Son Dakika Son Dakika Son Dakika
BAE'de hapiste tutulan 21 İranlı serbest bırakıldı - Son Dakika

BAE'de hapiste tutulan 21 İranlı serbest bırakıldı

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) hapiste tutulan 21 İranlının affedilerek serbest bırakıldığı bildirildi. İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın Abu Dabi'yi ziyareti sırasında BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın onayıyla serbest bırakılan İranlı mahkumların ülkelerine döneceği belirtildi. Hangi suçlardan hüküm giydikleri ve ne zamandan beri hapiste oldukları hakkında ise bilgi verilmedi.

BAE\'de hapiste tutulan 21 İranlı serbest bırakıldı
25.07.2023 - 23:43,

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) hapiste tutulan 21 İranlının affedilerek serbest bırakıldığı bildirildi.

İran Dışişleri Bakanlığının açıklamasına göre, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın önceki haftalarda Abu Dabi'yi ziyareti sırasındaki temasları kapsamında BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın onayıyla bu ülkede hapiste tutulan İranlı 21 mahkum serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan İran vatandaşlarının Al Nahyan tarafından affedildiği ve idari prosedürlerin ardından ülkelerine döneceği belirtildi.

Söz konusu kişilerin hangi suçlardan hüküm giydiğine ve ne zamandan beri BAE'de tutulduğuna ilişkin ise bilgi verilmedi.

İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, 22 Haziran'da ziyaret ettiği BAE'de Devlet Başkanı Al Nahyan ile bir araya gelmişti.

Daha önce de 13 Temmuz'da BAE'de hapiste tutulan 15 İranlı serbest bırakılarak ülkelerine dönmüştü.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya BAE'de hapiste tutulan 21 İranlı serbest bırakıldı - Son Dakika


Advertisement