Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Fas Kralı'na taziye mesajı gönderdi - Son Dakika

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Fas Kralı'na taziye mesajı gönderdi

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Fas'ta meydana gelen yıkıcı deprem nedeniyle Fas Kralı 6. Muhammed'e taziye mesajı gönderdi. Xi, depremin yol açtığı can ve mal kaybından dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade etti ve hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti. Ayrıca, Fas hükümeti ve halkının felaketin etkileriyle başa çıkabileceğine ve yurtlarını yeniden inşa edebileceğine olan inancını dile getirdi.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Fas Kralı\'na taziye mesajı gönderdi
10.09.2023 - 10:14,

BEİJİNG, 10 Eylül (Xinhua) -- Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva'ya, ülkenin güneyinde meydana gelen ve pek çok kişinin ölümüne neden olan şiddetli yağış ve seller nedeniyle taziye mesajı gönderdi.

Xi Cumartesi günkü mesajında, Brezilya'nın Rio Grande do Sul eyaleti ile diğer bölgelerinde meydana gelen ve ağır can ve mal kayıplarına neden olan şiddetli yağış ve sel felaketinden dolayı duyduğu derin üzüntüyü ifade etti.

Çin hükümeti ve halkı adına hayatını kaybedenler ve felaketten etkilenen bölgelerdeki halk için en derin taziyelerini ileten Xi, yaslı ailelere başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diledi.

Xi ayrıca, afetten etkilenen bölge halkının zorlukların üstesinden geleceğine ve yurtlarını yeniden inşa edeceklerine olan inancını dile getirdi.

Kaynak: Xinhua
YORUMLAR

Son Dakika Dünya Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Fas Kralı'na taziye mesajı gönderdi - Son Dakika


Advertisement