Dünyanın En Kısa Süreli Uçak Seferi Başladı! - Son Dakika

Dünyanın En Kısa Süreli Uçak Seferi Başladı!

02.11.2016 19:54

Dünyanın en kısa süreli uçak seferleri Almanya ile İsviçre arasında düzenli olarak yapılacak. İki ülke arası sadece 8 dakika sürecek.

Almanya ile İsviçre arasında düzenli olarak yapılacak dünyanın en kısa süreli uçak seferleri Bodensee Gölü üzerinde başlatıldı.

8 DAKİKA SÜRÜYOR

Seferleri düzenleyen Avusturyalı havayolu şirketi "People's Air Group" tarafından yapılan açıklamada, ilk kez İsviçre'nin St. Gallen/Altenrhein havaalanından Almanya'nın Friedrichshafen kentine gerçekleştirilen seferin 8 dakika sürdüğü bildirildi.

YAKLAŞIK 20 KM

Bodensee Gölü sahilinde yer alan kentler arasındaki mesafenin hava yoluyla yaklaşık 20 kilometre olduğu ve seferlerin günde 2 kez düzenleneceği kaydedildi.

Söz konusu seferleri eleştiren bazı çevre kuruluşları, uçakların iniş ve kalkışlarda çok fazla yakıt harcadığına ve aşırı derecede gürültü yaptıklarına dikkati çekti.

YORUMLAR
500
İşgücü sıkıntısı çeken Almanya, Türkiye'den işçi talep ediyor! 2 meslekte büyük boşluk var İşgücü sıkıntısı çeken Almanya, Türkiye'den işçi talep ediyor! 2 meslekte büyük boşluk var İsviçre'deki Emme Nehri taştı İsviçre'deki Emme Nehri taştı BioNTech'e karşı Kovid-19 aşısı için patent davası açıldı BioNTech'e karşı Kovid-19 aşısı için patent davası açıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Dünyanın En Kısa Süreli Uçak Seferi Başladı! - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement