Birleşmiş Milletler: Yunanistan sınırında geri itilen 12 düzensiz göçmenin donarak ölmesinden dehşete düştük - Son Dakika

Birleşmiş Milletler: Yunanistan sınırında geri itilen 12 düzensiz göçmenin donarak ölmesinden dehşete düştük

03.02.2022 00:32
Birleşmiş Milletler: Yunanistan sınırında geri itilen 12 düzensiz göçmenin donarak ölmesinden dehşete düştük

Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü, 12 düzensiz göçmenin Yunanistan sınırından geri itildikten sonra donarak yaşamlarını yitirdiklerine ilişkin haberlerden dehşete düşüldüğünü bildirdi.

Birleşmiş Milletler'in göç örgütü IOM'un Sözcüsü Safa Msehli, Anadolu Ajansına (AA) yaptığı açıklamada, "Bu trajedinin ortaya çıkmasına ilişkin ilgili makamlarla görüşüyoruz." bilgisini paylaştı.

"DEHŞETE DÜŞTÜK"

Sözcü Msehli, 12 düzensiz göçmenin Yunanistan sınırından geri itildikten sonra donarak ölmesinden dehşete düştüklerinin altını çizdi.

"GERİ İTMELER ENDİŞE VERİCİ"

IOM tarafından daha önce birçok kez belirtildiği gibi bazı Avrupa ülkelerinin sınırlarında ve dünyanın birçok yerinde hareket halindeki insanlara yönelik artan "geri itme" haberlerinin son derece endişe verici olduğunu vurgulayan Msehli, geri itmelerin soruşturulması için harekete geçilmesi çağrısı yaptı. Msehli, "Bu tür uygulamaların uluslararası hukuk kapsamında yasak olduğunu ve hiçbir koşulda yapılmaması gerektiğini yineliyoruz." ifadesini kullandı.IOM Sözcüsü Msehli, herhangi bir sınırda düzensiz göçmenlerin yaşam hakkına, refahına ve insan haklarına öncelik vermenin hayati önem taşıdığını kaydetti.

YÜKSEK KOMİSERLİKTEN YORUM GELMEDİ

Öte yandan, Yunanistan tarafından geri itilen ve donarak hayatını kaybeden düzensiz göçmenlere ilişkin, BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği yorum yapmadı.

YORUMLAR (1)
  • Murat Kantarcı: Birleşmiş milletlerin her defasında üç maymunu oynaması sanki hiç birşeyden haberi yokmuş gibi davranması beni dehşete düşürüyor . . . Cevap Yaz 2 0 Yayından Kaldır
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Rum lideri incitmiş! Türkiye'ye küstah bir suçlamada bulundu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Rum lideri incitmiş! Türkiye'ye küstah bir suçlamada bulundu Türkmenistan'da daimi ikamet eden yabancı uyruklulara Türkmenistan pasaportu verildi Türkmenistan'da daimi ikamet eden yabancı uyruklulara Türkmenistan pasaportu verildi Mitsotakis Türk halkına seslendi: 'Düşmanınız değiliz' Mitsotakis Türk halkına seslendi: 'Düşmanınız değiliz'
Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Birleşmiş Milletler: Yunanistan sınırında geri itilen 12 düzensiz göçmenin donarak ölmesinden dehşete düştük - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement