Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor - Son Dakika

Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor

23.09.2016 13:56
Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor

Dünyanın en kısa mesafeli uluslararası uçuşu, kasım ayında İsviçre ile Almanya arasında başlayacak.

Dünyanın en kısa mesafeli uluslararası uçuşu, kasım ayında İsviçre ile Almanya arasında başlayacak. İsviçre'nin St. Gallen-Altenrhein Havalimanı ile Almanyanın Baden- Württemberg Eyaleti'nin Friedrichshafen kenti arasında başlayacak olan hat, iki ülke arasında bulunan Bodensee üzerinden yapılacak. Bodensee gölünün etrafının dolaşılması durumunda yaklaşık 62 kilometre olan mesafe, uçakla 21 kilometreye inecek ve sadece 8 dakika sürecek.

Travelbook'ta yer alan habere göre, Avusturya'nın People's Viennaline Havayolu tarafından 2 Kasım'dan itibaren başlayacak tarifeli uçuşlar, 50 yolcu kapasiteli Embraer 145 tipi uçakla haftanın iki günü gerçekleştirilecek.

Turistik uçuşlardan ziyade ağırlıklı olarak işadamlarına yönelik olacağı belirtilen tarifeli seferler, Altenrheinden Friedrichshafen'e, oradan da Köln'e uzanacak. Altenrhein-Köln arası 179 euro olacak. Dünyanın en kısa mesafeli uçuşu ise tek yön 40 eurodan uçulacak.

YORUMLAR
500
Almanya'da fabrika siparişleri hafif artarken görünüm belirsiz kaldı Almanya'da fabrika siparişleri hafif artarken görünüm belirsiz kaldı Perakendecilikte tedarik sorunu kalıcı hale geldi Perakendecilikte tedarik sorunu kalıcı hale geldi Yargıtay Başsavcısı Şahin, Almanya Federal Başsavcısı ve beraberindeki heyetle görüştü Yargıtay Başsavcısı Şahin, Almanya Federal Başsavcısı ve beraberindeki heyetle görüştü
Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Dünya Dünyanın En Kısa Uluslararası Uçuşu Başlıyor - Son Dakika

Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.

Advertisement