istifa eden Mehmet Kasım Gülpınar, Yeniden Refah Partisi'nin adayı oldu. Gülpınar, daha önce AK Parti'de milletvekilliği yapmış ve MKYK üyeliği görevinde bulunmuştu.

 • Filistinli grup, Avrupa Konseyi'ne yürüyüş başlattı
  20 Oca Filistinli grup, Avrupa Konseyi'ne yürüyüş başlattı

  Fransa'nın başkenti Paris'te toplanan 21 kişilik Filistinli grup, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına tepki olarak Belçika'nın başkenti Brüksel'de bulunan Avrupa Konseyi'ne doğru yürüyüş başlattı. Grup, İsrail'in sivil halka karşı uyguladığı soykırımın sona ermesini talep ediyor.

 • İtalya Başbakanı Meloni'nin Türkiye ziyareti: 'Ankara vazgeçilmez muhatap'
  19 Oca İtalya Başbakanı Meloni'nin Türkiye ziyareti: 'Ankara vazgeçilmez muhatap'

  İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’nin Cumartesi günü Türkiye’yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi bekleniyor.

 • İtalya Başbakanı Meloni'nin Türkiye ziyareti: 'Ankara vazgeçilmez muhatap'
  19 Oca İtalya Başbakanı Meloni'nin Türkiye ziyareti: 'Ankara vazgeçilmez muhatap'

  İtalya Başbakanı Giorgia Meloni’nin Cumartesi günü Türkiye’yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi bekleniyor.

 • Bursa'da motosiklet kazasında sürücü hayatını kaybetti
  19 Oca Bursa'da motosiklet kazasında sürücü hayatını kaybetti

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde meydana gelen motosiklet kazasında, Süleyman Aydoğan isimli sürücü hayatını kaybetti. Avrupa Konseyi Bulvarı'nda meydana gelen kazada, motosiklet devrildi ve sürücü başını demir bariyerlere çarptı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Aydoğan'ın hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri de kaza yerinde incelemelerde bulundu ve Aydoğan'ın cesedi Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

 • Bursa'da Rüzgarın Etkisiyle Motosiklet Devrildi, Sürücü Hayatını Kaybetti
  19 Oca Bursa'da Rüzgarın Etkisiyle Motosiklet Devrildi, Sürücü Hayatını Kaybetti

  Bursa'da saatteki hızı 50 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle kontrolden çıkan motosikletin sürücüsü Süleyman Aydoğan hayatını kaybetti. Arkadaşı ise olayı gözyaşları içinde izledi. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Bursa'da Rüzgarın Etkisiyle Devrilen Motosiklet Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti
  19 Oca Bursa'da Rüzgarın Etkisiyle Devrilen Motosiklet Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti

  Bursa'da saatteki hızı 50 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle kontrolden çıkan motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti. Kazayı gören ve yardım etmeye çalışan arkadaşı ise büyük üzüntü yaşadı. Olayın ardından soruşturma başlatıldı.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün'den belediye personeline operasyon açıklaması
  18 Oca Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün'den belediye personeline operasyon açıklaması

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, yapılan operasyona tepki göstererek, her seçim sürecinde benzer operasyonlar yapıldığını belirtti. Akgün, operasyonun sahte olduğunu ve puanlarının artırıldığını ifade etti.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Operasyona Tepki Gösterdi
  18 Oca Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Operasyona Tepki Gösterdi

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, yapılan operasyona tepki göstererek, her seçim sürecinde benzer operasyonların yapıldığını savundu. Akgün, operasyonun sahte olduğunu ve sadece kendilerine ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne puan kazandırmak amacıyla yapıldığını belirtti.

 • Motosiklet Tutkunu Genç, Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti
  18 Oca Motosiklet Tutkunu Genç, Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti

  Bursa'da motosikletiyle evine dönerken kaza geçiren Efe Belin'in üniversite sınavına hazırlandığı ve bilgisayar mühendisi olmak istediği ortaya çıktı. Efe'nin motosiklet tutkunu olduğunu belirten yakınları, kazanın ardından büyük bir üzüntü yaşadıklarını ifade etti.

 • Bursa'da Motosiklet Sürücüsü Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti
  17 Oca Bursa'da Motosiklet Sürücüsü Kaza Sonucu Hayatını Kaybetti

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde lastiği patlayan kamyonetin sol şeride park etmesi sonucu motosiklet sürücüsü Efe Belin, kamyonete çarparak hayatını kaybetti. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri Belin'in öldüğünü belirlerken, kamyonet sürücüsü E.K ise hastaneye sevk edildi.

