Çekya'da Kadife Devrimi'nden sonra en büyük halk hareketi: Başbakana istifa çağrısı - Son Dakika

Çekya'da Kadife Devrimi'nden sonra en büyük halk hareketi: Başbakana istifa çağrısı

24.06.2019 01:08
Çekya'da Kadife Devrimi'nden sonra en büyük halk hareketi: Başbakana istifa çağrısı

Çekya'nın başkenti Prag'da yaklaşık çeyrek milyon Çek, Başbakan Andrej Babis'in istifasını talep ederek sokağa çıktı. Protestolar 1989'da komünizmi yıkan Kadife Devrimi'nden beri ülkede görülen en büyük halk hareketi olarak görülüyor.

Çekya'nın başkenti Prag'da yaklaşık çeyrek milyon gösterici, Başbakan Andrej Babis'in istifasını talep ederek sokağa çıktı. Protestolar 1989'da komünizmi yıkan Kadife Devrimi'nden beri ülkede görülen en büyük halk hareketi olarak görülüyor.

Prag'daki Letna Park'taki gösteri, son haftalarda yolsuzluk ve çıkar çatışması iddialarıyla soruşturmaya tabii tutulan Başbakan Andrej Babis karşıtı protestoların doruk noktası oldu.

YORUMLAR
500
Sinop CHP'deki toplu istifalar Sinop CHP'deki toplu istifalar AB: Enerji bağımlılığını, yüksek fiyatları azaltmak için ay ortasında plan açıklayacağız AB: Enerji bağımlılığını, yüksek fiyatları azaltmak için ay ortasında plan açıklayacağız Netanyahu'nun iktidara dönüşü 'sağcı lider veya Arap blokuyla' ittifakına bağlı Netanyahu'nun iktidara dönüşü 'sağcı lider veya Arap blokuyla' ittifakına bağlı
Kaynak: Euronews.com

Son Dakika Dünya Çekya'da Kadife Devrimi'nden sonra en büyük halk hareketi: Başbakana istifa çağrısı - Son Dakika

Bu haber Euronews.com tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Euronews.com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Euronews.com kurumudur.

Advertisement