 • Lastiği Patlayan Kamyonet Sürücüsü Diğer Sürücüleri Uyarmaya Çalışırken Motosikletle Çarpıştı
  17 Oca Lastiği Patlayan Kamyonet Sürücüsü Diğer Sürücüleri Uyarmaya Çalışırken Motosikletle Çarpıştı

  Bursa'da lastiği patlayan kamyonet sürücüsü Eşref Kaya, diğer sürücüleri uyarmak için kamyonetten inerken Efe Belin'in kullandığı motosikletle çarpıştı. Kazada Belin hayatını kaybederken, kamyonet sürücüsü yaralandı. Olay yerine gelen anne Gülşen Belin sinir krizi geçirdi.

 • Bursa'da Motosiklet Sürücüsü Kamyonet ile Bariyer Arasında Sıkışarak Hayatını Kaybetti
  17 Oca Bursa'da Motosiklet Sürücüsü Kamyonet ile Bariyer Arasında Sıkışarak Hayatını Kaybetti

  Bursa'nın Osmangazi ilçesinde meydana gelen kazada, 18 yaşındaki motosiklet sürücüsü kamyonet ile bariyer arasında sıkışarak hayatını kaybetti. Kamyonetin lastiğinin patlaması sonucu duran aracın uyarı işareti gözden kaçan motosiklet sürücüsü, bariyer ile kamyonetin arasına sıkıştı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, motosiklet sürücüsünün hayatını kaybettiğini belirledi. Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

 • İsviçre, Ukrayna-Rusya savaşına son vermek için barış formülü zirvesine ev sahipliği yapacak
  16 Oca İsviçre, Ukrayna-Rusya savaşına son vermek için barış formülü zirvesine ev sahipliği yapacak

  İsviçre Devlet Başkanı Viola Amherd, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Ukrayna'nın Rusya ile devam eden savaşına son verilmesine yardımcı olmayı amaçlayan barış formülü zirvesine ev sahipliği yapacaklarını duyurdu. İsviçre aynı zamanda Ukrayna ile uluslararası işbirliği kapsamında 2028'e kadar 1,5 milyar İsviçre frangı tahsis edeceğini belirtti.

 • 'Müze zengini' Edirne ziyaretçi sayısını daha yukarılara taşımak istiyor
  06 Oca "Müze zengini" Edirne ziyaretçi sayısını daha yukarılara taşımak istiyor

  Edirne'deki müzeler 2023 yılında 1 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.

 • Türkiye'nin diplomasi ve güvenlik denklemi 2023'te nasıl değişti?
  30 Ara Türkiye'nin diplomasi ve güvenlik denklemi 2023'te nasıl değişti?

  Türkiye'de dış politika gündemini yeni yılda en çok meşgul edecek konular, Ukrayna-Rusya ve İsrail-Hamas savaşlarının yarattığı siyasi ve jeostratejik belirsizlikler olacak.

 • Türkiye, İslam karşıtlığına yönelik faaliyetlerini sürdürecek
  29 Ara Türkiye, İslam karşıtlığına yönelik faaliyetlerini sürdürecek

  Türkiye, artan İslam karşıtlığına yönelik 2023'te yürüttüğü ikili düzeydeki faaliyetlerini ve çok boyutlu diplomasisini, bu konuda çözüm sağlanması için yeni yılda da sürdürecek.

 • Avrupa Konseyi, Melikgazi Belediye Başkanı'na teşekkür mektubu gönderdi
  28 Ara Avrupa Konseyi, Melikgazi Belediye Başkanı'na teşekkür mektubu gönderdi

  Avrupa Konseyi, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'na, 4 Aralık'taki Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Türkiye ile İlişkiler Çalışma Grubu'nun 29. toplantısına ev sahipliğinden dolayı teşekkür mektubu gönderdi. Mektupta, toplantının başarılı olduğu ve yerel yönetimlerin işbirliği için önemli bir fırsat olduğu vurgulandı.

 • Avrupa Birliği'nin kurucu babası Jacques Delors hayatını kaybetti
  28 Ara Avrupa Birliği'nin kurucu babası Jacques Delors hayatını kaybetti

  Avrupa Birliği'nin kurucu babası olarak kabul edilen eski Avrupa Komisyonu Başkanı Jacques Delors, 98 yaşında hayatını kaybetti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve AB yetkilileri başsağlığı mesajları paylaştı.

 • Avrupa Konseyi, Melikgazi Belediye Başkanı'na teşekkür etti
  28 Ara Avrupa Konseyi, Melikgazi Belediye Başkanı'na teşekkür etti

  Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Türkiye ile İlişkiler Çalışma Grubu'nun 29. toplantısını düzenleyen Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu'na teşekkürlerini iletti.

 • Türkiye, uluslararası etkinlikler ve ağırlanan devlet yetkilileriyle diplomasi merkezi oldu
  28 Ara Türkiye, uluslararası etkinlikler ve ağırlanan devlet yetkilileriyle diplomasi merkezi oldu

  Türkiye, ev sahipliği yaptığı uluslararası etkinlikler ve ağırlanan devlet ve hükümet yetkilileriyle bu yıl da dünyada diplomasinin merkezi konumuna ulaştı.

 • Avrupa Birliği'nin mimarı Jacques Delors 98 yaşında hayatını kaybetti
  28 Ara Avrupa Birliği'nin mimarı Jacques Delors 98 yaşında hayatını kaybetti

  Modern Avrupa Birliği’nin mimarı olarak tanımlanan eski Avrupa Komisyonu Başkanı Jacques Delors 98 yaşında öldü.

 • Canik Belediyesi'nin Roman vatandaşlar için hazırladığı projeler, Avrupa Konseyi tarafından kabul edildi
  25 Ara Canik Belediyesi'nin Roman vatandaşlar için hazırladığı projeler, Avrupa Konseyi tarafından kabul edildi

  Canik Belediyesi, Roman vatandaşlara yönelik hazırladığı projelerin Avrupa Konseyi tarafından kabul edildiğini duyurdu. Projeler kapsamında sıfır atık ve geri dönüşüm bilincinin yaygınlaşması sağlanacak ve Roman vatandaşların ev ekonomilerine katkılar sunulacak.

 • Büyükçekmece Belediyesi 2050 Vizyonu'nu Duyurdu
  23 Ara Büyükçekmece Belediyesi 2050 Vizyonu'nu Duyurdu

  Büyükçekmece Belediyesi, ilçenin 2050 Vizyonu'nu belirlemek için gerçekleştirdiği projenin sonuç bildirgesini lansman toplantısıyla duyurdu. Proje kapsamında 40'tan fazla bilim insanı, 16 üniversite ve binlerce vatandaşın katılımıyla 2050 Büyükçekmece Vizyonu şekillendirildi.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Namık Tan: 'Ümmet Liderliği ya da Cihan Hâkimiyeti Söylemleri, İçinde Yaşadığı Dünyanın Gerçeklerini Tanımayan Bir...
  21 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Namık Tan: "Ümmet Liderliği ya da Cihan Hâkimiyeti Söylemleri, İçinde Yaşadığı Dünyanın Gerçeklerini Tanımayan Bir...

  CHP İstanbul Milletvekili Namık Tan, TBMM Genel Kurulu'nda; Avrupa Birliği'nin (AB) Ukrayna ve Moldova ile katılım müzakerelerini başlatma kararı vermesi ve Gürcistan'a adaylık statüsü tanınmasıyla ilgili "Ne acıdır ki, 1999’dan bu yana resmen AB adayı olan ülkemizden ise söz eden yok. Bilakis, AB ve Avrupa Konseyi’nde Türkiye’ye muhtemel yaptırımlar konuşuluyor" dedi. Tan ayrıca, "Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin dış politikasının temel dayanağı, kurucumuz büyük Atatürk’ün 'Yurtta barış, dünyada barış' ilkesidir. Ümmet liderliği ya da cihan hâkimiyeti söylemleri, içinde yaşadığı dünyanın gerçeklerini tanımayan bir anlayışın boş ve sakıncalı hülyalarıdır" ifadelerini kullandı.

 • Bakan Göktaş: Gazzeli hasta, yaralı ve kimsesiz çocukların ülkemize getirilmesi için çalışıyoruz
  19 Ara Bakan Göktaş: Gazzeli hasta, yaralı ve kimsesiz çocukların ülkemize getirilmesi için çalışıyoruz

  AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Gazzeli hasta, yaralı ve kimsesiz çocukların ülkemize nakledilmesi yönünde planlamalarımızı yaptık. Çocukların ülkemize getirilmesi için diplomatik süreçleri yürütüyoruz" dedi.

 • Bakan Göktaş: 'Gazzeli kimsesiz çocukların ülkemize nakledilmesi yönünde diplomatik süreçleri yürütüyoruz'
  19 Ara Bakan Göktaş: "Gazzeli kimsesiz çocukların ülkemize nakledilmesi yönünde diplomatik süreçleri yürütüyoruz"

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çocuk Hakları İzleme ve Değerlendirme Kurulu toplantısında, "Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayeleri ve Dışişleri Bakanlığımız koordinasyonunda Gazzeli hasta, yaralı ve kimsesiz çocukların ülkemize nakledilmesi yönünde de...

 • Kosova, Avrupa Konseyi üyeliğine yaklaşıyor
  18 Ara Kosova, Avrupa Konseyi üyeliğine yaklaşıyor

  Kosova Dışişleri ve Diaspora Bakan Yardımcısı Kreshnik Ahmeti, ülkenin Avrupa Konseyi'ne üyelik yolculuğunun üçte ikisini tamamlamaya yaklaştığını belirtti. Ahmeti, Kosova'nın Avrupa Konseyi standartlarını karşıladığını ve üyelik sürecinde üçüncü bir zafer elde edildiğini söyledi. Kosova Meclisi Başkan Yardımcısı Saranda Bogujevci ise ülkenin imajının iyi olduğunu ancak Sırbistan'ın üyelik karşıtı çabaları nedeniyle daha fazla lobi faaliyeti yapılması gerektiğini vurguladı.

 • Gebze Belediyesi Avrupa Birliği Yönetişim Mükemmelliği Markası Ödülü'nü kazandı
  18 Ara Gebze Belediyesi Avrupa Birliği Yönetişim Mükemmelliği Markası Ödülü'nü kazandı

  Gebze Belediyesi, Avrupa demokrasisinin temel değerlerini temsil eden 12 ilkeye uyum sağlayarak Avrupa Birliği Yönetişim Mükemmelliği Markası Ödülü (ELoGE) sahibi oldu. Ankara Büyükşehir, Eskişehir Büyükşehir, Gebze, Bağcılar, Sultanbeyli ve Şişli belediyeleri de ödülü almaya hak kazandı.

 • Anayasa Mahkemesi Kararları Işığında Çalışma Hayatında Ayrımcılık Yasağı Çalıştayı
  18 Ara Anayasa Mahkemesi Kararları Işığında Çalışma Hayatında Ayrımcılık Yasağı Çalıştayı

  Anayasa Mahkemesi, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ile Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi işbirliğinde, çalışma hayatında ayrımcılık yasağı üzerine bir çalıştay düzenlendi. Çalıştayda, kadınların istihdam ve sosyal politika alanında yaşadığı ayrımcılık, genç ve yaşlı kişilerin iş yaşamında maruz kaldığı damgalama durumları ele alındı. Ayrımcılık yasağının Anayasa'nın eşitlik ilkesi kapsamında olduğu vurgulandı ve eşitlik ilkesinin uluslararası hukukun en üstünde yer alan bir temel hukuk normu olduğu belirtildi.

 • Gebze Belediyesi'ne Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası Ödülü
  18 Ara Gebze Belediyesi'ne Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası Ödülü

  Avrupa Konseyi, Gebze Belediyesine Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası (ELoGE) ödülünü verdi. Bu ödül, belediyelerde iyi yönetişim kültürünü güçlendirmeyi ve 12 iyi yönetişim ilkesinin yerel yönetimlerde benimsenmesini hedefliyor.

 • Ukrayna, AB'ye katılım müzakerelerini başlatıyor
  18 Ara Ukrayna, AB'ye katılım müzakerelerini başlatıyor

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Avrupa Konseyi'nin Ukrayna'nın AB'ye katılım müzakerelerini başlattığını duyurdu. Ukrayna ve Avrupa Komisyonu, Ukrayna mevzuatının AB mevzuatına uygunluğunu değerlendirmek üzere tarama sürecini resmen başlatacak.

 • GÖRÜŞ- Gazze'ye küresel abluka ve sivil isyan
  16 Ara GÖRÜŞ- Gazze'ye küresel abluka ve sivil isyan

  Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, Batı'nın İsrail yanlısı iki yüzlü tavrını ve Filistin'i destekleyenlerin ifade özgürlüğünü nasıl abluka altına aldığını AA Analiz için kaleme aldı.

 • Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne uluslararası bir ödül daha
  15 Ara Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne uluslararası bir ödül daha

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne uluslararası bir ödül daha 'Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası' Ankara Büyükşehir Belediyesinin Ankara Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Konseyi tarafından 'Avrupa Yönetişim Mükemmelliği Markası' olmaya layık görüldü.

Advertisement